Kobieta zastanawia się, jaką lodówkę kupić do swojego mieszkania
Jeśli masz dużą kuchnię lub sporej wielkości aneks kuchenny z wyspą, wtedy śmiało wybierz lodówki o większych rozmiarach i większej pojemności | fot.: materiał partnera

Co ma znaczenie podczas wyboru lodówki? Poznaj cechy i funkcje najlepszej lodówki do domu

Jak wybrać lodówkę, która będzie dopasowana do Twojego stylu życia? Czy duża lodówka zawsze jest potrzebna? I z jakich funkcji lodówki naprawdę skorzystasz na co dzień? Razem ze specjalistami z firmy Toshiba odpowiadamy na te i więcej pytań! Chcemy Ci pomóc wybrać najlepszą lodówkę do Twojego domu.

Z artykułu dowiesz się:

 • jak dopasować wielkość lodówki do potrzeb domowników,
 • na jakie funkcje i cechy lodówki zwrócić uwagę przed zakupem,
 • jak dobrać kolor lodówki do wnętrza.

Lodówka – jak większość urządzeń AGD – jest sprzętem, który kupujesz na lata. I chociażby dlatego warto przemyśleć ten zakup, aby odpowiadał wszystkim potrzebom Twoim oraz pozostałych domowników. Rozmiar, pojemność, nowoczesne technologie – to wszystko ma znaczenie!

Jak wybrać wielkość lodówki do mieszkania?

Kwestia tego, jaką lodówkę wybrać, zależy od wielu czynników. Jednym z ważniejszych jest przestrzeń, którą dysponujesz. Nawet jeśli do wyboru masz duże lodówki czterodrzwiowe czy lodówki typu french door, nie zawsze możesz sobie na nie pozwolić.

Przy wyborze wielkości najlepszej lodówki kieruj się trzema głównymi kwestiami:

 1. Ile masz miejsca w kuchni na lodówkę?
 2. Jak liczna jest Twoja rodzina?
 3. Jak często robisz zakupy?

Jeśli masz dużą kuchnię lub sporej wielkości aneks kuchenny z wyspą, wtedy śmiało wybierz lodówki o większych rozmiarach i większej pojemności (nawet 622 l!). Przydadzą się zwłaszcza wtedy, gdy Twoja rodzina liczy sobie więcej niż 4 osoby. W takiej lodówce bez problemu znajdzie się miejsce na przysmaki wszystkich domowników.

Jeśli jednak masz mniejszą rodzinę lub mniejszą kuchnię – wybierz klasyczną lodówkę jednodrzwiową.

Cechy i funkcje lodówki, które mają znaczenie w każdym domu!

Najlepsze lodówki to te, które spełniają Twoje wymagania. Zastosowane w nich technologie sprawiają, że Twoje jedzenie dłużej zostaje świeże, a przechowywanie żywności staje się proste i intuicyjne.

Jeśli więc zastanawiasz się, jaką lodówkę kupić, zwróć uwagę na jej funkcje.

 • Plasma Pure

Specjalne jony dodatnie i ujemne działają antybakteryjnie, dzięki czemu jedzenie pozostaje dłużej świeże. Warto zauważyć, że działanie jonów neutralizuje również zapachy w lodówce, co ma znaczenie, jeśli Twoja lodówka jest wypełniona po brzegi różnymi produktami.

 • Convert Zone

Znasz to uczucie, kiedy okazuje się, że brakuje Ci miejsca w lodówce? Na przykład po dużych zakupach czy przed świętami… Convert Zone w lodówce rozwiązuje ten problem. Po prostu zamieniasz jedną z zamrażarek w chłodziarkę (lub na odwrót) i masz miejsce na wszystko dzięki dodatkowym 96 litrom pojemności. Zrobisz to za pomocą jednego przycisku. Prościej się już nie da!

 • 1+3 Mode

W lodówkach french door Toshiba to Ty decydujesz, której funkcji lodówki potrzebujesz aktualnie najbardziej – chłodzenia czy zamrażania. Konfiguracje tego działania mogą być naprawdę rozmaite – łącznie z wyłączeniem działania części lodówki.

 • Humidity Control

Jak zapewne wiesz, powietrze w lodówce jest dość suche, co sprawia, że jedzenie dużo szybciej może wyschnąć. Na szczęście w lodówkach marki Toshiba możesz samodzielnie kontrolować poziom wilgotności. Technologia Humidity Control została zastosowana w lodówkach z niezależnymi systemami chłodzenia czy specjalnymi czujnikami rozpoznającymi różnice temperatury w lodówce i odpowiadającymi za jej wyrównanie.

 • No Frost

Nie sposób nie wspomnieć o tej funkcji. To dzięki niej ściany lodówki są wolne od lodu! Co nie tylko usprawnia działanie urządzenia, ale też sprawia, że dużo łatwiej ją wyczyścisz.

Kiedy zwrócić uwagę na kolor wybieranej lodówki?

Technologia to jedno. Ale przecież lodówka musi pasować też do wystroju wnętrza! Zwłaszcza wtedy, gdy kuchnia jest połączona z salonem i całość musi ze sobą współgrać.

W takich sytuacjach warto postawić na eleganckie kolory, np. morandi grey. Nie jest tak ciemny jak czarny, ale dodaje aranżacji głębi. Pasuje do naprawdę wielu stylów aranżacyjnych – glamour, industrialnego, a nawet skandynawskiego! W końcu czasem warto przełamać chłodną biel mocnym akcentem.

Jak widzisz, odpowiedź na pytanie „jaka lodówka jest najlepsza?” nie jest jednoznaczna. Ale w szerokiej ofercie lodówek z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Z naszej strony możemy poradzić jedno – wybierz tę, której funkcje mają dla Ciebie największe znaczenie!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

drzwi lodówki

Mycie lodówki – warto to robić raz na jakiś czas

Utrzymanie czystości w miejscach, w których pracujemy i mieszkamy, ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. …