smart home
Smart Home, czyli inteligentny dom to system umożliwiający połączenie wszystkich instalacji w jedną kompleksową całość | fot.: stock.adobe.com

Smart Home – nowoczesne rozwiązania dla domów

Intensywny postęp technologiczny dotyczy niemalże wszystkich dziedzin naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku nieruchomości, które z roku na rok stają się nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu, ale również bezpieczniejsze. Rozwiązania typu Smart Home stały się jednym z najczęściej poszukiwanych atutów na etapie zakupu nowego mieszkania lub domu. Czym charakteryzują się domy inteligentne?

Co to znaczy dom inteligentny?

Smart Home, czyli inteligentny dom to system umożliwiający połączenie wszystkich instalacji w jedną kompleksową całość. Dzięki temu pod kontrolą można mieć instalacje oświetleniowo-elektryczne, grzewcze oraz systemy audio-video. Część domów inteligentnych wyposażone jest także w dodatkowe urządzenia monitorujące, alarmy oraz systemy kontrolujące bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Taka technologia stała się dla wielu osób niezbędna na etapie wyboru nowego mieszkania. Idąc za tymi potrzebami, deweloperzy coraz chętniej inwestują w rozwiązania typu Smart Home. Świetnym tego przykładem są mieszkania Szczecin Dąbie – Victoria Apartments nad samym jeziorem (dostępne na https://pcg.pl/mieszkania/szczecin-victoria-apartments/).

Rozwiązania Smart Home można dopasować do indywidualnych potrzeb przyszłych mieszkańców. Apartamenty w Szczecinie w stanie deweloperskim stanowią więc doskonałą bazę dla rozbudowy systemów inteligentnych podczas urządzania i wyposażania wnętrz. To bardzo istotne, aby pomieszczenia spełniały wymagania przyszłych mieszkańców.

Smart home – udogodnienia

Mimo że określenie „inteligentny dom” już na stałe rozgościło się w naszym słowniku, to wiele osób wciąż nie do końca rozumie, na czym polega takie rozwiązanie. W skrócie można powiedzieć, że jego zadaniem jest ułatwianie życia mieszkańców oraz zwiększanie ich bezpieczeństwa.

Doskonałym przykładem rozwiązań typu Smart Home jest żarówka o mocy światła sterowanej za pomocą smartfona lub piekarnik uruchamiany za pomocą aplikacji już w drodze do domu. Innym pomysłem są gniazdka, czujniki drzwi, okien, dymu, gazu, czy czadu, które można sprawdzić, będąc z daleka od domu. Rozwiązanie to pozwala cieszyć się dalszymi wyjazdami bez obaw, że w domu bez naszej wiedzy pojawi się jakieś zagrożenie. Alarm w razie problemów z instalacją może natomiast uratować zdrowie, a nawet życie mieszkańców.

Nowe apartamenty Szczecin, ale również nieruchomości w innych rejonach kraju stwarzają możliwość montażu dodatkowych zabezpieczeń i udogodnień. Dzięki temu budowane mieszkania i domy stają się nie tylko coraz bardziej komfortowe, ale również bezpieczne. Rozwiązania Smart Home stanowią też świetny sposób na oszczędność pieniędzy. Fakt ten wynika z możliwości zdalnego odcięcia zasilania od przedmiotów, które nie są aktualnie użytkowane.

Materiał partnera