krem na przebarwienia
Profesjonalne kosmetyki na przebarwienia mogą pomóc w skutecznej redukcji zmian różnego typu i wyrównaniu kolorytu skóry | fot.: stock.adobe.com

Co jest dobre na przebarwienia skóry?

Co stosować na przebarwienia skóry? Jak szybko zlikwidować widoczne plamy na twarzy? I czy z pomocą profesjonalnych kosmetyków na przebarwienia można się ich pozbyć, czy może jedynym wyjściem są gabinetowe zabiegi? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziecie w tym wpisie.

Co jest dobre na przebarwienia?

Co na przebarwienia skóry sprawdzi się najlepiej? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wiele zależy od rodzaju występujących zmian i tego, czy zostały one utrwalone.

Przebarwienia to zmiany barwnikowe o różnej wielkości i kolorycie odmiennym od skóry – a przez to widoczne gołym okiem. Najczęściej spotykane typy to zmiany nieutrwalone (PIE), zmiany utrwalone (PIH) oraz ostuda (melasma). Niezależnie od rodzaju, pojawienie się przebarwień to efekt nadmiernego nagromadzenia się melaniny w skórze. Do takiej sytuacji dojść może z różnych powodów – zewnętrznych i wewnętrznych – począwszy od predyspozycji genetycznych, przez zaburzenia gospodarki hormonalnej, aż po fizyczne urazy skóry, przyjmowane zioła czy niektóre leki.

Profesjonalne kosmetyki na przebarwienia – czy warto?

Profesjonalne kosmetyki na przebarwienia mogą pomóc w skutecznej redukcji zmian różnego typu i wyrównaniu kolorytu skóry. Warto wybierać w szczególności te o potwierdzonym klinicznie działaniu z zawartością substancji aktywnych uznawanych za najbardziej efektywne w walce z konkretnym rodzajem przebarwień.

Obecnie wybór tego typu produktów jest bardzo szeroki. Pozwala to nie tylko skutecznie rozjaśnić zmiany w domowych warunkach, ale też dopasować odpowiednio produkt do posiadanego rodzaju skóry i dotychczas stosowanej pielęgnacji.

Bogatą gamę profesjonalnych kosmetyków na przebarwienia – pozapalne, posłoneczne czy melasmę – wprost od wielu renomowanych marek znajdziecie w sklepie 4skin.pl. Pełną ofertę możecie sprawdzić pod adresem: https://www.4skin.pl/sklep/wskazanie/przebarwienia.

Co na przebarwienia skóry?

Jak już zostało powiedziane, dobór profesjonalnych kosmetyków na przebarwienia zależy od rodzaju posiadanych zmian. Substancje aktywne zawarte w produktach depigmentacyjnych mogą odznaczać się różnym mechanizmem działania.

W przypadku zmian pozapalnych nieutrwalonych, odznaczających się czerwoną lub różową barwą, warto sięgnąć po produkty działające przeciwzapalnie, kojąco-łagodząco i antyoksydacyjnie, np. z zawartością wąkrotki azjatyckiej czy niacynamidu. Aby nie dopuścić do ich utrwalenia, należy bezwzględnie stosować fotoochronę.

Zmiany w odcieniach beżowych i brązowych to te, które zdążyły się już utrwalić od słońca. W ich przypadku konieczne będzie zastosowanie mocniej działających, profesjonalnych kosmetyków na przebarwienia – z zawartością silniejszych eksfoliantów oraz substancji blokujących produkcję melaniny. Dobre efekty przyniosą retinoidy, kwas azelainowy, kwas traneksamowy, kwas felurowy, witamina C i arbutyna.

Gdzie kupić profesjonalne kosmetyki na przebarwienia?

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji, czy to z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków na przebarwienia, czy zabiegów, zaleca się przeprowadzenie diagnostyki. Rozpoznanie przyczyny występującego problemu to podstawa skutecznego leczenia zmian pigmentacyjnych każdego rodzaju.

Zastanawiacie się, jaki profesjonalny kosmetyk na przebarwienia sprawdzi się dla Was najlepiej? Nie wiecie, co wybrać i jak dopasować produkt do swojej pielęgnacji? W sklepie 4skin.pl możecie liczyć nie tylko na szeroki wybór produktów odpowiednich dla różnego rodzaju skóry i pielęgnacyjnych potrzeb, ale też bezpłatną konsultację kosmetologa. Zasięgnijcie profesjonalnej porady i dobierzcie najlepszy kosmetyk dla siebie, który pomoże Wam skutecznie pozbyć się przebarwień!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Pielęgnacja skóry zimą

Jak dbać o naturalną barierę hydrolipidową skóry zimą?

Kiedy skóra twarzy jest przesuszona, podrażniona, to znak, że wymaga kompleksowej regeneracji i użycia odpowiednich kosmetyków. …