Adobe Acrobat Pro praca na laptopie
Adobe Acrobat Pro to rozwinięcie podstawowe Readera | fot.: materiały prasowe

Licencja Adobe Acrobat Pro – dla sprawnej i profesjonalnej edycji plików PDF

Kto z nas nie kojarzy programu Adobe Reader? Jest to jeden z najchętniej i najpowszechniej wykorzystywanych programów do wyświetlania plików tekstowych, graficznych i innych. Szczególnie chętnie posługujemy się nim planując wydruk – pozwala bowiem dokładnie podejrzeć, jak będzie wyglądało rozlokowanie treści na kartce papieru. Poniżej podpowiadamy – kiedy i kto korzysta ze specjalnych licencji Adobe oraz dlaczego warto z nich skorzystać.

Adobe Acrobat Pro – czy zwykły Adobe Reader?

Adobe Reader to program, który możemy z łatwością ściągnąć za darmo z internetu. Jest to sprawnie działające oprogramowanie, pozwalające nam na wyświetlanie plików PDF, ich przeglądanie, przechowywanie oraz drukowanie. Sama edycja pliku PDF jest nieco bardziej skomplikowana.

Wiele osób, które pragną tego dokonać, edytuje plik w innym programie – nawet w systemowym „wordzie” – i dopiero potem konwertuje go do wersji PDF. Jest to rozwiązanie „naokoło” – bardziej czasochłonne, pracochłonne oraz wymagające dostępu do przynajmniej dwóch innych narzędzi – edytora oraz konwertera.

Adobe Acrobat Pro to rozwinięcie podstawowe Readera. Wprowadza dodatkowe funkcje pozwalające na rozbudowaną edycję plików, które do tej pory mogliśmy tylko przeglądać. Jest to rozwiązanie dedykowane przede wszystkim dla przedsiębiorstw – pracujących z dużą liczbą dokumentów, które wymagają bezpiecznego przetwarzania.

Dodatkowe możliwości – czyli jakie?

Co dokładnie daje nam Adobe Acrobat Pro? Przede wszystkim – pozwala na edycję plików PDF. Może się ona odbywać na dowolnym urządzeniu, na którym skorzystamy z naszej licencji na ten program. Może być to komputer, notebook, smartfon, tablet. Na każdym z nich możemy podpiąć się do chmury i ściągnąć interesujące nas pliki, by następnie poddać je swobodnej przeróbce.

Szczególnie pomocne w funkcjonowaniu wielu firm są możliwości związane ze skanowaniem plików, oferowane przez Adobe Acrobat Pro. Chodzi przede wszystkim o możliwość swobodnej edycji zeskanowanych plików – w tym także rozbudowanych dokumentów. Każdy z nas wie, jak dużo czasu zajmuje przepisywanie dokumentów od podstaw. Dzięki wersji Adobe Acrobat plik będzie gotowy do edycji od razu po jego zeskanowaniu.

Jest to wyjątkowo użyteczne w pracy przedstawicieli handlowych, kontrolerów jakości, dostawców czy kurierów. Możliwość ściągnięcia lub zeskanowania dokumentu i jego natychmiastowej obróbki za pomocą specjalnego programu może pomóc nie tylko w wykonywaniu codziennych obowiązków. Równie ważne jest, że w ten sposób zmienia się całe funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Jest to bowiem świetny sposób na odnalezienie nowych rozwiązań komunikacyjnych, które pomogą naszym pracownikom działać jeszcze sprawniej i szybciej.

Adobe Acrobat Pro – gdzie kupować licencję?

Szczególnie warta polecenia jest licencja Adobe Acrobat od IT Media. Specjaliści tworzący IT Media pomogą nam w dobraniu narzędzi idealnie pasujących do potrzeb naszego przedsiębiorstwa. IT Media od dwóch dekad pomaga w optymalizacji funkcjonowania wielu polskich przedsiębiorstw – zajmując się dostarczaniem rozwiązań cyfrowych oraz technologicznych.

Oprócz dostępu do oprogramowania, IT Media oferuje również szeroki zakres kursów wprowadzających w ich zaawansowaną obsługę.

Materiał partnera