kobieta pracująca na działce
Aby cieszyć się z owoców swojej pracy warto zaufać swojej wiedzy i doświadczeniu, ale także sprawdzonemu sklepowi, który szybko, sprawnie i fachowo zaopatrzy wszystkich pasjonatów ogrodnictwa w niezbędne środki i preparaty | fot.: stock.adobe.com

Wreszcie ciepło – czas na prace w ogrodzie i polu

Wiosna – przyroda budzi się do życia. Ogrody, działki i pola zaczynają tętnić życiem. To najlepszy czas na rozpoczęcie porządków oraz prac ogrodowych i polowych.

Porządki – czas, strat

Wczesną wiosną, gdy tylko miną mrozy, rozpoczynają się prace polowe i ogrodowe.

W ogrodzie, to najbardziej pracowita pora roku. Trzeba go bowiem posprzątać z resztek liści i bylinowych łodyg po zimie, by umożliwić wzrost młodych pędów. Miejsca gdzie rośnie trawa muszą zostać dokładnie wygrabione.  Ziemię pod wysiew trzeba przekopać, a następnie przegrabić. Okrycia krzewów, drzewek owocowych i bylinowych roślin należy usunąć, a następnie wykonać przycinanie prześwietlające, które zapewni dopływ słońca do głębszych partii gałązek.

Nie mniej pracy niż ogrodnicy, mają rolnicy. W tym czasie wyjeżdżają w pole by przygotować glebę pod wysiew poprzez włókowanie czy bronowanie. W przypadku zastoisk wody na polach trzeba ją osuszyć.

Witaminy dla rośliny – czyli pora na nawożenie

Kolejny etap prac zarówno w polu, jak na działce, to nawożenie.

W ogrodzie najlepiej zastosować w tym celu nawozy wieloskładnikowe bogate w azot, które pobudzą wzrost roślin. Najbardziej znanym nawozem jest uniwersalny Yara Mila Complex. Można go stosować na trawniki, pod iglaki, do warzyw, truskawek, krzewów oraz drzew ozdobnych i owocowych. Można także użyć nawozów wolnodziałających. Do konkretnych grup roślin warto dobrać nawozy przeznaczone specjalnie dla nich np. nawozy do iglaków, do róż.

I tutaj warto się zastanowić, gdzie kupić odpowiednie preparaty, które zapewnią wzrost roślin, odpowiednie kwitnienie, a potem zbiór plonów. Z pewnością warto korzystać w polecanego, dobrze ocenianego przez klientów sklepu. Taki właśnie jest dlaroslin.pl, a więc sklep ogrodniczy dla rolników i działkowiczów.Działkowicze i rolnicy znajdą w nim wszystko, czego potrzebują, począwszy od środków ochrony roślin, poprzez nawozy, aż po nasiona, materiał siewny zbóż, kukurydzy, rzepaku. Warto wiedzieć, ze jest to sklep o najszerszym asortymencie w Polsce.

Chroń rośliny

Wiosna, to nie tylko czas porządku i siewów, ale także najlepszy moment na to, by zabezpieczyć rośliny przed chorobami i szkodnikami. Zwykle o tej porze roku, wykonuje się opryski fungicydami, dzięki czemu zapobiega się takim chorobom, jak m.in. rak bakteryjny, zgnilizna, zaraza ogniowa, czy zamieranie pędów. Na polu poza właściwym nawożeniem niezbędne jest wykonanie oprysków chwastobójczych bezpośrednio po siewie, ale także przed wschodami roślin.

Wszelkie środki ochrony roślin warto kupować u sprawdzonego sprzedawcy, który śledzi aktualne trendy w rolnictwie, nowoczesne rozwiązania, nowości asortymentowe. Dlatego warto sprawdzić ofertę sklepu dlaroślin.pl i poszukać tam właściwych rozwiązań dla swoich problemów: https://dlaroslin.pl/12132-srodki-ochrony-roslin-opryski.

Gdy w ogrodzie lub na polu potrzebna jest natychmiastowa interwencja, bo rośliny zostały zaatakowane przez szkodniki, konieczna jest współpraca z firmą, która dostarczy, odpowiednie preparaty do ich zwalczania w jak najszybszym czasie, nawet następnego dnia. A szkodników, każdego roku przybywa. To już nie tylko  mszyce czy turkucie. Ostatnio ogromnym problemem dla działkowiczów jest np. ćma azjatycka, która pustoszy krzewu bukszpanu. Tego sprytnego  szkodnika, którego niełatwo zauważyć, można pozbyć się z ogrodu, używając do tego odpowiednich preparatów, choćby Lepinox Plus.

Jak widać działkowicze i ogrodnicy mają przed sobą pracowity okres. Aby cieszyć się z owoców swojej pracy warto zaufać swojej wiedzy i doświadczeniu, ale także sprawdzonemu sklepowi, który szybko, sprawnie i fachowo zaopatrzy wszystkich pasjonatów ogrodnictwa w niezbędne środki i preparaty. Dzięki temu łatwiej zaplanować przebieg prac oraz reagować na nieprzewidziane sytuacje. To z kolei pozwala na efektywne działanie i satysfakcję z wykonanej pracy.

OLI

Sprawdź także

Żółty kwiat dziewanna Verbascum, kwiat łąkowy, żółty kwiat przyciąga owady, zapylanie

Posadź w ogrodzie dziewannę

Większość ludzi kojarzy dziewannę jako dziko rosnącą roślinę z pól i łąk. Jednak coraz częściej …