zbliżenie na piękny kobiecy uśmiech białe zęby
Stosowanie wybielających past z węglem aktywnym to dobry sposób na posiadanie pięknego uśmiechu i walkę z istniejącymi przebarwieniami | fot.: stock.adobe.com

Wybielające pasty z węglem aktywnym – co warto o nich wiedzieć?

Śnieżnobiały uśmiech to marzenie wielu osób. I o ile niektórzy chcąc je zrealizować oddają się pod opiekę doświadczonego stomatologa, inni szukają naturalnych, domowych sposobów. Jednym z nich są wybielające pasty z węglem aktywnym – bezpieczne w stosowaniu, a co najważniejsze dające zaskakujące rezultaty. Jakim charakteryzują się działaniem? Czy mogą być używane przez wszystkich?

Węgiel aktywny – co to w ogóle jest?

Wybielające pasty, których podstawowym składnikiem jest węgiel aktywny to produkty charakteryzujące się wysokimi właściwościami absorbującymi. Co to znaczy? Mianowicie fakt, że wykazują się umiejętnością wchłaniania różnych substancji chemicznych, dzięki czemu cieszą się zastosowaniem zarówno w medycynie, jak i stomatologii. Pasty z węglem aktywnym stanowią skuteczne panaceum na nieestetycznie wyglądające przebarwienia z kawy, herbaty czy papierosów. Doskonale radzą sobie z usuwaniem związków garbinowych, odpowiedzialnych za pojawianie się żółtego osadu na zębach. Czy wybielające pasty z węglem aktywnym są bezpieczne? Takie pytanie z pewnością nurtuje wiele osób. Jak się okazuje – tak! Wszystko dlatego, że posiadają niski współczynnik ścieralności, a zatem nie powodują żadnych uszkodzeń na szkliwie, czego nie można powiedzieć o zwykłych, wybielających pastach do zębów, których używanie wielokrotnie przynosi więcej szkody niż pożytku.

Kto może stosować pastę z węglem aktywnym?

Kolejna wątpliwość dotyczy osób, które mogą włączyć do codziennej pielęgnacji czarną pastę. Kto zatem może po nią sięgnąć? Jak się okazuje – każdy, komu zależy na pozbyciu się nieestetycznie wyglądających osadów czy przebarwień. Należy jednak pamiętać, że wybielające pasty z węglem aktywnym nie posiadają w składzie fluoru odpowiedzialnego na prawidłową mineralizację szkliwa. A zatem, powinny być stosowane wymiennie z klasycznymi pastami o właściwościach przeciwpróchniczych czy innych.

Gdzie kupić?

Stosowanie wybielających past z węglem aktywnym to dobry sposób na posiadanie pięknego uśmiechu i walkę z istniejącymi przebarwieniami. Należy jednak pamiętać, że tak, jak w przypadku innych produktów, tak i w tym istotna okazuje się wnikliwa analiza składu, gdyż poszczególne pasty mogą różnić się między sobą zawartością węgla aktywnego. Poza tym, warto kupować je ze sprawdzonego źródła, aby mieć pewność bezpieczeństwa ich stosowania. Jednym z nich jest sklep Domowystomatolog.pl, oferujący szeroki wybór czarnych past od znanych i renomowanych producentów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

stomatologia bonding

Bonding stomatologia – zalety i wady zabiegu

W stomatologii estetycznej można znaleźć mnóstwo różnych zabiegów. Jednym z nich jest bonding stomatologia. Jak …