Asics GEL-NIMBUS 25
Oto Asics GEL-NIMBUS 25 - buty biegowe dla wymagającego użytkownika | fot.: Kreatywna.pl

Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO – buty idealne? Recenzja.

Buty ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO to nowy, innowacyjny model butów do biegania. Od ich wiosennej premiery wiosną tego roku i po entuzjastycznych opiniach biegaczy, którzy mieli okazję sprawdzić je w treningach, zamierzałam je wypróbować w swojej rutynie. Ile jest prawdy w tym, że ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO z powodzeniem zaspokoi potrzeby zarówno profesjonalnych sportowców, jak i początkujących biegaczy? Czy dzięki zaawansowanym technologiom i wysokiej jakości wykonania, nowe Asics-y zapewniają maksymalny komfort? No i jak jest z ochroną przed urazami? Sprawdzam!


Truizmem jest stwierdzenie, że świat biegania stale się rozwija i wprowadza coraz to nowsze rozwiązania, które mają na celu poprawę jakości treningów i rywalizacji.

Wystarczy popatrzeć na ilość wprowadzanych corocznie modeli butów do biegania, żeby stwierdzić, że przy obecnych technologiach, od rozpoczęcia biegania dzieli nas tylko nabycie odpowiedniej pary butów. Nawet jeśli mamy szczególne wymagania (jak na przykład wagę ciała), skłonność do kontuzji czy preferowany sposób lub nawierzchnię do biegania. Buty są kluczowe: nie tylko muszą być wygodne, ale przede wszystkim zapewnić odpowiednią amortyzację oraz stabilność podczas biegu.

Mając do dyspozycji najnowszy model butów GEL-NIMBUS™ 25 sprawdzamy czy idealne buty do biegania istnieją.

Technikalia:

 • Nawierzchnia: Biegi uliczne
 • Różnica wysokości podeszwy (drop pięta-palce): 8mm
 • Waga: 232.5 g/8.2 oz
Asics GEL-NIMBUS 25
Po założeniu butów Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO, od razu zauważalny jest wyraźny komfort pod stopą | fot.: Kreatywna.pl

ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO – oczekiwania

Przyjrzymy się więc bliżej butom Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO z perspektywy osoby biegającej amatorsko, przymierzającej się do biegów ulicznych i może (w końcu) także półmaratonu. Dla której póki bieganie jest uzupełnieniem dla treningów siłowych i judo.

Potrzebuję wysokiej amortyzacji i podwyższonego komfortu biegania – z racji kilku nadprogramowych kilogramów oraz przebytych kontuzji kostki i kolana, które raz na jakiś czas lubią się odezwać.

Asics GEL-NIMBUS 25 krótkie i długie biegi
Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO to wszechstronne buty, odpowiednie zarówno do krótkich, szybkich biegów, jak i do pokonywania długich dystansów | fot.: Kreatywna.pl

ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO – pierwsze wrażenia

Po założeniu butów Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO, od razu zauważalny jest wyraźny komfort pod stopą. Buty dobrze trzymają, a zastosowana amortyzacja sprawia, że biega się w nich tak, jakbyśmy stąpali po miękkim podkładzie. „Poduszka” to może nie najlepsze słowo, ale oddaje poczucie bezpieczeństwa, miękkości i spokoju, który pojawia się w głowie biegacza po ich założeniu, więc rozumiem pojawienie się takiego określenia w materiałach reklamowych marki.

Elastyczna cholewka z dzianiny ładnie i komfortowo zabezpiecza stopę. Wzmocniona konstrukcja kołnierza daje dużą swobodę ruchów i dopasowuje się do anatomii dając wrażenie olbrzymiej wygody. Podeszwa środkowa zawiera najwięcej komponentów amortyzujących spośród wszystkich modeli tej linii.

Co wyjątkowo ważne, można w nich od razu biegać – momentalnie dopasowują się do stopy, nie obcierają, „nie stawiają oporu”. Głównym doświadczeniem staje się wygoda.

Asics GEL-NIMBUS 25 bieganie
Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO to obuwie, które oferuje niezrównany komfort podczas treningu | fot.: Kreatywna.pl

Komfort i wygoda podczas biegu

Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO to obuwie, które oferuje niezrównany komfort podczas treningu. W rezultacie zastosowanych technologii (o których opowiem za chwilę), bieganie w butach Asics GEL-NIMBUS 25 obciąża stawy i mięśnie w mniejszym stopniu, co umożliwia dłuższe i bardziej intensywne treningi. Daje też wysoki komfort biegu w moim przypadku: system amortyzacji GEL efektywnie minimalizuje wstrząsy podczas kontaktu stopy z podłożem.

Ponadto, obuwie to wyposażono w specjalne wzmocnienia w rejonie pięty oraz palców, co daje wyczuwalnie większą stabilność i balans podczas biegu. Generalnie jest to ważny aspekt w przypadku osób zmagających się z problemami z nadpronacją czy supinacją stopy.

ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO to wszechstronne buty, odpowiednie zarówno do krótkich, szybkich biegów, jak i do pokonywania długich dystansów. Sprawdzają się świetnie na utwardzonym podłożu i asfalcie oraz na chodnikach.

Asics GEL-NIMBUS 25 design
Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO to po prostu ładne buty | fot.: Kreatywna.pl

Design butów Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO

Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO wyróżnia się wyrafinowanym designem. To są po prostu ładne buty. I choć nie używam butów treningowych do codziennych stylizacji, to umówmy się: najnowsze Asicsy są idealnym uzupełnieniem sportowego outfitu. Obuwie dostępne jest w różnych wersjach kolorystycznych. Mój kolor to Sky/Cream.

Cholewka jest z lekkiego i elastycznego materiału, który gwarantuje doskonałą wentylację i dopasowanie. Materiał ten jest również odporny na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia długowieczność obuwia. Dodatkowo, buty Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO są wyposażone w specjalne elementy odblaskowe, które zwiększają widoczność użytkownika podczas treningów w słabym oświetleniu.

Kluczowe korzyści płynące z zastosowanych technologii

 1. Pianka FF Blast: Za dynamikę i amortyzację odpowiada pianka FF Blast, która doskonale tłumi wstrząsy i oddaje energię podczas biegu. Dzięki niej, biegacze mogą cieszyć się wysokim komfortem i redukcją obciążenia na stawy. Ilość pianki zwiększono o 20% względem poprzedniego modelu i to wyraźnie czuć pod stopą.
 2. Technologia PureGEL: Zapewnia lekką amortyzację i łagodniejsze lądowania
 3. Gumowa podeszwa trudnościeralna AHAR: Dzięki zastosowanej technologii, biegacze mogą czuć się pewnie na różnych nawierzchniach, niezależnie od warunków atmosferycznych. Pamiętać jednak należy, że buty przeznaczone są do biegów po twardej powierzchni (utwardzona droga, asfalt, chodnik)
 4. Cholewka gwarantuje optymalną wentylację, dopasowanie i elastyczność. Zapewnia to zarówno komfort, jak i ochronę przed urazami podczas biegu.

Dla kogo ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO?

Asics GEL-NIMBUS 25 to świetny wybór dla biegaczy poszukujących obuwia łączącego amortyzację, bezpieczeństwo i wygodę. Można w nich biegać niezależnie od stopnia zaawansowania.

Podsumowanie

Buty Asics GEL-NIMBUS 25 NAGINO to wysokiej jakości buty biegowe, które cechują się nowoczesnym i estetycznym designem, ale przede wszystkim świetnymi właściwościami technicznymi. Biega się w nich świetnie: gwarantuje doskonałą amortyzację, bezpieczeństwo i wygodę podczas biegu. Zastosowana amortyzacja doskonale chroni przed nadmiernym obciążeniem, umożliwiając dłuższe i bardziej efektywne treningi. Lekka cholewka oraz wzmocnienia w kluczowych miejscach zwiększają stabilność i bezpieczeństwo, a jednocześnie zapewniają komfort noszenia. Oczywiście buty nie pozwalają z dnia na dzień zapomnieć o swoich ograniczeniach, ale minimalizują ich sporą część. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu kilometrów zostają moimi głównymi butami treningowymi na twardej nawierzchni.

Asics GEL-NIMBUS 25 w ruchu
ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO to świetny wybór dla biegaczy poszukujących obuwia łączącego amortyzację, bezpieczeństwo i wygodę | fot.: Kreatywna.pl

Czy to buty idealne? Jak na razie nie miałam lepszych na stopach.

Ocena produktu (w skali od 1-10):

 1. Ocena ogólna: 10
 2. Amortyzacja: 10
 3. Komfort: 10
 4. Stabilizacja: 9
 5. Przyczepność: 9,5 (bierzemy pod uwagę przeznaczenie buta na konkretną nawierzchnię)
 6. Dynamika: 9
 7. Lekkość: 9

Buty ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO są dostępne na ASICS.com.

Dominika Pawlikowska

Materiał powstał we współpracy z marką Asics. Dziękujemy za przekazanie modelu ASICS GEL-NIMBUS 25 NAGINO do testów.

Sprawdź także

profesjonalny trening

Ewolucja technologii w sporcie: Jak innowacje zmieniają rywalizację i doświadczenie zawodników?

W ciągu ostatnich dekad technologia zrewolucjonizowała wiele aspektów naszego życia, a sport nie jest wyjątkiem. …