pudełko decoupage
Zakładając, że spodoba się Wam ozdabianie metodą decoupage należałoby na początek kupić parę rzeczy | fot.: materiał partnera

Decoupage – jak zrobić pudełko na drobiazgi?

Decoupage to przyjemna forma spędzania czasu, jeśli lubi się rękodzieło. Nie nastręcza ani zbyt dużych nakładów finansowych, ani nie jest techniką trudną do opanowania. Może w tym roku zrobimy dla kogoś wyjątkowy prezent, choćby z okazji zbliżających się świąt? Pudełko na bibeloty lub na herbatę przyda się w każdym domu.

1. Pudełko drewniane

2. Ozdobione drewniane pudełko

3. Drewniane pudełka w decoupage

4. Pudełka drewniane, jak zapakować?

Pudełko drewniane

Pudełko drewniane to już sam w sobie element z drewna służący w codziennym życiu. Taki drewniany pojemnik możemy wykorzystać wielorako, jako pudełko na herbatę, może także być to szkatułka na nasze skarby, czy pojemnik drewniany na zdjęcia. W sklepie Decoupage-drewno.pl znajdziemy niezliczoną ilość  drewnianych pudełek, szkatułek. Wystarczy je polakierować, ale, jeśli chcielibyśmy aby pudełka nabrały wyjątkowego charakteru możemy wykorzystać metodę decoupage.

Ozdobione drewniane pudełko

Zakładając, że spodoba się Wam ozdabianie metodą decoupage należałoby na początek kupić parę rzeczy. Mianowicie, z pewnością przydadzą nam się drewniane pudełka, a do nich:

– lakier werniks wodny z połyskiem,

– biała farba akrylowa (o ile chcemy aby nasze zdobienie znalazło się na białym tle szkatułki),

– klej wodny lub po prostu najzwyklejszy wikol,

– serwetka z której wytniemy wzór na nasze drewniane pudełko,

– pędzelki – grubszy i cienki,

– gąbka, może być najzwyklejsza kuchenna.

pudełko drewniane
Okazuje się, że pudełka drewniane po niewielkim liftingu mogą wyglądać wręcz niepowtarzalnie | fot.: materiał partnera

Drewniane pudełka w decoupage

Okazuje się, że pudełka drewniane po niewielkim liftingu mogą wyglądać wręcz niepowtarzalnie. Wystarczy spośród serwetek wybrać odpowiedni wzór. Serwetki składają się z kliku warstw, należy pamiętać, że przyklejamy tylko jedną z nich na wcześniej przygotowany grunt skrzynki, pudełka drewnianego. Różne rodzaje pudełek drewnianych stanowią bazę do wyrażania artystycznych ekspresji. Na stronie sklepu Decoupage-drewno.pl znajdziemy skrzynki na biżuterię, pojemniki na herbatę, na wino, kuferki na zabawki, pudełka na obrączki, długopisy, a nawet skrzyneczki z kluczykiem, które przypadną do gustu każdemu z nas.

Pudełka drewniane, jak zapakować?

Wyroby z drewna – pudełka drewniane najlepiej zapakować w ładny, kolorowy papier. Dodatkowo można je włożyć do świątecznej torebki, którą także możemy wykonać samodzielnie. Potrzebny będzie nam papier oraz taśma klejąca i nożyczki.

Taki prezent wykonany przez nas, będzie z pewnością sprawiał dużo radości. Technika decoupage nie jest trudna, a efekty są powalające, można doprawdy stworzyć szkatułki z oryginalnym i niepowtarzalnym klimatem.

Materiał partnera