road trip
Pojazd, którym wybierzesz się na road trip, powinien być niezawodny, przestronny i jednocześnie ekonomiczny | fot.: materiał partnera

Wakacyjny road trip — 3 sposoby na udaną podróż

Road tripy cieszą się coraz większą popularnością. Na czym polega ten rodzaj podróżowania? Jak przygotować się na wakacyjny road trip? O czym nie możesz zapomnieć? Zebraliśmy najpraktyczniejsze informacje, które pomogą Ci zaplanować własny wyjazd od A do Z!

Czym jest road trip

Road trip to angielski termin, który przywędrował do Europy ze Stanów Zjednoczonych. Dosłownie należałoby przetłumaczyć go jako wycieczka drogowa, lecz nasz język nie oddaje w tym przypadku pełni oryginalnego znaczenia. Tak naprawdę road trip to długodystansowa podróż samochodem, której jednym z głównych celów jest samo w sobie spędzenie czasu w aucie. Fani takich wyjazdów często wybierają malownicze trasy, tak aby móc podziwiać po drodze wyjątkowe widoki i zatrzymywać się w pięknych miejscach.

Wybierz odpowiednie auto

Pojazd, którym wybierzesz się na road trip, powinien być niezawodny, przestronny i jednocześnie ekonomiczny. Z pewnością nie każdy prywatny samochód okaże się najlepszym środkiem transportu na taki wyjazd. Dlatego wiele osób planujących objazdową podróż korzysta z usług wypożyczalni aut. Czy rozwiązanie to interesuje również Ciebie? Z pomocą przyjdzie Ci wynajem samochodów w Carsmile!

Wypożyczalnia Carsmile oferuje wiele modeli. Oznacza to, że możesz wybrać dokładnie taki pojazd, który sprawdzi się w określonej trasie. Co więcej, samochód z wypożyczani pozwoli Ci zaoszczędzić sobie nerwów. Dalekie wyjazdy niosą za sobą zwiększone ryzyko kosztownych usterek, których z pewnością wolałbyś oszczędzić własnemu autu. Decydując się na wynajęcie pojazdu, nie musisz martwić się sytuacjami losowymi — wypożyczalnia zapłaci za ich naprawę!

Przygotuj trasę pełną atrakcji

Podróż z Sosnowca do Bydgoszczy nie brzmi jak dobry plan na wakacje, nieprawdaż? Aby uniknąć rozczarowań, przed wyjazdem zaplanuj dokładnie swoją trasę. Obierz za cel okolicę, która oferuje piękne widoki oraz interesujące miejsca, w których z przyjemnością spędzisz czas.

Zarówno w Polsce, jak i w najbliższych okolicach naszego kraju nie brakuje świetnych lokalizacji na udany road trip. Wielu fanów wycieczek objazdowych udaje się na południe, zwiedzając rejony wzdłuż granicy ze Słowacją i Czechami. Inni szukają przygód nad wybrzeżem, gdzie warto pojechać szczególnie w sezonie letnim. Nie sposób pominąć w tym miejscu także Mazur — naszej prywatnej Krainy Tysiąca Jezior. Jeśli jednak chcesz wybrać się nieco dalej, być może zainteresują Cię słowackie Tatry, niemieckie Alpy lub rumuńska Transylwania.

Weź to, czego będziesz potrzebować

Road trip oznacza długie godziny spędzone we wnętrzu auta. Zdarza się więc, że podróż bywa niekomfortowa, a nawet nudna. Warto mieć to na uwadze już na etapie przygotowań. Weź ze sobą poduszkę, koc lub śpiwór i przekąski. Oczywiście ilość i rodzaj potrzebnych akcesoriów zależy od tego, czy zamierzasz spać w aucie, czy może planujesz spędzić noce gdzieś indziej.

Zaplanuj także, jak będziesz spędzać czas w chwilach wolnych od podziwiania widoków i zwiedzania okolicznych atrakcji. Książka, audiobook, muzyka, gra na telefonie? A może po prostu wspólne chwile z pozostałymi osobami, które wybrały się z Tobą w podróż? Wybór należy do Ciebie. Tymczasem my trzymamy kciuki za Twój najbliższy road trip i życzymy szerokiej drogi!

Materiał partnera

Sprawdź także

Wycieczka samochodem

Wynajem samochodu na wakacje – świetna alternatywa dla turystów

Zazwyczaj ciekawe plany wakacyjne wymagają odpowiedniej organizacji w kilku kluczowych aspektach – takich jak zakwaterowanie …