dziewczyna ze smartfonem i laptopem na egzotycznej plaży
Każdy wakacyjny wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą rożnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym organizowana wyprawa będzie dla nas komfortowa, bezpieczna i przede wszystkim pełna radości | fot.: stock.adobe.com

Cyfrowy niezbędnik podróżniczy

Każdy wyjazd na wakacje wymaga zabrania ze sobą różnego rodzaju elementów, które będą nam potrzebne w trakcie trwania podróży oraz zapewnią komfortowy, bezpieczny i pełen miłego czasu wypoczynek. Do jednych z najważniejszych elementów, które w dzisiejszych czasach są niezbędne podczas trwania wakacyjnego wyjazdu, jest sprzęt elektroniczny. Co zabrać na wakacyjny wyjazd i na jaki sprzęt postawić? O czym pamiętać kompletując wakacyjny niezbędnik cyfrowy? Podpowiadamy!

Wakacyjny wyjazd co zabrać?

Każdy wakacyjny wyjazd wiąże się z koniecznością zabrania ze sobą rożnego rodzaju akcesoriów, dzięki którym organizowana wyprawa będzie dla nas komfortowa, bezpieczna i przede wszystkim pełna radości. Jednak wybór elementów, które ze sobą zabierzemy jest mocno indywidualną kwestią uzależnioną od indywidualnych potrzeb i preferencji, a także charakteru oraz celu planowanej wycieczki. Dlatego każdy z nas powinien stworzyć swój własny niezbędnik podróżniczy składający się zarówno z podstawowego sprzętu elektronicznego wykorzystywanego na co dzień, jak i nieoczywistych gadżetów podróżniczych, o których łatwo jest zapomnieć podczas planowania swojej wycieczki.

smartfon na plaży
Warto mieć przy sobie „technologiczny zestaw przetrwania” | fot.: stock.adobe.com

Niezbędnik podróżniczy – jaki sprzęt elektroniczny wziąć ze sobą na wakacyjny wyjazd?

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie podróż bez wyposażenia się w sprzęt elektroniczny, który będzie nam potrzebny w trakcie trwania wyjazdu. Dla każdego mogą to być inne elementy, dlatego niezbędnik podróżniczy powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidulnych potrzeb. Zgodnie z blogiem ExpressVPN warto mieć przy sobie „technologiczny zestaw przetrwania”. Co wchodzi w jego skład? W celu ułatwienia kompletowania twojego elektronicznego niezbędnika podróżniczego stworzyliśmy listę najbardziej użytecznych gadżetów, które mogą przydać się w podróży.

  • Telefon

Telefon komórkowy to podstawowy sprzęt elektroniczny, który powinniśmy zabrać ze sobą na wakacyjny wyjazd. W końcu, większość z nas nie wyobraża sobie bez niego codzienność. Nowoczesne telefony stwarzają wiele możliwości, a zainstalowane w nich aplikacje znacznie ułatwiają podróżowanie i odnalezieni się w nowym miejscu. Ponadto, smartfon umożliwia także robienie wysokiej jakości zdjęć.

  • Aparat fotograficzny

Wszyscy miłośnicy fotografii i urokliwych zdjęć z wakacji, powinni zabrać ze sobą na swój wakacyjny wyjazd aparat. Pozwoli on na uchwycenie wyjątkowych moment i zatrzymanie ich na dłużej.

  • Kamera sportowa

Kamera sportowa to elektroniczny gadżet, który cieszy się w ostatnim czasie niezwykle dużą popularnością. Mały aparat lub kamera pozwalają na tworzenie unikatowego materiału z jazdy na rowerze, jazdy na nartach czy nurkowania.

  • Laptop lub tablet

Na wakacjach niezwykle przydatny może okazać się laptop lub bardziej poręczny tablet, na którym z łatwością sprawdzimy przydatne informacje, zarezerwujemy hotele, napiszemy maile oraz obrobimy zdjęcia. Mogą się one także przydać podczas odpoczynku w hotelu, kiedy nabierzemy ochoty na obejrzenie naszego ulubionego filmu czy serialu.

  • Ebook lub audiobook

Książka to doskonały sposób na odpoczynek w trakcie wakacyjnego wyjazdu. Jednak w podroży niezbyt dobrze sprawdzają się papierowe książki, które zajmują zbyt dużo miejsca i ograniczają naszą przestrzeń. Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą czytać w podroży okazuje się więc postawienie na ebook lub zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji z audiobookami.

  • Słuchawki i przenośny głośnik

Długi czas jazdy na wakacje można sobie urozmaicić nie tylko czytaniem. Dobrym pomysłem jest także postawienie na słuchanie muzyki lub podcastów, który umilą na ten czas.

  • Powerbank

Jedna z najgorszych rzeczy, które mogą przydarzyć się nam w podroży jest rozładowany telefon. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto wyposażyć się w powerbank i zabierać go ze sobą na każdy planowany wyjazd.

  • Urządzenie do przechowywania danych

Urządzenia do przechowywania danych, takie jak pendrive, dysk zewnętrzny czy karta SD to dobry sposób na przechowywanie danych w podroży. Mogą się one okazać szczególnie przydatne w sytuacji, gdy potrzebujemy mieć przy sobie ważne i poufne dokumenty.

  • Ładowarki i przewody

Wybierając się na wakacje, musimy pamiętać o zapakowaniu wszystkich niezbędnych kabli i ładowarek, które pozwolą nam na przesyłanie danych oraz ładowanie telefonu, aparatu czy laptopa w trakcie trwania naszego wyjazdu.

Choć pozornie wydaje się, że zabieramy ze sobą sporo sprzętu, w czasach kompaktowych rozwiązań niezbędne technologie nie zajmują zbyt wiele miejsca. Niezależnie jednak od wskazanych podstawowych urządzeń, zawsze warto rozważyć jeszcze zainstalowanie na swoim telefonie VPN-u, aby bez względu na okoliczności i wybraną szerokość geograficzną zachować dostęp do nieocenzurowanego Internetu.

MPI

Sprawdź także

bezpieczeństwo android

Prywatność na systemie Android – czy jest to w ogóle możliwe?

Android tu i Android tam. Jako portal nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Jako prężnie …