Bangkok
Bangkok idealnie łączy ze sobą tradycję i historię ze współczesnością | fot.: Fotolia

Tokio i Bangkok, czyli Azja porażająca

Azjatyckie kraje to świetna alternatywa do spędzenia niezapomnianych, ekscytujących i aktywnych wakacji, dlatego też coraz większe grono turystów decyduje się na wycieczkę nie tylko do stolicy „Kraju Kwitnącej Wiśni”, ale również do jeszcze wciąż mniej popularnych miast w innych częściach kontynentu. Azjatyckie metropolie różnią się znacząco od europejskich miast, jednak z pewnością warto je zobaczyć, zderzyć się z inną kulturą i doświadczyć niesamowitych możliwości, jakie daje Azja. Oto dwa znamienite przykłady.

Tokio

Stolica Japonii, czyli Tokio znajduje się w środkowo-wschodniej części Wyspy Honsiu. Osoby, które nie przepadają za zbyt wysokimi temperaturami, powinny wybrać się tutaj poza letnim sezonem, ponieważ latem w mieście panuje bardzo wilgotny i gorący klimat. Wiosna to najlepszy moment na to, aby przybyć do Tokio – to wówczas zakwitają tutaj prawdziwy symbol tego miasta, czyli wiśnie.

Japonia kwitnące wiśnie
Kwitnące wiśnie to jeden z najpiękniejszych symboli Japonii | fot.: Fotolia

Najpiękniejszym miejscem w całym mieście są przede wszystkim cesarskie ogrody, które w dawnych czasach stanowiły prawdziwy skarb cesarzy, jednak obecnie mogą go również odwiedzać turyści przybywający w te strony. Najbardziej rozpoznawalnym miejscem w Tokio jest jednak plac znajdujący się przed stacją metra Shibuya. To właśnie w tym miejscu znajdują się przeszklone drapacze chmur, a także tutaj toczy się codzienne życie, zwłaszcza to nocne. Ciekawą atrakcją turystyczną tego miasta jest Tajskie Muzeum Narodowe, w którym można podziwiać nie tylko japońskie, ale i chińskie eksponaty. Aby jednak zwiedzić całe muzeum, należy na to poświęcić dużo czasu, ponieważ jest bardzo rozległe. Tuż nieopodal Muzeum znajduje się Park Ueno będące prawdziwą oazą zieleni i spokoju. Wybierając się do Tokio, warto również zwrócić uwagę na buddyjską budowlę sakralną Senso-ji oraz świątynię Meiji-jingu, które idealnie wtapiają się w krajobraz tego miasta.

Buddyjską budowla sakralna Senso-ji
Buddyjską budowla sakralna Senso-ji | fot.: Fotolia

Bangkok

Bardzo interesującym miastem jest również stolica Tajlandii, czyli Bangkok, która idealnie łączy ze sobą tradycję i historię ze współczesnością. Tuż obok nowoczesnych centrów handlowych znajdują się bowiem buddyjskie świątynie, które idealnie oddają klimat tego niezwykłego miasta. Co jednak warto zobaczyć, wybierając się do Bangkoku? Z pewnością warto wybrać się do Pahurat, czyli indyjskiej dzielnicy, która znajduje się w samym sercu Bangkoku. Dosyć interesująca jest również Farma Krokodyli w prowincji Samutprakan, w której można zobaczyć ciekawe pokazy akrobacji z udziałem krokodyli. Warto również zwrócić uwagę na Wielki Pałac Królewski.

Phra Kaew Pavilion
Phra Kaew Pavilion w prowincji Samutprakan | fot.: Fotolia

Na uwagę zasługuje również miejski trag, na którym można zakupić aromatyczne przyprawy oraz tutejsze egzotyczne owoce i warzywa, których próżno szukać w europejskich supermarketach. Niezwykle interesujące jest również Muzeum Barek Królewskich, w którym można podziwiać ponad 50 łodzi, które są niemal w idealnym stanie. W Bangkoku znajduje się ponadto jednak z najciekawszych tajskich świątyni Wat Benchamabophit, która stanowi nieodłączny element historii tego azjatyckiego miasta.

KPA

Sprawdź także

miseczka matcha

Matcha – co warto wiedzieć o zielonej herbacie rodem z Japonii?

Matcha jest japońskim napojem i oznacza „herbatę w proszku”. To jeden z gatunków zielonych herbat. …