Inteligentne gniazdko
Inteligentne gniazdko to de facto przejściówka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Marzy Ci się inteligentny dom? To rozwiązanie pozwoli Ci w pełni wykorzystać możliwość technologii smart!

Piekarnik, ekspres do kawy, toster, żelazko, telewizor… – to tylko niektóre z urządzeń, z których korzystasz na co dzień. A gdyby tak ich obsługa mogła być prostsza niż kiedykolwiek? Gdyby dało się je włączyć, wyłączyć, a nawet ustawić parametry pracy za pomocą smartfonu? Tak właśnie działa system inteligentnego zarządzania budynkiem. Aby z niego skorzystać, nie potrzebujesz wiele. Klucz do sukcesu to inteligentne gniazdko. Zobacz, jak to działa.

Jeszcze do niedawna systemy inteligentnego zarządzania budynkiem były dostępne wyłącznie dla nielicznych. Problemem był nie tylko koszt inwestycji w rozwiązania smart. Pojawiała się także kwestia kłopotów instalacyjnych. Poprowadzenie kabli wiązało się z koniecznością „zdemolowania” wnętrza i nie zawsze było możliwe. Jednak od tego czasu technologie smart ewoluowały, i to znacząco. Dzisiaj wcale nie musisz już projektować systemu inteligentnego zarządzania budynkiem na etapie budowania domu ani planować poważnego remontu, aby je wdrożyć. Wszystko może działać bezprzewodowo.

Inteligentne gniazdko, czyli co?

Systemy zarządzania budynkiem kontrolują urządzenia zasilane elektrycznie – począwszy od oświetlenia, a kończąc na automatyce do bram czy zraszaczach ogrodowych. Dlatego kluczowe jest podpięcie tej instalacji do domowej sieci elektrycznej. Wcale jednak nie trzeba wykonywać zaawansowanych przeróbek, aby przejąć zdalną kontrolę nad domowymi sprzętami. Wystarczy wykorzystać oferowane m.in. przez Keemple inteligentne gniazdko. Wygląda bardzo niepozornie, bo prawie jak zwykła wtyczka – przejściówka. W tym niewielkim elemencie drzemie jednak duża moc.

Jak to działa? Inteligentne gniazdko to de facto przejściówka. Wystarczy wpiąć je do kontaktu, a do niego podłączyć sprzęty elektryczne. Gniazdko komunikuje się bezprzewodowo z centralą systemu inteligentnego zarządzania budynkiem, co pozwala na zdalną obsługę domowego sprzętu.

Mówiąc najprościej:

  • urządzenie elektryczne „łączy się” z inteligentnym gniazdkiem,
  • inteligentne gniazdko przekazuje informację do centralnej jednostki systemu,
  • konfigurujesz sprzęt za pomocą darmowej aplikacji na smartfona – proces jest bardzo intuicyjny,
  • od tego momentu możesz zdalnie włączać i wyłączać urządzenie, a także zarządzać jego pracą.

W efekcie życie staje się o wiele prostsze.

Jak inteligentne gniazdka ułatwiają życie?

Obecność inteligentnych gniazdek w budynku niesie za sobą wiele korzyści. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • bezpieczeństwo – już nigdy nie będziesz się obawiać o pozostawienie włączonego żelazka czy lokówki, ponieważ zdalnie sprawdzisz, czy sprzęt został odłączony od sieci elektrycznej, a jeśli nie, wyłączysz go za pomocą smartfonu,
  • oszczędność pieniędzy – zdalne, inteligentne sterowanie urządzeniami przekłada się na zmniejszenie zużycia energii,
  • poprawę komfortu życia – dzięki temu rozwiązaniu możesz np. bez opuszczania łóżka uruchomić ekspres do kawy czy włączyć toster, aby był gotowy, gdy wreszcie dotrzesz do kuchni.

Jak widać, system inteligentnego budynku może dziś zagościć w każdym domu. Warto spróbować i przekonać się, jak ta zaawansowana technologia zmienia życie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Rachunek za prąd

Jak rozsądnie oszczędzać? Nasze wskazówki!

Każdy chciałby płacić mniej za rachunki. Problem w tym, że oszczędzanie kojarzy się wielu osobom …