Latarka czołowa od Olight
Wbrew pozorom, wybór najlepszej latarki czołowej LED nie jest wcale taki oczywisty. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Test latarek czołowych od Olight – którą wybrać

Latarki czołowe to bez wątpienia bardzo użyteczne, choć często niedoceniane urządzenia. Mimo że kojarzą się one z pracą w podziemiach czy górnictwem, to dziś dużo powszechniej używa się ich także „na powierzchni”. Szczególnie popularne są one wśród rowerzystów, biegaczy, miłośników wycieczek na łono natury czy też osób pracujących w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Wszyscy oni często zastanawiają się, który z dostępnych na rynku produktów będzie najlepszy. Dla nich przygotowaliśmy zestawienie trzech latarek czołowych marki Olight.

Latarka czołowa-kątowa Olight H1 Nova Blue Neutral White

Poszukiwania najlepszej latarki czołowej rozpoczynamy od modelu Olight H1 Nova Blue Neutral White. Ten bardzo niewielki i lekki gadżet ważący niecałe 50 gram oferuje całkiem sporą maksymalną jasność – na poziomie 500 lumenów oraz wystarczający w większości sytuacji zasięg światła wynoszący do 66 metrów. Parametry takie można było uzyskać dzięki użyciu wydajnej diody LED Cree XM-L2. Co warte podkreślenia, latarka ta może pracować w kilku trybach, które pozwalają na wybór idealnych ustawień z punktu widzenia wydajności i czasu pracy. Maksymalnie może on wynieść nawet 360 godzin. Aby ułatwić użytkowanie, produkt ten można zasilać wymiennie z akumulatora lub klasycznej baterii. Latarka ta jest też przynajmniej dobrze zabezpieczona przed wodą, kurzem i upadkami, a samo urządzenie można wypiąć z paska mocującego na głowie i np. zawiesić lub używać „z ręki”.

Latarka czołowa Olight H2R Nova CW XHP50

Inną niedrogą i bardzo ciekawą opcją jest latarka czołowa akumulatorowa Olight H2R Nova CW XHP50. Jest ona bardzo lekka, wygodna, a dzięki zastosowaniu dwóch diod LED Cree XP G2 także całkiem nieźle świeci. Układ taki pozwala osiągnąć jasność 400 lumenów i maksymalny zasięg 84 metrów. Co jasne, produkt ten posiada kilka trybów pracy, które pozwalają na regulowanie mocy światła, a także przydatną w przypadku zagrożeń funkcję SOS. W praktyce nieoceniony okaże się też wskaźnik poziomu naładowania, który pozwala użytkownikowi na ciągłą kontrolę stopnia zużycia akumulatora. Jego ładowanie odbywa się z kolei poprzez standardowe gniazdo microUSB z sieci lub powerbanku. Na koniec warto też dodać, że podobnie jak każda inna dobra latarka czołowa, także Olight H2R Nova CW XHP50 jest zabezpieczony przed niewielkimi upadkami oraz wodą i kurzem, które mogłyby uszkodzić wewnętrzne układy elektryczne.

Latarka czołowa Olight HS2 DUAL XP-G2 {HS2}

Szukając mocnej latarki czołowej, opłaca się też przyjrzeć modelowi Olight HS2 DUAL XP-G2. Wyróżnia się on wysoką maksymalną jasnością, wynoszącą 2300 lumenów oraz sporym zasięgiem określanym przez producenta na 153 metry. Możliwości takie można było uzyskać dzięki zastosowaniu mocniejszych diod LED Cree XHP50. Co ciekawe, mimo że latarka ta należy do czołówek z akumulatorem, to jednak jej ładowanie odbywa się nie poprzez gniazdo microUSB, a indukcyjnie – z wykorzystaniem specjalnego złącza magnetycznego zakończonego z drugiej strony standardowym portem USB. Dużą zaletą omawianego produktu jest też bardzo prosta obsługa oparta na zasadzie jednego przycisku, którym można łatwo przełączać poszczególne tryby pracy, czy też włączyć funkcję SOS. Latarka Olight HS2 DUAL XP-G2 charakteryzuje się także wysokim poziomem zabezpieczeń przed wodą IPX-8 oraz wytrzymałą obudową, która bez problemu zniesie upadek z wysokości do 1,5 metra.

Latarka czołowa – jaka najlepsza?

Wbrew pozorom, wybór najlepszej latarki czołowej LED nie jest wcale taki oczywisty. Wynika to z faktu, że w praktyce wszystko zależy od oczekiwań użytkownika oraz jego potrzeb. I tak dla wielu osób najlepsze okażą się tańsze latarki czołowe akumulatorowe czy na baterie, które nie będą przeszkadzać w treningu i jednocześnie zapewnią wystarczająco światła, by nie bać się np. o potknięcie. Modele tego rodzaju będą jednak z założenia niewystarczające dla osób, które potrzebują bardziej profesjonalnego sprzętu, zapewniającego doskonałe oświetlenie i wysoką wytrzymałość. Często też kluczowa dla decyzji o zakupie może się okazywać jakaś pojedyncza i koniecznie wymagana cecha – taka jak rodzaj ładowania, zasięg czy sposób mocowania. Co ważne, różne rodzaje i typy latarek Olight znaleźć można w jednym miejscu – sklepie elatarka.pl. Warto do niego zajrzeć nie tylko z powodu dużego wyboru produktów, ale też z racji doskonałych cen i szybkiej dostawy!

Materiał partnera zewnętrznego