Ozdoby świąteczne z kategorii DIY-Zrób to sam

Ostatnie lata to coraz większa popularność dekoracji wykonanych samodzielnie przy użyciu dostępnych materiałów i różnych drobiazgów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Święta zbliżają się wielkimi krokami i większość z nas zaczyna myśleć już o ozdobach, które odmienią wnętrza i wprowadzą  do nich wyjątkową atmosferę. Ostatnie lata to coraz większa popularność dekoracji wykonanych samodzielnie przy użyciu dostępnych materiałów i różnych drobiazgów.

Ręczne produkowanie dekoracji świątecznych to nieodłączny element tradycji, którą wiele osób ze starszego pokolenia dotąd kultywuje w swoich domach. Chociaż dostępność ozdób w sklepach i ich duża różnorodność nie zachęcają do wykonywania w domowych warunkach papierowych gwiazdek, to wspólne zasiadanie przy stole i klejenie łańcuchów ma w sobie coś magicznego, wprowadzającego w świąteczną atmosferę. Wystarczy jedynie trochę wolnego czasu i kreatywność.

Magia ręcznie robionych dekoracji

Tradycje związane ze świętami to nie tylko wspólne ubieranie choinki, kupowanie prezentów czy domowe wypieki. To również magia, jaka wiąże się z procesem przygotowań. Nie ma nic bardziej urokliwego od zapachu kilka dni dojrzewającego piernika czy też wieszania na choince samodzielnie wykonanych ozdób świątecznych. A do ich stworzenia nie potrzeba wcale wiele! Wystarczy pokrojona w plastry, suszona pomarańcza, wyszperane w szufladach wstążki, owijane w srebrne papierki włoskie orzechy czy też najprostsze, upieczone w domu ciastka. Do wykonania świątecznych dekoracji nadaje się niemal wszystko, od słoika po dżemie, przez kolorowe papiery i tkaniny, po takie drobiazgi jak metalowe kółka, nity czy łańcuszki.

Pomysł na świąteczny asortyment

Ręcznie wykonywane ozdoby świąteczne to również ciekawy pomysł na zarobienie pieniędzy, podobnie jak ma to miejsce w przypadku chałupniczo produkowanej biżuterii, która od kilku lat już systematycznie trafia do sklepów internetowych. Dzięki własnej kreatywności można przekształcić dobry pomysł w dekorację wykonaną domowym sposobem z dostępnych materiałów. Do tworzenia takich ozdób przydaje się wszystko, co można znaleźć we własnym domu, ale szczególnie obfitują w takie drobiazgi sklepy z pasmanterią lub różnymi drobnymi akcesoriami. Warto zwrócić też uwagę na firmy oferujące różnego rodzaju dodatki kaletnicze, takie jak hurtownia Armet. W ich ofercie znajdziesz elementy takie jak nity, kółka czy ćwieki, które można wykorzystać np. do dekorowania krawędzi kartek świątecznych czy nabijania bożonarodzeniowego motywu na elementach ze skóry lub tkanin. Przydatne mogą też okazać się rozmaite łańcuszki, idealne zarówno do dekoracji, jak i w charakterze przywieszek.

Świąteczne prezenty

Własnoręczne tworzenie świątecznych ozdób nie musi oznaczać wykonywania w domowym zaciszu jedynie pojedynczych dekoracji na własne potrzeby. Ozdobny świecznik, tekstylna gwiazdka na choinkę albo oryginalna girlanda to doskonałe pomysły na tworzenie całych zestawów, pakowanych do pudełek i sprzedawanych na portalu aukcyjnym czy też oferowanych w pobliskim zaprzyjaźnionym sklepiku. Przywiązanie do tradycji oraz oryginalności sprawia, że pomimo braku czasu i zdolności do samodzielnego tworzenia takich ozdób, zainteresowanie własnoręcznie wykonywanymi dekoracjami jest duże, przez co są one świetną alternatywą dla seryjnie produkowanych dekoracji ze sklepowych półek.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

dekoracje wielkanocne

Przygotuj mieszkanie na Wielkanoc – oryginalne dekoracje do wnętrza

Gruntowne porządki czy przygotowywanie tradycyjnych dań i aromatycznych ciast to nie jedyne zajęcia, którymi zwykle …