ćwiczenie mózgu na smartfonie
Jedyne co jest nam potrzebne do poszerzania horyzontów to smartfon pod ręką | fot.: stock.adobe.com

Aplikacje na smartfona, które usprawnią naukę w Twoich ulubionych dziedzinach – gdziekolwiek się znajdziesz!

W przeszłości nauka była znacznie utrudniona ze względu na ograniczoną dostępność do materiałów. Chcąc pogłębić swoją wiedzę lub powtórzyć materiał byliśmy zmuszeni do brania ze sobą grubych tomiszczy, co nie było poręczne i wygodne. Dzisiaj jednak, wraz z rozwojem technologii i digitalizacji wielu obszarów naszego życia, nauka jest prostsza niż kiedykolwiek. Jedyne co jest nam potrzebne do poszerzania horyzontów to smartfon pod ręką. Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji, zarówno darmowych, jak i płatnych, które specjalizują się w wielu dziedzinach i pozwalają nam uczyć się nowych rzeczy kiedykolwiek i gdziekolwiek jesteśmy. Poniżej zaprezentowana jest lista 5 popularnych aplikacji mobilnych, które usprawnią naukę w różnych dziedzinach.

Etutor

Etutor to jedna z najbardziej zaawansowanych aplikacji do nauki zarówno języka angielskiego, jak i niemieckiego. Wraz z wykupieniem dostępu, zyskujemy możliwość nauki języka angielskiego na każdym poziomie od A1 do C2. Co więcej, aplikacja oferuje też dostęp do specjalnych kursów z Travel English lub Business English. Wraz z wykonywaniem kolejnych lekcji, pod koniec każdej sesji mamy możliwość powtórki słów, które były przerabiane w przeszłości. Taki inteligentny system wirtualnych fiszek znacznie zwiększa efektywność nauki nowych słówek.

Duolingo

Duolingo to kolejna popularna aplikacja do nauki języków obcych. W przeciwieństwie jednak do Etutor Duolingo dysponuje ogromną listą języków, które możemy przyswoić dzięki krótkim, zabawnym i bardzo ciekawie zbudowanym lekcjom. Aplikacja nagradza nasze postępy i regularność nauki odpowiednimi punktami, które możemy w każdym momencie wymienić na nagrody. Ciekawostką dotyczącą aplikacji Duolingo jest fakt, iż za jej pośrednictwem możemy nauczyć się również fikcyjnego języka klingońskiego!

Photomath

Photomath to aplikacja, która poszerzy naszą wiedzę z zakresu matematyki – jednego z najważniejszych szkolnych przedmiotów. Aplikacja wyposażona jest w technologię odczytywania naszych notatek, dzięki czemu będzie w stanie samodzielnie rozwiązać pewne proste równania. Program wesprze nas w takich procesach jak obliczenie funkcji, ułamka lub potęgi. Jest to obowiązkowa aplikacja dla każdego ucznia, który ma problemy z królową nauk.

Lumosity

Lumosity to aplikacja, która nie tyle wspomaga nas w konkretnym przedmiocie, co ćwiczy nasze umysły. Aplikacja zawiera w sobie około 50 gier, które wyzwalają w nas duży potencjał pracy umysłowej. Zadania pomagają w ćwiczeniu pamięci, zdolności logicznego myślenia, a także szybkości przetwarzania informacji. Aplikacja pozwala na utworzenie dziennych sesji złożonych z kilku krótkich ćwiczeń nieprzekraczających czasu 15 minut. Taki codzienny krótki trening naszego umysłu będzie dla nas bardzo pożyteczny i w przyszłości na pewno zaprocentuje.

Wzorowo

Ostatnia z proponowanych aplikacji to wirtualna skarbnica wszelakich wzorów. Aplikacja zawiera informacje dotyczące wzorów z takich dziedzin jak matematyka, fizyka, chemia czy geografia. W przypadku rozwiązywania zadań aplikacja w błyskawiczny sposób pomoże nam w szybkim uzyskaniu wzoru, który pozwoli nam wykonać zadanie. Aplikacja wciąż się rozwija, w związku z tym w niedalekim czasie możemy liczyć na nowe kategorie.

ŁNA

Sprawdź także

aplikacje zdrowie mentalne

Technologia a rozwój osobisty – cyfrowe wsparcie na drodze do samodoskonalenia

W erze cyfrowej technologia stała się nie tylko narzędziem pracy czy rozrywki, ale także wsparciem …