Hiszpańska wyspa Teneryfa
Wyspy Kanaryjskie oferują nawet późnią jesienią wysokie temperatury, a więc warto rozważyć je podczas planowania jesiennego wyjazdu zagranicznego | fot.: stock.adobe.com

Wyjazd zagraniczny jesienią – jakie kierunki podróży warto rozważyć?

Jesień zbliża się nieubłaganie, a z nią coraz krótsze dni i dłuższe wieczory. Z drzew niebawem spadną złote liście, z szaf trzeba będzie wyciągnąć grube swetry, a lato odejdzie z żalem, obiecując, że wróci za rok. Czy koniec lata oznacza koniec podróży? Co z osobami, które w letnie dni nie zdążyły wyjechać na upragniony urlop? Jak uporać się z chęcią odpoczynku i poznania nowych miejsc, kultur, tradycji i smaków, skoro wakacyjny czas, żegna nas w zdumiewająco szybkim tempie? 

Kończące się lato nie musi oznaczać także końca wyjazdów zagranicznych! Jesień to równie idealna pora na podróże. Co więcej: można obrać takie kierunki, które przedłużą nam trochę ten cudowny, letni czas. Przekonajcie się sami!

Kierunki pełne słońca

Jeśli zależy nam na słońcu i łapaniu witaminy D, kąpielach w basenie oraz letnich ubraniach, warto rozważyć miejsca, w których nawet jesienią panuje dość wysoka temperatura. Możemy wybierać w kilku kierunkach, które okażą się strzałem w dziesiątkę pod względem temperatury. 

Egipt – śladami faraonów

nurkowanie Egipt
Rafy koralowe Egiptu zachwycą niemal każdego | fot.: stock.adobe.com

Egipt jesienią to bardzo dobry wybór – zarówno dla osób, które uwielbiają zwiedzać i spędzać czas aktywnie, jak i dla tych, którzy lubują się w leniuchowaniu. Temperatura w październiku wynosi około 28-29 stopni Celsjusza. Ciepła woda w morzu zachęca do długich kąpieli, ale także do nurkowania. Rafy koralowe Egiptu zachwycą niemal każdego. Dla osób stawiających na zwiedzanie, kraj ten również ma wiele do zaoferowania. Zobaczenie na własne oczy piramid, Doliny Królów czy Kairu, miejsc, które znamy z historii, na pewno dostarczy dużej dawki wrażeń i emocji.

Wyspy Kanaryjskie – do wyboru, do koloru

Teneryfa, Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura. Wyspy Kanaryjskie oferują nawet późnią jesienią wysokie temperatury, a więc warto rozważyć je podczas planowania jesiennego wyjazdu zagranicznego. Każda z wysp jest inna, każda ma swój urok – każdą warto odwiedzić! Piękny krajobraz, zachwycające plaże i dobra pogoda – te czynniki mogą kusić i zachęcać do odwiedzenia którejś z wymienionych wysp. Na przełomie października i listopada, temperatura waha się w granicach 22-26 stopni Celsjusza.

Tunezja – wypad na Saharę

tunezja Sahara
Zarówno z Djerby, jak i Tunezji Kontynentalnej, istnieje możliwość wybrania się na niezapomnianą wycieczkę na…Saharę! | fot.: stock.adobe.com

Planując wycieczkę zagraniczną, warto rozważyć również pobyt w Tunezji. Możemy wybrać wycieczkę na wyspę Djerbę, jak i Tunezję Kontynentalną. Temperatura w październiku wynosi około 23 stopni Celsjusza. Będąc na Djerbie warto wybrać się na farmę krokodyli, wybierając z kolei Tunezję Kontynentalną, można rozważyć wycieczkę do tamtejszego zoo, gdzie można nakarmić żyrafę. Zarówno z Djerby, jak i Tunezji Kontynentalnej, istnieje możliwość wybrania się na niezapomnianą wycieczkę na…Saharę! Takie doświadczenie na pewno zapamięta się do końca życia.

Oczywiście kierunków jest o wiele więcej. Nie zapominajmy o orientalnej Turcji czy kierunkach nieco bardziej egzotycznych wśród których można wymienić Dominikanę, Meksyk czy popularny teraz Zanzibar.

Jesień idealna na city break

Jeśli planujemy krótki wypad, podczas którego chcielibyśmy zwiedzić ciekawe miasto, warto pomyśleć o hiszpańskiej Barcelonie, francuskim Paryżu, włoskim Mediolanie czy węgierskim Budapeszcie. To chętnie odwiedzane przez turystów miejsca, które zachwycają fenomenalnym jedzeniem, zapleczem kulturalnym, słynnymi zabytkami czy niepowtarzalną architekturą. Weekendowe loty można znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jesień wcale nie musi oznaczać końca podróży i odkrywania świata. Kiedy w Polsce temperatury spadają, możemy wybrać się na zagraniczną wycieczkę do miejsc, które oferują duże dawki słońca i wrażeń bądź udać się na intensywny city break, podziwiając uroki słynnych na całym świecie miast. Lato odchodzi, ale możliwość podróży nie! W podróżowaniu jesienią także można się zakochać.

NCH

Sprawdź także

namioty rozbite na tle górskiego krajobrazu

Chwilówka w weekend – ile pożyczysz?

Czasami na tygodniowe lub dwutygodniowe wakacje nie mamy szans, a w takim przypadku alternatywą może …