Wraz z końcem wakacji i początkiem roku szkolnego stanieją wakacje w zagranicznych kurortach | fot.: Newsrm.tv

Taniej w kurorcie. Jak złowić okazję?

Na ulicach pustki, a w biurach podróży ruch. Polacy właśnie teraz szukają wakacji. – Teraz blisko 90 proc. transakcji dotyczy wyjazdów w najbliższych terminach. Obecnie klienci są zainteresowani kierunkami południowymi, w rejonie morza Śródziemnego.

– Natomiast hitem stała się Bułgaria. Mamy oferty na każdą kieszeń, bardzo popularne wśród rodzin – mówi Krzysztof Piątek, prezes Neckermann.

Następnym kierunkiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością jest Turcja. Przez ostrzeżenia wydane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych ceny w kurortach w kraju spadły.  Coraz większą popularnością cieszą się także oferty last minute, które pozwalają sporo zaoszczędzić.

– Oferty w ostatniej chwili mogą być nawet o kilkadziesiąt procent niższe od oferty katalogowej. To też zależy od popularności danego kierunku lub „zawirowań” na danym w kraju, jak np. ostrzeżenia MSZ. Wydarzenia i ostrzeżenia spowodowały np. że Tunezja i Egipt przestały się sprzedawać. Tego typu sytuacje mogą sprawić, że ceny spadają ponad przeciętnie – wyjaśnia Krzysztof Piątek, prezes Neckermann.

To nie będzie koniec spadków cen. Wraz z końcem wakacji i początkiem roku szkolnego stanieją wakacje w zagranicznych kurortach.

@newsrm.tv

Sprawdź także

Antalya, Turcja

Spędź wakacje w Turcji – w kraju kontrastów i egzotyki

Słyszy się od różnych osób, że Turcja jest reprezentantem kultury azjatyckiej w Europie. Jednocześnie przenosi …