kot i pies jedzące z misek
Wybór odpowiedniego jedzenia powinien być podyktowany różnymi aspektami. Poza preferencjami smakowymi niezwykle ważny będzie wiek zwierzęcia, jego poziom aktywności, zapotrzebowanie na określone składniki, choroby czy też nawet rasa | fot.: stock.adobe.com

Jaką karmę wybrać?

Zwierzę w domu to wielka radość, okazja do zabawy, aktywności, czasem terapii, ale także odpowiedzialność. Ona przejawia się przede wszystkim z zaspokajaniu potrzeb takich jak spacery, codzienna pielęgnacja i doskonałej jakości jedzenie. Karmy różnych producentów, jakie możemy znaleźć w sklepach, różnią się wieloma cechami, ale z pewnością bez problemu znajdziesz taką, która będzie najlepsza dla twojego psa lub kota. Na co zwracać uwagę?

Karma sucha czy mokra?

Wybór odpowiedniego jedzenia powinien być podyktowany różnymi aspektami. Poza preferencjami smakowymi niezwykle ważny będzie wiek zwierzęcia, jego poziom aktywności, zapotrzebowanie na określone składniki, choroby czy też nawet rasa. Karma Dolina Noteci odpowiada na wymagania i właścicieli, i czworonogów, więc z pewnością w propozycjach znanej marki bez problemu znajdziesz to, co twoje zwierzę pokocha, a tobie da spokój i pewność, że dajesz mu to, co najlepsze. Dobór pożywienia staje się najważniejszym aspektem w codziennej pielęgnacji.

Dla większości zwierząt doskonałą podstawą diety będzie sucha karma Dolina Noteci. To świetny wybór, gdy pupil nie ma problemów z gryzieniem. Charakterystyczne krążki pokarmowe dodatkowo oczyszczają powierzchnię zębów i dbają o ich kondycję. Poza tym sucha karma Dolina Noteci jest bardziej kaloryczna, nie trzeba jej przechowywać w lodówce, ma długi termin ważności i nie traci swoich właściwości nawet po czasie. Należy jednak pamiętać o tym, że zwierzę będzie potrzebować odpowiedniej ilości wody w diecie.

Alternatywą jest mokra karma Dolina Noteci. Po nią sięgają właściciele zwierząt, które nie mają pełnego uzębienia i nie mogą jeść suchy wariantów. Świetnie sprawdzi się także w czasie rekonwalescencji po chorobie czy operacji. Zwierzęta uwielbiają mokre karmy. Są bardziej smakowite i aromatyczne i są niezastąpione, gdy zwierzę pije zbyt małe ilości wody i jest odwodnione. Mokra karma Dolina Noteci dostępna jest w saszetkach, puszkach czy tackach i może mieć formę pasztetów, mięsnych kawałków w sosie lub galarecie. Ta różnorodność pozwala dopasować do konkretnych potrzeb.

Jaka to jest dobra karma?

Najważniejszy w jedzeniu jest jego skład. I dlatego wybór powinien być związany z analizą zawartości mięsa, obecnością zbóż i innych wypełniaczy oraz oczywiście witamin i mikroelementów. Karma Dolina Noteci z pewnością będzie wyróżniać się doskonale zbilansowanymi składnikami i dzięki temu z pewnością dopasuje się idealne menu dla szczeniaka, pupila dorosłego czy seniora. Możliwości jest zdecydowanie więcej, bo koty i psy mają również swoje problemy zdrowotne i preferencje. Niektóre mają alergie, a inne problemy ze zdrowiem. By były w świetnej kondycji, wymagają jedzenia dostosowanego do potrzeb, a na tym nie warto oszczędzać. Zbilansowane menu często jest również przeznaczone dla zwierząt konkretnych ras oraz bierze pod uwagę poziom aktywności w ciągu dnia. Zawsze jednak podstawą jedłospisu powinno być dobrej jakości mięso. Im go więcej, tym lepiej, a sama ilość jedzenia powinna być dostosowana do wielu różnych aspektów. Karma Dolina Noteci to wybór świadomych opiekunów i dania, które są uwielbiane przez zwierzaki.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

sucha karma dla psa

Dlaczego warto wybierać suchą karmę dla psa z certyfikatem ekologicznym?

Karmienie naszego psa jest jednym z najważniejszych obowiązków każdego opiekuna. Zdrowe i zbilansowane menu ma …