środki czystości
Kompletując artykuły gospodarcze do sprzątania domu, przede wszystkim musimy zadbać o niezbędne środki czystości | fot.: materiał partnera

Jakie akcesoria do sprzątania warto mieć?

Sprzątanie domu to żmudna czasami wydawać by się mogło, że nigdy niekończąca się praca. Oczywiście ilość pracy oraz jej natężenie zależne jest w dużej mierze od wielkości domu czy mieszkania, ilości mieszkańców, oraz obecności dzieci, oraz zwierząt. Bez względu jednak na to, czy na co dzień mamy do posprzątania 2 pokoje i kuchnie, czy 260 metrów kwadratowych z 2 łazienkami, 4 pokojami, kuchnią jadalnią, bawialnią i spiżarką, zawsze warto ułatwiać sobie pracę i zaopatrzyć się w niezbędne artykuły gospodarcze, które sprawią, że sprzątanie będzie szybsze i łatwiejsze. Zatem, jakie artykuły do sprzątania w domu warto mieć?

Artykuły gospodarcze niezbędne podczas sprzątania domu

Kompletując artykuły gospodarcze do sprzątania domu, przede wszystkim musimy zadbać o niezbędne środki czystości. Płyny do mycia szyb, płyny do czyszczenia toalet, spray do czyszczenia kuchni, środek do czyszczenia drewna, płyn do czyszczenia podłóg, a także płyn do mycia łazienek. To zestaw podstawowych środków, jakie będą nam potrzebne i przydatne do kompleksowego wysprzątania domu lub mieszkania. Oczywiście prócz płynów czyszczących, konieczne są narzędzia w postaci gąbek, ścierek oraz zmywaków. Warto wybierać produkty ekologiczne, przyjazne naturze, takie jak ściereczki z mikrofibry marki Paclan, które w 55% pochodzą z recyklingu. Podobnie w przypadku środków czystości. Wybierajmy te, których skład zawiera jak najmniej sztucznych składników. W ofercie środków czystości obecnie możemy znaleźć coraz więcej płynów czy sprayów niezawierających alergenów oraz wybielaczy, dzięki czemu czyszcząc dom, zadbamy też o zdrowie swoje i domowników.

Akcesoria do sprzątania niezbędne w każdym domu

Oprócz standardowych środków czystości oraz podstawowych narzędzi do sprzątania, musimy wyposażyć się w kilka dodatkowych sprzętów i akcesoriów, które ułatwią i umożliwią wykonanie gruntownych i efektywnych porządków. Numerem jeden są dobrej jakości worki na śmieci – tutaj również warto postawić na ekologiczne worki, dzięki którym zadbanym nie tylko o kondycję swojego domu, ale tez naszej planety. Warto dokupić również kostki toaletowe, które sprawią, że świeżość w naszej toalecie utrzyma się na dłużej. Kolejnym przydatnym w domu środkiem jest odkamieniacz, który pomoże w pozbyciu się osadów z armatury łazienkowej, a także z czajniki i innych sprzętów gospodarstwa domowego.

Czy warto kupować specjalistyczne środki do czyszczenia?

W ofercie sklepów z artykułami gospodarczymi często możemy spotkać różnego rodzaju środki i płyny specjalistyczne do czyszczenia lodówek, pleśni, wanien, kabin prysznicowych itd. Czy rzeczywiście warto kupować tak dużo różnych środków czystości, czy wystarczy postawić na kilka uniwersalnych? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy do sytuacji. Są sytuacje, kiedy tylko użycie dedykowanego środka pomoże usunąć silne zabrudzenia, na przykład w przypadku pleśni. Kompletując niezbędne artykuły do sprzątania domu, warto wiec dokładnie przeanalizować specyfikę wykonywanych prac i natężenie zabrudzeń występujących w domu.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

porządki świąteczne

Sprawdzony sposób na szybkie i ekologiczne porządki świąteczne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Podpowiadamy jak w szybki i prosty sposób zadbać …