regeneracja reflektorów
Każdy zestaw do regeneracji reflektorów jest w stanie szybko i skutecznie usunąć m.in. zarysowania, zmatowania, nieestetyczne przebarwienia | fot.: materiał partnera

Zestaw do regeneracji reflektorów – jak z niego korzystać?

Ostatnimi czasy zestawy do regeneracji reflektorów cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele zalet niesie ze sobą tego typu rozwiązanie. Czym dokładnie jest zestaw do regeneracji reflektorów i jak działa? W jaki sposób korzystać z zestawu do regeneracji reflektorów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zestaw do regeneracji reflektorów – co to jest?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować produkt nazywany zestawem do regeneracji reflektorów, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewna nowoczesna metoda, dzięki której możliwe jest zregenerowanie zniszczonych reflektorów samochodowych i to bez konieczności ich demontowania. Warto wspomnieć o tym, że cały zestaw opiera się na tym, że odbudowywana jest przezroczysta warstwa poliwęglanu. Dzieje się to poprzez naniesienie specjalnej powłoki poliwęglanowej w płynie, która jest w stanie skutecznie odbudować daną strukturę klosza. Wcześniej wspomniany produkt w sposób szczególny zalecany jest do żółtych, matowych reflektorów, których faktura uległa znacznym zmianom. Rocznik samochodu w tym przypadku nie odgrywa żadnego znaczenia. 

Jak działa zestaw do regeneracji reflektorów?

Każdy zestaw do regeneracji reflektorów jest w stanie szybko i skutecznie usunąć m.in. zarysowania, zmatowania, nieestetyczne przebarwienia. Nanoszone opary produktu osadzają się, co prowadzi do tego, że lampy regenerują się i odbudowują. W konsekwencji wyglądają bardzo podobnie jak fabryczne, pierwotne elementy.

W jaki sposób korzystać z zestawu do regeneracji reflektorów?

Dla części osób dość problematyczna może okazać się kwestia korzystania z zestawu do regeneracji reflektorów. W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na dokładnym czyszczeniu reflektorów. Pamiętajmy o zabezpieczeniu sąsiadujących części. Teraz używamy papieru ściernego – zaczynamy od niższych gradacji, przechodząc do tych wyższych. Następnie suszymy, jednocześnie odtłuszczamy powierzchnię. W dalszej kolejności nalewamy płyn do danego w zestawie kubka. Czekamy jakieś 5 minut, aż całość będzie parować. Teraz czeka nas najważniejsza czynność, czyli nanoszenie pary na powierzchnię lampy. Musimy to robić dokładnie. Okazuje się, że maksymalny czas pracy nie może wynosić więcej niż 20 minut. Na koniec zostawiamy reflektory w suchym pomieszczeniu, dzięki czemu całość odpowiednio się utwardzi. 

Materiał partnera