Ocean w rejonie wysp kanaryjskich
Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce do wypoczynku wakacyjnego. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wczasy na Teneryfie – kilka powodów, dla których warto odwiedzić hiszpańską wyspę

Teneryfa należy hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Panują tam idealne warunki pogodowe, dzięki którym, co roku miejsce to odwiedzają setki tysięcy turystów. Będąc na wczasach na Teneryfie, warto odwiedzić stolicę wyspy Santa Cruz i miejscowość Costa Adeje, gdzie znaleźć można popularne pole golfowe.

Teneryfa zapewnia szeroki wachlarz atrakcji. Jedną z nich jest Park Narodowy Teide z czynnym wulkanem Teide. Na uwagę zasługuje również park wodny Siam Park z najwyższą sztuczną falę na świecie.

Teneryfa – położenie, pogoda

Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce do wypoczynku wakacyjnego. Nie powinno to dziwić, biorąc pod uwagę atrakcje, jakie mają do zaoferowania Wyspy Wiecznej Wiosny. Największą z wysp tego archipelagu jest Teneryfa. Należy ona administracyjnie do Hiszpanii, znajduje się na Oceanie Atlantyckim, położona jest około 1100 km na południowy wschód od półwyspu Iberyjskiego. Wyróżnić można na niej dwie strefy klimatyczne. Północna część wyspy jest chłodniejsza, jest ona zdecydowanie bardziej zielona, cechuje się przepiękną tropikalną roślinnością, z kolei południe jest cieplejsze i charakteryzuje się większą ilością piaszczystych plaż.

Najważniejsze miejscowości turystyczne na Teneryfie

Wybierając się na wczasy na Teneryfie z Exim Tours, zyskuje się szansę zwiedzenia stolicy wyspy, a mianowicie Santa Cruz de Tenerife. Jest to miejsce pełne atrakcji. Znajduje się tam Muzeum historyczne z kolekcją broni i pojazdów i Museo de la Naturaleza y el Hombre z wieloma znaleziskami archeologicznymi sprzed hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Na południowym wybrzeżu Teneryfy znaleźć można Playa de las Américas – kurort zlokalizowany w najcieplejszym i najlepiej nasłonecznionym miejscu wyspy. Nastawiony jest on na turystów, można tam dobrze zjeść, a nocą potańczyć w jednej z miejscowych dyskotek. Z Plaja de Las Américas sąsiaduje Costa Adeje, gdzie znajduje się jedno z najpopularniejszych europejskich pól golfowych. Na południowym wybrzeżu wyspy położona jest Playa Paraiso. Jest to miejsce idealne do beztroskiego leniuchowania na plaży. Warto też odwiedzić Puerto de Santiago. Miejscowość ta słynie m.in. z plaży Playa de la Arena.

Wczasy na Teneryfie – najważniejsze atrakcje

Do największych atrakcji wyspy należy Park Narodowy Teide, powstał on w 1954 roku. Ponad pół wieku później ogłoszono go Przyrodniczym Dziedzictwem Ludzkości. Na jego terenie znajduje się wciąż czynny (choć uśpiony) wulkan Teide.

Turyści spędzający wczasy na Teneryfie korzystają również z atrakcji, które proponuje park wodny Siam Park, gdzie można podziwiać najwyższą sztuczną falę na świecie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

hiszpańska ulica

Zbrodnia w słonecznej Hiszpanii. Wybieramy najlepsze hiszpańskie kryminały na Netflixie!

Choć w ostatnich latach światową „stolicą” kryminału jest lodowata Skandynawia, to właśnie kryminały z ciepłej …