On i ona podróżują wynajętym samochodem
Zależnie od potrzeb, wypożyczyć możemy auto z segmentu A, B lub E, albo pojazd klasy SUV. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wypożyczalnia samochodów – kiedy i dlaczego warto wynająć auto?

Każdy ceni swój własny samochód. Poruszanie się bez auta jest niezmiernie uciążliwe, szczególnie w przypadku, kiedy z samochodu korzystamy codziennie i przyzwyczailiśmy się do tej wygody. Istnieją jednak sytuacje, które pozbawiają nas tego luksusu. Samochód, którym przemieszczamy się, ulegnie awarii, albo wyjeżdżamy na wakacje za granicę kraju i obawiamy się, czy nasz pojazd jest w na tyle dobrej kondycji, że bezawaryjnie pokona kilka tysięcy kilometrów. Czasem po prostu wybieramy się z przyjaciółmi na weekendowy wypad i potrzebny jest większy środek transportu mieszczący wszystkich pasażerów i mnóstwo bagaży lub zwyczajnie nie stać nas aktualnie na zakup własnego pojazdu. Wtedy możemy skorzystać z usług firmy oferującej wynajem samochodów. Wynajem samochodów miejskich, czy wynajem samochodów dostawczych jest możliwy dzięki przedsiębiorstwom takim, jak wypożyczalnia aut i wbrew powszechnie panującym opiniom, nie zapłacimy za tą usługę majątku. 

Jakie samochody można wynająć

Szeroki wybór modeli to jedna z podstawowych zalet. Możemy dobrać odpowiedni samochód do swoich spersonalizowanych potrzeb. Oprócz samochodów osobowych i dostawczych firmy oferują  wynajem samochodów sportowych dla osób ceniących sobie szybką jazdęczy wynajem samochodów luksusowych na specjalne okazje oraz wynajem vanów i chłodni. Żeby poczuć dreszczyk emocji z jazdy sportowym autem, nie trzeba wydawać majątku na zakup, wypożyczalnia samochodów sportowych wypożyczy auto z potężną jednostką napędową zapewniające niesamowite emocje z prowadzenia maszyny. Wypożyczalnia samochodów dostawczych przyjdzie z pomocą w przypadku przeprowadzki lub potrzeby posiadania środka transportu do przewozu wielkogabarytowych towarów i maszyn, natomiast na offroad w góry, SUV z napędem na cztery koła przystosowany do jazdy terenowej będzie idealny.

Zależnie od potrzeb, wypożyczyć możemy auto z segmentu A, B lub E, albo pojazd klasy SUV. Uwzględniając rozbudowaną flotę, każdy znajdzie coś dla siebie na każdą okazję. Modele wypożyczanych samochodów zawsze są dostosowane do wszelkich potrzeb klienta oraz do zasobności jego portfela.

Wynajem samochodu na specjalne okazje

Wypożyczalnia samochodów luksusowych jest właściwym miejscem dla osób poszukujących samochodu reprezentacyjnego. Luksusowe auta znanych marek najczęściej wypożyczają biznesmeni, osoby VIP oraz klienci poszukujący pojazdu na okazje wymagające specjalnej oprawy. Specjalne okazje nie zdarzają się codziennie, więc oczywiste jest, że nie kupimy na co dzień samochodu dostosowanego do każdej sytuacji, ponieważ jest to niepraktyczne przede wszystkim ze względów ekonomicznych. Na specjalne okazje wypożyczalnie samochodów wynajmą luksusową limuzynę. Samochody luksusowe najczęściej wypożyczane są na:

  • śluby i wesela
  • studniówki
  • gale VIP
  • bale oraz wieczory kawalerskie i panieńskie

Elastyczne formy wynajmu samochodu

Szeroki wachlarz form i terminów wynajmu samochodów sprawia, że bez względu na okoliczności każdy najemca z pewnością dobierze odpowiednią dla siebie ofertę. W większości wypożyczalni wynajem aut rządzi się podobnymi zasadami. Ze względu na czas i formę wynajmu możemy rozróżnić:

Wynajem krótkoterminowy

To oferta dostosowana do różnych grup docelowych umożliwiająca wynajem auta na godziny lub doby. Umowa podpisywana jest najczęściej na termin od 1 do 30 dni i stosowane są rozliczenia dobowe lub godzinowe. To rozwiązanie jest idealne dla osób, które potrzebują wypożyczyć samochód okazjonalnie.

Wynajem długoterminowy

Długoterminowy wynajem samochodów bazuje na umowie najmu. Umowa zawierana jest na ściśle określony pomiędzy stronami termin liczony w miesiącach i najczęściej jest to maksymalnie 48 miesięcy. Za użytkowanie samochodu najemca płaci miesięcznie w góry ustalone raty. Jest to idealne rozwiązanie dla firm i przedsiębiorstw, które wolą uniknąć zakupu samochodu, czy całej floty.

Wynajem średnioterminowy

Jest to forma pośrednia pomiędzy wynajmem samochodu a leasingiem. Jest o zdecydowanie korzystniejsza cenowo oferta niż krótkoterminowy wynajem auta. Przeważnie dotyczy okresu wynajmu samochodu na czas od 3 do 12 miesięcy.

Usługi dodatkowe

Wypożyczalnie samochodów oferują szereg usług dodatkowych takich jak:

  • wypożyczenie samochodu „drzwi do drzwi”
  • podstawienie samochodu w dowolne miejsce
  • zarządzanie flotą samochodów
  • auto z OC sprawcy

Popularnym rozwiązaniem szczególnie w biznesie i w turystyce, czyli w dziedzinach związanych z podróżami jest usługa podstawienia samochodu na lotnisko. Wpisując w  wyszukiwarkę internetową: wypożyczalnia samochodów — lotnisko Modlinlub wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Warszawie znajdziemy bardzo korzystne cenowo oferty zapewniające szybki i bezpieczny transport z lotniska do domu, czy też na spotkanie biznesowe.

Gdzie najlepiej wypożyczyć samochód w okolicach Warszawy

Wybierając wypożyczalnię samochodów, powinniśmy oprócz powyższych zagadnień wziąć pod uwagę inne aspekty takie jak różnorodność oferty, przystępność cenowa, gwarantowana pomoc techniczna, zróżnicowanie floty, czy przejrzystość zasad i regulaminów. Najlepszą decyzją będzie tania wypożyczalnia samochodów w Warszawie, jaką jest DOLCAR. Wypożyczalnia Dolcar zapewni profesjonalną obsługę w najwyższym standardzie. Łatwość dokonania rezerwacji on-line poprzez formularz dostępny na stronie internetowej firmy lub mailowo niewątpliwie zminimalizuje procedurę, oszczędzając cenny czas. 

Wypożyczalnia samochodów Dolcar Sp. z o.o. Sp.k

al. Krakowska 179, 02-180 Warszawa (niedaleko lotniska Okęcie)

Tel.: +48600975414, e-mail: dolcar@dolcar.eu

Godz.: otwarcia pn-pt: 8-18, sob: 9-13

https://dolcar.auto.pl/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

rent a car

Wynajem aut – wygodne rozwiązanie dla kierowców

Mamy XXI wiek, a to zobowiązuje. Zgodnie z postępującą technologią, rynek oferuje coraz to lepsze …