laptop vpn
VPN to usługa, która pozwala na to, aby uzyskać dostęp do sieci prywatnie i bezpiecznie | fot.: materiał partnera

Czym jest VPN i dlaczego warto go używać?

Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci. Jednym z rozwiązań wykorzystywanych do takiej ochrony jest VPN. Co daje VPN? Przede wszystkim szyfruje dane i daje większe bezpieczeństwo korzystania z sieci.

VPN co to takiego?

VPN to usługa, która pozwala na to, aby uzyskać dostęp do sieci prywatnie i bezpiecznie. Można nawet powiedzieć, że jest to swego rodzaju szyfrowany tunel. VPN przekierowuje połączenia przez serwer, ukrywając działania online. Działanie usługi można przedstawić schematycznie. Standardowo będzie to komputer, dostawca internetu i na końcu strona docelowa. Jeżeli jednak skorzystamy z VPN to cały schemat będzie już nieco inny. Komputer, następnie serwer VPN, później dopiero dostawca internetu i na końcu strona docelowa. Usługa VPN szyfruje wszystkie dane jakie wychodzą z komputera. Mówiąc w wielkim skrócie do czego służy VPN, można powiedzieć, że do prywatnego korzystania z internetu.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Jest wiele powodów, dla których warto korzystać z VPN. To przede wszystkim bezpieczeństwo. Rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza, kiedy korzystamy z WiFi poza siecią domową, gdzie może dojść na przykład do kradzieży danych. VPN szyfruje ruch z urządzenia, stąd wszystkie dane są bezpieczne. Kolejnym powodem jest anonimowość. Dzięki VPN ukryć można lokalizację użytkownika lub adres IP. Usługa ta umożliwia niezwykle wygodne korzystanie z internetu bez obaw o naruszenie prywatności użytkownika i zapobiega śledzeniu poszczególnych jego działań w internecie. Z VPN warto też korzystać ponieważ usługa ta odblokowuje treści, które nie są dostępne na przykład ze względu na położenie geograficzne. Jak widać VPN to szereg korzyści, dlatego warto z niej korzystać.

Zadbaj o bezpieczeństwo w sieci

VPN to jedno z popularniejszych rozwiązań, które zwiększają bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Mamy dziś do czynienia z wieloma rodzajami cyberprzestępstw, złośliwym oprogramowaniem i kradzieżą danych. Dlatego właśnie warto stosować rozwiązania, które skutecznie zabezpieczą nasz komputer i wszystkie dane na nim zgromadzone. W poszukiwaniu sprawdzonych programów do ochrony komputera, warto sprawdzić ofertę gdata.pl. To szeroki wybór oprogramowania, które skutecznie zabezpiecza ważne dane. Zarówno VPN, jak i oprogramowanie antywirusowe to dzisiaj wręcz niezbędne rozwiązania do tego, aby w sposób bezpieczny i w pełni komfortowy korzystać w sieci gdziekolwiek jesteśmy. Warto chronić nie tylko komputery, ale też urządzenia mobilne.

Materiał partnera

Sprawdź także

wyjazd na narty

Co zabrać ze sobą na wyjazd na narty?

Wybierasz się na narty? Nie możesz doczekać się zimowego szaleństwa? Sprawdź, co musisz zabrać ze …