urlop w Dolomitach
Trasy Alpe di Siusi zadowolą zarówno wytrawnych narciarzy oraz miłośników ekstremalnych doświadczeń, jak i amatorów, stawiających swoje pierwsze kroki na stoku | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Poznaj Alpe di Siusi – narciarski raj w Dolomitach

Alpe di Susi to jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych rejonów Dolomitów. Co roku przyciąga wielu miłośników białego szaleństwa, chcących odpocząć w tym malowniczym miejscu i skorzystać z doskonale przygotowanych tras narciarskich.

Co wyróżnia Alpe di Siusi?

Dolomity to jeden z najpopularniejszych kierunków wyjazdów narciarskich. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ zarówno ukształtowanie terenu, jak i klimat powodują, że warunki do uprawiania sportów zimowych są tutaj idealne. Alpe di Siusi znajduje się w centralnej części Dolomitów, w Południowym Tyrolu. Ośrodek narciarski położony jest w sąsiedztwie Val Gardene, u stóp tak imponujących szczytów, jak Sasso Lungo, Sasso Piato, czy Punta d’Oro. Znajduje się on na największym wysokogórskim płaskowyżu Europy. Przez cały rok utrzymuje się tam doskonała pogoda – ilość pochmurnych, czy deszczowych dni jest naprawdę niewielka. Słonecznej aury i bezchmurnego nieba można spodziewać się aż przez 250-300 dni w roku!

Trasy narciarskie

Ośrodek narciarski Alpe di Siusi może poszczycić się doskonałym przygotowaniem do uprawiania sportów zimowych. We włoskim Alpe di Siusi znajduje się 66 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności. W połączeniu z trasami przebiegającym przez Val Gardene jest ich aż 175 km. Znajduje się tutaj również największy w Dolomitach terenowy snowpark, wyposażony aż w 70 różnorodnych przeszkód. Narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich, w tym kolejki linowe, wyciągi krzesełkowe i orczyki. Wszystkie stoki są doskonale naśnieżone i utrzymane w idealnym stanie, tak by jazda po nich była przyjemna, komfortowa i bezpieczna. Trasy Alpe di Siusi zadowolą zarówno wytrawnych narciarzy oraz miłośników ekstremalnych doświadczeń, jak i amatorów, stawiających swoje pierwsze kroki na stoku. Skorzystać można z organizowanych na miejscu kursów narciarskich, odbywających się na różnym stopniu zaawansowania. Ciekawą propozycją są również organizowane na miejscu całodniowe wycieczki narciarskie, np. do Sella Ronda. Piękne widoki i niepowtarzalne wrażenia gwarantowane!

Atrakcje dla dzieci

Alpe di Siusi to idealne miejsce na spędzenie aktywnego, rodzinnego urlopu. W ośrodku zapewniono szereg udogodnień oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Specjalnie przygotowane trasy zjazdowe umożliwiają  dzieciom naukę jazdy, mogą one również skorzystać z zajęć organizowanych przez szkółkę narciarską. Dzieci do 8 roku życia objęte zostały specjalną promocją – przy zakupie karnetu przez osobę dorosłą,  otrzymują karnet gratis. Ponadto na terenie Alpe di Siusi  znajdują się trzy, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych parki zabaw. W okolicy można również znaleźć wiele cieszących widokami oczy tras spacerowych, czy saneczkowych. To doskonałe miejsce nie tylko na białe szaleństwo, ale również spokojne, rodzinne spacery i napawanie się pięknem natury. Brzmi ciekawie? Koniecznie sprawdź wyjazdy rodzinne na narty z Portaski!

Materiał partnera zewnętrznego