sudoku
Najlepsi gracze Sudoku wiedzą, jak przebić się przez wizualny bałagan w siatce Sudoku i natychmiast rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu najcenniejszych wskazówek i informacji | fot.: stock.adobe.com

Jak zostać ekspertem w Sudoku

Sudoku to trudna dla mózgu gra liczbowa, rozgrywana na planszy sudoku 9×9. Plansza sudoku jest podzielona na dziewięć kwadratów 3×3. Cel gry w sudoku jest prosty. Każdy wiersz, kolumna i pole 3×3 na planszy sudoku musi zawierać cyfry od 1 do 9 tylko raz! Wraz z postępem trudności gra w sudoku staje się coraz trudniejsza i będziesz musiał zastosować bardziej zaawansowaną i strategiczną logikę, aby rozwiązać zagadki. Oto kilka wskazówek dotyczących Sudoku, aby zostać ekspertem.

Łamigłówki Sudoku

Sudoku to o wiele więcej niż tylko pisanie liczb w rzędzie i kolumnie. Siadanie przed nową siatką Sudoku i granie w Sudoku wymaga logiki, a nie zgadywania i znacznej znajomości technik rozwiązywania Sudoku. Gdy poznasz te wskazówki dotyczące Sudoku, będziesz w stanie rozwiązać nawet najtrudniejszą zagadkę.

Co jest potrzebne do rozwiązania łamigłówki Sudoku?

Możesz przeczytać wszystkie wskazówki dotyczące Sudoku, ale potrzebujesz czegoś więcej niż zrozumienia zasad Sudoku i strategii Sudoku, aby być prawdziwym mistrzem łamigłówek. Najlepsi gracze Sudoku wiedzą, jak przebić się przez wizualny bałagan w siatce Sudoku i natychmiast rozpocząć skanowanie w poszukiwaniu najcenniejszych wskazówek i informacji, których potrzebują. Inni gracze Sudoku mają możliwość „przełączenia umysłu na świat zewnętrzny i skupienia się godzinami na rozwiązywaniu łamigłówek Sudoku”. Jeśli wolisz słowa od liczb, poszukaj sekretów krzyżówki.

Jak zostać ekspertem w Sudoku

Kiedy czuję potrzebę relaksu i w rzadkich momentach, w których czytanie nie wystarczy, rozwiązuję łamigłówki Sudoku. Uważam, że ta gra w układanie liczb jest odpowiednia na czasy, kiedy nawet czytanie prowadzi do niechcianej eksploracji rzeczy w mojej głowie. Stałem się w tym całkiem dobry po latach rozwiązywania wielu łamigłówek Sudoku. Oto jak w kilka lat możesz zostać ekspertem w Sudoku.

1. Kup dobrą książkę z puzzlami na początek: Lubię Su Doku for Dummies autorstwa Andrew Heron i Edmunda Jamesa. Część I tej książki uczy podstawowych zasad i przedstawia kilka dobrych strategii rozwiązywania sudoku. Zapoznaj się z wymienionymi strategiami, a na tym poziomie będziesz w stanie rozwiązać przedstawione w książce łatwe i trudne łamigłówki.

2. Poszukaj terminologii Sudoku i zrozum ją.

3. Zapoznać się z podstawowymi technikami rozwiązywania: pojedyncze, nagie i ukryte podzbiory i skrzyżowania. Użyłeś tych technik do rozwiązywania zagadek w Su Doku for Dummies. Ta sekcja przedstawia tylko bardziej formalny język i naukę stojącą za każdą techniką

4. Naucz się technik rozwiązywania dla Sudoku średnie.

5. Pobierz program komputerowy Sudoku. Dostępnych jest kilka, wszystkie są bezpłatne i są wymienione w programach Sudoku. Programy te generują łamigłówki w oparciu o zdefiniowane przez użytkownika techniki rozwiązywania. W ten sposób nowy rozwiązywacz nie będzie musiał stawiać czoła bardzo trudnej zagadce.

6. Teraz jesteś gotowy na bardziej zaawansowane łamigłówki. Możesz kupić dowolną książkę z łamigłówkami Will Shortz’s Sudoku, która zawiera trudne łamigłówki. Istnieje kilka. Wybierz jedną i rozwiąż jak najwięcej łamigłówek, korzystając z podstawowych i średnio zaawansowanych technik rozwiązywania, których się nauczyłeś. Na scenie również powinieneś być w stanie rozwiązać zagadki w kilku gazetach.

7. Aby otrzymać specjalną ucztę i nowy poziom mistrzostwa, kup grę Mensa’s Absolutely Nasty Sudoku Level I autorstwa Franka Longo. Jest to trudna książka, ale podczas pracy nad zagadką. przejdź do następnego kroku

8. Naucz się zaawansowanych technik rozwiązywania: łańcuszki i pętle, skrzydła (XY, XYZ, WXYZ), prawie zablokowane serie, wykluczenia wyrównanych par itp. Kontynuuj ćwiczenie na programach komputerowych i książce z łamigłówkami Mensa.

9. Kontynuuj z drugą książką z serii Mensa

10. Na tym etapie jesteś ekspertem. Możesz przejść do trzeciej i czwartej książki Mensy lub spróbować swoich sił w każdej niezwykle trudnej łamigłówce.

Materiał partnera