Maja Popielarska doradza zbieranie deszczówki | fot.: newsrm.tv

Popielarska radzi: jak w czasie suszy dbać o ogród

Suche lato jest zmorą ogrodników. Z jednej strony jest pięknie, bo można wypocząć na świeżym powietrzu, nasycić się trochę promieniami słońca, ale kiedy jest ich za dużo, to rośliny też cierpią. Jak temu zaradzić, wyjaśnia Maja Popielarska.

– Oczywiście rozwiązaniem idealnym jest podlewanie. Najlepiej, gdy jest to deszczówka. Ona ma odpowiednią temperaturę i odpowiednie PH. Zawsze zachęcam do tego, żeby deszczówkę zbierać – mówi newsrm.tv Maja Popielarska – Podlewanie zimną wodą jest oczywiście jakimś rozwiązaniem, ale na zasadzie podtrzymania życia. Rośliny nie lubią  za bardzo chłodu termicznego. Nagrzewają się do wysokiej temperatury, a z drugiej strony przychodzi chłodna woda. Więc jeżeli podlewanie to rankiem, najlepiej ok. godziny 5 lub 6 albo popołudniami.

Nie warto natomiast ogródka podlewać wieczorem, gdyż przy wysokiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza rozwijają się choroby grzybowe. Obecnie mamy suszę i trzeba też sprawdzić, czy gmina, w której mieszkamy nie wprowadziła zakazu podlewania ogrodów.

@newsrm.tv

Sprawdź także

aplikacje do uprawy roślin

Technologia w ogrodnictwie: Inteligentne systemy do pielęgnacji roślin

Technologia zdecydowanie zmienia oblicze ogrodnictwa, wprowadzając innowacje, które pomagają zarówno amatorskim ogrodnikom, jak i profesjonalistom …