laptop vpn
VPN to usługa, która pozwala na to, aby uzyskać dostęp do sieci prywatnie i bezpiecznie | fot.: materiał partnera

Czym jest VPN i dlaczego warto go używać?

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Jednym z rozwiązań wykorzystywanych do takiej ochrony jest VPN. Co daje VPN? Przede wszystkim szyfruje dane i daje większe bezpieczeństwo korzystania z sieci.

VPN co to takiego?

VPN to usługa, która pozwala na to, aby uzyskać dostęp do sieci prywatnie i bezpiecznie. Można nawet powiedzieć, że jest to swego rodzaju szyfrowany tunel. VPN przekierowuje połączenia przez serwer, ukrywając działania online. Działanie usługi można przedstawić schematycznie. Standardowo będzie to komputer, dostawca internetu i na końcu strona docelowa. Jeżeli jednak skorzystamy z VPN to cały schemat będzie już nieco inny. Komputer, następnie serwer VPN, później dopiero dostawca internetu i na końcu strona docelowa. Usługa VPN szyfruje wszystkie dane jakie wychodzą z komputera. Mówiąc w wielkim skrócie do czego służy VPN, można powiedzieć, że do prywatnego korzystania z internetu.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Jest wiele powodów, dla których warto korzystać z VPN. To przede wszystkim bezpieczeństwo. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza, kiedy korzystamy z WiFi poza siecią domową, gdzie może dojść na przykład do kradzieży danych. VPN szyfruje ruch z urządzenia, stąd wszystkie dane są bezpieczne. Kolejnym powodem jest anonimowość. Dzięki VPN ukryć można lokalizację użytkownika lub adres IP. Usługa ta umożliwia niezwykle wygodne korzystanie z internetu bez obaw o naruszenie prywatności użytkownika i zapobiega śledzeniu poszczególnych jego działań w internecie. Z VPN warto też korzystać ponieważ usługa ta odblokowuje treści, które nie są dostępne na przykład ze względu na położenie geograficzne. Jak widać VPN to szereg korzyści, dlatego warto z niej korzystać.

Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci

VPN to jedno z popularniejszych rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Mamy dziś do czynienia z wieloma rodzajami cyberprzestępstw, złośliwym oprogramowaniem i kradzieżą danych. Dlatego właśnie warto stosować rozwiązania, które skutecznie zabezpieczą nasz komputer i wszystkie dane na nim zgromadzone. W poszukiwaniu sprawdzonych programów do ochrony komputera, warto sprawdzić ofertę gdata.pl. To szeroki wybór oprogramowania, które skutecznie zabezpiecza ważne dane. Zarówno VPN, jak i oprogramowanie antywirusowe to dzisiaj wręcz niezbędne rozwiązania do tego, aby w sposób bezpieczny i w pełni komfortowy korzystać w sieci gdziekolwiek jesteśmy. Warto chronić nie tylko komputery, ale też urządzenia mobilne.

Materiał partnera

Sprawdź także

cyberbezpieczeństwo

4 niebezpieczne nawyki związane z cyberbezpieczeństwem (i sposoby na ich zmianę)

Nawyki to wyuczone zachowania, które są wykonywane automatycznie (a często nieświadomie), zwykle po wystąpieniu jakiegoś …