Nowoczesne akcesoria do smartfonów

Zestawy słuchawkowe stanowią dzisiaj niezbędne wyposażenie urządzeń mobilnych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nikogo nie dziwią już nowoczesne funkcje w smartfonach. Użytkownicy kręcą filmiki, robią dobrej jakości zdjęcia, korzystają z rozmaitych aplikacji… Współcześnie furorę zaczęły robić akcesoria do urządzeń mobilnych. Niektóre są już dla nas niezbędne, inne zaś z pewnością zaspokoją maniaków wszelakich gadżetów. Oto zestawienie najpopularniejszych akcesoriów do smartfona.

Cechy idealnej osłony

Osłona do dzisiejszych urządzeń mobilnych to chyba najbardziej typowy dodatek. Nie tylko potrafi nadać specyficzny styl, lecz także chroni smartfon przed nadmierną eksploatacją. Cechą charakterystyczną dobrej jakości osłony jest z pewnością to, że nie przeszkadza w obsłudze urządzenia. Dotyczy to zarówno wybierania numerów, jak i przeglądania stron internetowych czy w czasie robienia zdjęć. Telefon towarzyszy nam praktycznie cały czas. Dlatego też ciągle narażony jest na uszkodzenia. Upadek może trwale naruszyć jego zewnętrzną strukturę lub wewnętrzne oprogramowanie. Użyteczne osłony wyposażone zostały w dotykowe klapki. W działaniu praktycznym oznacza to, że smartfon chroniony jest również wtedy, kiedy go aktualnie używamy. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wzmocnione krawędzie i całościowy design. Image podkreśla estetykę i najlepsze cechy telefonu dotykowego. Więcej o osłonach i ich cechach można przeczytać na stronie: http://blogs.sonymobile.com/pl/ (zakładka: Akcesoria).

Na rynku spotkać można nieco bardziej gadżeciarskie etui. Ich estetyka stylizowana jest na wygląd ulubionych postaci z bajek, filmów, przedmiotów itp. Wygląd tego typu osłon kreują kształty oraz kolory. Zdecydowanym ich plusem jest niska cena. Niestety, nie zawsze chronią telefon przed powstaniem defektu.

Innym typem osłon są pokrowce. Oryginalne i ergonomiczne pokrowce wyposażone są w okienko, które umożliwia łatwy dostęp do opcji urządzenia mobilnego. Jeśli jednak ktoś nie wyobraża sobie noszenia telefonu w takim „umundurowaniu”, może warto pomyśleć o folii. Gadżet chroni ekran przed zarysowaniami i jest jednocześnie czuły na dotyk.

Zestawy słuchawkowe

„Muzyka łagodzi obyczaje” – tak głosi znane powiedzenie. Dlaczego zatem nie korzystać z jej dobroczynnych właściwości w każdej wolnej chwili? Zestawy słuchawkowe stanowią dzisiaj niezbędne wyposażenie urządzeń mobilnych. Dobre smartfony nie są dla niektórych tak wartościowe, jak z dodatkiem słuchawki, dzięki której można posłuchać ulubionego zespołu. W jaki sposób dobrać słuchawki do indywidualnych potrzeb? Dla fanów muzyki najważniejsza będzie jakość dźwięku. Zestaw słuchawkowy powinien więc zapewniać w każdych warunkach znakomitą jakość brzmienia (jest to szczególnie ważna funkcja dla biegaczy, którzy nie wyobrażają sobie codziennej rundki bez odpowiedniej motywacji dźwiękowej). Ponadto słuchawki muszą być doskonale dopasowane do kształtu uszów. Kolejne zalety słuchawek to lekkość i wodoodporność.

Akcesoria samochodowe

Z aplikacji korzystają z wielką chęcią także kierowcy. Smartfony można wyposażyć w aplikacje ułatwiające znalezienie drogi lub informujące o najbliższych zagrożeniach.

Jednym z podstawowych elementów ułatwiających prowadzenie pojazdu jest zestaw głośnomówiący. Dzięki takiemu gadżetowi bez problemu zadzwonimy do bliskiej osoby lub odbędziemy ważną rozmowę o charakterze biznesowym. Komunikacja z telefonem odbywa się za pomocą systemu Bluetooth.

Następnym przydatnym gadżetem jest ładowarka samochodowa. Korzystanie z aplikacji samochodowych bywa obciążeniem dla baterii telefonicznej. Ładowarka jest zatem niezbędnym elementem, z którego skorzystamy poprzez port USB. Większą paletę zastosowań mają jednak ładowarki wyposażone w większą liczbę wejść USB. Dzięki temu można naładować więcej urządzeń mobilnych.

Z racji tego, że kierowcy z wielką ochotą korzystają z systemów nawigujących, przyda się uchwyt do telefonu. W czasie jazdy smartfon powinien być stabilnie przymocowany do podłoża. Deska rozdzielcza to nie jest miejsce, w którym można położyć luzem urządzenie przenośne. Różne modele uchwytów montowane są za pomocą przyssawki (np. do szyby). Plusem gadżetu jest jego niska cena.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

anekke

Anekke Torebki: Wyjątkowy Wybór dla Miłośniczek Stylu i Funkcjonalności

W dzisiejszym świecie mody i akcesoriów, poszukiwanie wyjątkowej torebki może być zadaniem pełnym wyzwań. Jednak …