dziewczyna ze smartfonem i laptopem na egzotycznej plaży
Każdy wakacyjny wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą rożnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym organizowana wyprawa będzie dla nas komfortowa, bezpieczna i przede wszystkim pełna radości | fot.: stock.adobe.com

Cyfrowy niezbędnik podróżniczy

Każdy wyjazd na wakacje wymaga zabrania ze sobą różnego rodzaju elementów, które będą nam potrzebne w trakcie trwania podróży oraz zapewnią komfortowy, bezpieczny i pełen miłego czasu wypoczynek. Do jednych z najważniejszych elementów, które w dzisiejszych czasach są niezbędne podczas trwania wakacyjnego wyjazdu, jest sprzęt elektroniczny. Co zabrać na wakacyjny wyjazd i na jaki sprzęt postawić? O czym pamiętać kompletując wakacyjny niezbędnik cyfrowy? Podpowiadamy!

Wakacyjny wyjazd co zabrać?

Każdy wakacyjny wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą rożnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym organizowana wyprawa będzie dla nas komfortowa, bezpieczna i przede wszystkim pełna radości. Jednak wybór elementów, które ze sobą zabierzemy jest mocno indywidualną kwestią uzależnioną od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także charakteru oraz celu planowanej wycieczki. Dlatego każdy z nas powinien stworzyć swój własny niezbędnik podróżniczy składający się zarówno z podstawowego sprzętu elektronicznego wykorzystywanego na co dzień, jak i nieoczywistych gadżetów podróżniczych, o których łatwo jest zapomnieć podczas planowania swojej wycieczki.

smartfon na plaży
Warto mieć przy sobie „technologiczny zestaw przetrwania” | fot.: stock.adobe.com

Niezbędnik podróżniczy – jaki sprzęt elektroniczny wziąć ze sobą na wakacyjny wyjazd?

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie podróż bez wyposażenia się w sprzęt elektroniczny, który będzie nam potrzebny w trakcie trwania wyjazdu. Dla każdego mogą to być inne elementy, dlatego niezbędnik podróżniczy powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidulnych potrzeb. Zgodnie z blogiem ExpressVPN warto mieć przy sobie „technologiczny zestaw przetrwania”. Co wchodzi w jego skład? W celu ułatwienia kompletowania twojego elektronicznego niezbędnika podróżniczego stworzyliśmy listę najbardziej użytecznych gadżetów, które mogą przydać się w podróży.

  • Telefon

Telefon komórkowy to podstawowy sprzęt elektroniczny, który powinniśmy zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. W końcu, większość z nas nie wyobraża sobie bez niego codzienność. Nowoczesne telefony stwarzają wiele możliwości, a zainstalowane w nich aplikacje znacznie ułatwiają podróżowanie i odnalezieni się w nowym miejscu. Ponadto, smartfon umożliwia także robienie wysokiej jakości zdjęć.

  • Aparat fotograficzny

Wszyscy miłośnicy fotografii i urokliwych zdjęć z wakacji, powinni zabrać ze sobą na swój wakacyjny wyjazd aparat. Pozwoli on na uchwycenie wyjątkowych moment i zatrzymanie ich na dłużej.

  • Kamera sportowa

Kamera sportowa to elektroniczny gadżet, który cieszy się w ostatnim czasie niezwykle dużą popularnością. Mały aparat lub kamera pozwalają na tworzenie unikatowego materiału z jazdy na rowerze, jazdy na nartach czy nurkowania.

  • Laptop lub tablet

Na wakacjach niezwykle przydatny może okazać się laptop lub bardziej poręczny tablet, na którym z łatwością sprawdzimy przydatne informacje, zarezerwujemy hotele, napiszemy maile oraz obrobimy zdjęcia. Mogą się one także przydać podczas odpoczynku w hotelu, kiedy nabierzemy ochoty na obejrzenie naszego ulubionego filmu czy serialu.

  • Ebook lub audiobook

Książka to doskonały sposób na odpoczynek w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Jednak w podroży niezbyt dobrze sprawdzają się papierowe książki, które zajmują zbyt dużo miejsca i ograniczają naszą przestrzeń. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą czytać w podroży okazuje się więc postawienie na ebook lub zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji z audiobookami.

  • Słuchawki i przenośny głośnik

Długi czas jazdy na wakacje można sobie urozmaicić nie tylko czytaniem. Dobrym pomysłem jest także postawienie na słuchanie muzyki lub podcastów, który umilą na ten czas.

  • Powerbank

Jedna z najgorszych rzeczy, które mogą przydarzyć się nam w podroży jest rozładowany telefon. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto wyposażyć się w powerbank i zabierać go ze sobą na każdy planowany wyjazd.

  • Urządzenie do przechowywania danych

Urządzenia do przechowywania danych, takie jak pendrive, dysk zewnętrzny czy karta SD to dobry sposób na przechowywanie danych w podroży. Mogą się one okazać szczególnie przydatne w sytuacji, gdy potrzebujemy mieć przy sobie ważne i poufne dokumenty.

  • Ładowarki i przewody

Wybierając się na wakacje, musimy pamiętać o zapakowaniu wszystkich niezbędnych kabli i ładowarek, które pozwolą nam na przesyłanie danych oraz ładowanie telefonu, aparatu czy laptopa w trakcie trwania naszego wyjazdu.

Choć pozornie wydaje się, że zabieramy ze sobą sporo sprzętu, w czasach kompaktowych rozwiązań niezbędne technologie nie zajmują zbyt wiele miejsca. Niezależnie jednak od wskazanych podstawowych urządzeń, zawsze warto rozważyć jeszcze zainstalowanie na swoim telefonie VPN-u, aby bez względu na okoliczności i wybraną szerokość geograficzną zachować dostęp do nieocenzurowanego Internetu.

MPI

Sprawdź także

składany smartfon

Co dalej ze składanymi smartfonami? Jaka przyszłość czeka takie urządzenia?

Smartfon to urządzenie bez którego wielu ludzi nie wyobraża sobie życia. W przeciągu zaledwie dekady zdołał …