Zabawki dla psów – co kupić szczeniakowi?

Kupując szczeniakowi zabawki do gryzienia, zwróćmy uwagę na to, jak są wykonane. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sklepy z akcesoriami dla zwierząt są pełne różnego rodzaju gryzaków i zabawek dla psów. Oczywiście wybór każdej z nich zależy od upodobań właściciela, jednak pamiętajmy, że nie każdy drobiazg będzie idealny dla naszego pupila. Uważać powinni zwłaszcza właściciele szczeniaków. Jakie zabawki kupić małemu psu?

Gryzienie – sposób na poznanie świata

Gryzienie to jedna z naturalnych potrzeb, zwłaszcza młodych psów. To właśnie w ten sposób psiaki poznają otaczający świat. Podgryzanie to forma bliższego zapoznawania się z otaczającymi przedmiotami. Oczywiście poza radością i zabawą gryzienie może być również przejawem stresu, a w tym wypadku szkody mogą okazać się większe. Szczeniaczki lubią znęcać się nad domowymi przedmiotami, meblami czy butami. Jeżeli chcemy ochronić naszą własność przed wścibskimi zębami psa, powinniśmy zainwestować w gryzaki. Nie kupujmy jednak zabawek złej jakości i dobierajmy je względem wieku oraz rozwoju pieska. Dobry gryzak pomoże Ci oduczyć psa gryzienia rzeczy.

Dla dobra zębów

Jak dobrać gryzak dla psa, który ma zaledwie kilka miesięcy? Należy wziąć pod uwagę, że zęby u szczeniaczka dopiero się rozwijają. Zabawka powinna być więc dobrana w taki sposób, by jej elementy masowały dziąsła. Pomiędzy 12 a 14 tygodniem życia psa, dochodzi do wymiany zębów z mlecznych na stałe. Gryzaki z gumowymi wypustkami sprawdzą się świetnie podczas zabawy oraz przyniosą ulgę w trudnym dla zwierzęcia okresie.

Jak dobrać zabawkę dla psa?

Kupując szczeniakowi zabawki do gryzienia, zwróćmy uwagę na to, jak są wykonane. Jeśli gryzak dla psa zrobiony jest z niskiej jakości materiałów, to bardzo szybko ulegnie zniszczeniu i może stać się niebezpieczny dla naszego pupila. Zabawki wykonane z gumy powinny być odpowiednio miękkie i wracać do pierwotnego kształtu. Zakup zbyt twardego gryzaka może sprawić, że zwierzę uszkodzi sobie wciąż młode i delikatne zęby.

Wybierając zabawkę, weźmy pod uwagę jej rozmiar. Mały piesek będzie mieć problem z ciężkim i dużym przedmiotem, a samo przeniesienie zabawki będzie sprawiać mu nie lada problem. Zwierzę powinno mieć przede wszystkim możliwość swobodnego przenoszenia oraz utrzymania gryzaka w pyszczku.


Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

legowisko dla psa

Wybór legowiska dla czworonoga

Psy trzymane w domu bardzo chętnie wskakują na kanapę, ale powinny mieć wyznaczone własne legowisko, …