decoupage na drewnie
Decoupage to świetne hobby pozwalające się zrelaksować po całym dniu pracy | fot.: materiał partnera

Decoupage na drewnie, zrób to sam!

Decoupage to zyskująca coraz większą popularność technika ozdabiania przeróżnych przedmiotów, która w głównej mierze polega na dołączeniu do skrzynki lub innego przedmiotu rysunku, ornamentu lub obrazka. Tak przyozdobiona skrzyneczka czy pudełeczko idealnie sprawdzi się jako prezent dla przyjaciół lub dekoracja we własnym mieszkaniu. Doskonałym i często wykorzystywanym materiałem do decoupage jest drewno. W takim razie, od czego zacząć pracę przy ozdabianiu drewnianych przedmiotów techniką decoupage?

Czego potrzebujemy do wykonania decoupage na drewnie?

Technika decoupage to bardzo kreatywne zajęcie pozwalające się odprężyć i zrelaksować, a przy tym stworzyć wyjątkowe ozdoby do własnego domu lub niezwykle oryginalne upominki dla najbliższych. Decoupage daje wiele możliwości tworzenia różnorakich wzorów i form, można śmiało stwierdzić, że jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Do wykonania decoupage na drewnie niezbędne jest zaopatrzenie się w kilka przedmiotów:

  • przede wszystkim przedmiot, który będziemy przyozdabiać – drewniana skrzyneczka, kuferek, jak również drewniana doniczka lub skrzynka na wino – skrzynki do decoupage, jak i inne przedmioty z drewna znajdziesz na: pinus-shop.com.pl
  • papierowe serwetki lub specjalny papier przeznaczony do decoupage.
  • nożyczki, linijka
  • klej, farba akrylowa, lakier.
  • można również wykorzystać dodatki w postaci brokatów lub płatków szkła.

Krok po kroku, decoupage na drewnie!

Drewno przed nałożeniem jakiegokolwiek materiału należy dokładnie oczyścić, aby było gładkie i bez nierówności. Po takim przygotowaniu możemy bez problemu pokryć cały przedmiot farbą akrylową. W następnym kroku wycinamy z przygotowanej z serwetki lub papieru do decoupage wzór, który będziemy naklejać na drewniany przedmiot. Wykorzystując specjalnym klej do decoupage przyklejamy motyw, smarując również jej górną część, dzięki czemu lepiej przytwierdzimy materiał do drewna. Tak przygotowaną skrzyneczkę, kuferek lub innych przedmiot pozostawiamy do czasu wyschnięcia kleju. Ostatnim krokiem do wykonania jest pokrycie całego przedmiotu lakierem, który nada wyjątkowego połysku naszej ozdobie!

Decoupage to świetne hobby pozwalające się zrelaksować po całym dniu pracy. Jest to prosta technika, do której potrzeba niewielu elementów do stworzenia wyjątkowej ozdoby!

Materiał partnera zewnętrznego