Depilacja laserowa pach
Depilacja laserowa, przez trwałe usunięcie włosków, może też zmniejszyć nadpotliwość i ograniczyć konieczność stosowania antyperspirantów. | fot.: Fotolia

Depilacja laserowa pach – dlaczego warto ją wykonać?

Możesz poddać jej się przez cały rok, nawet tuż przed urlopem. Przekonaj się, dlaczego to najlepszy zabieg dla każdej kobiety.

Według badań aż 93 do 99 procent kobiet usuwa włosy pod pachami. Ale tylko około 50 procent robi to regularnie, a druga połowa wyłącznie przed ważnym wyjściem, urlopem lub jedynie latem. Wszystko przez częste podrażnienia, wrastanie włosków i ból, które powoduje depilacja albo zwykły brak czasu. Idealnym rozwiązaniem we wszystkich tych przypadkach jest trwała depilacja laserowa pach. Wbrew temu, co może Ci się wydawać, wcale nie jest dużo droższa od innych metod usuwania włosków. Co więcej, możesz dzięki niej nawet zaoszczędzić.

Dozwolona przez okrągły rok

W przeciwieństwie do depilacji laserowej rąk czy nóg, z depilacją pach nie trzeba czekać do jesieni czy zimy. Ponieważ nie wystawiasz tej okolicy na słońce, możesz usunąć z niej włoski laserem nawet latem, tuż przed urlopem. Przeważnie dla trwałego efektu potrzeba kilku zabiegów, bo po każdym na stałe jest usuwanych około 20-30 % włosków. Te, które odrastają, są jednak dużo słabsze niż wcześniej. Zabieg laserowy pach zazwyczaj wymaga mniejszej liczby sesji (zwykle 5-7), niż na innych partiach ciała, bo włoski pod pachami są grubsze. Dzięki temu laser działa na nie skuteczniej. Na depilację laserową pach nie musisz też rezerwować dużo czasu, bo trwa ona zazwyczaj pięć do dziesięciu minut. Przez to zabieg jest też bardziej komfortowy. Zabieg laserowego usuwania owłosienia w strefie pach wykonasz w naszych gabienetach co 6 tygodni.

Korzyści z depilacji laserowej pach

Jeśli odstrasza Cię cena zabiegu, pomyśl o nim raczej jako o inwestycji. Policz dokładnie, ile przez całe życie wydałaś i wydasz jeszcze na depilację woskiem, maszynki, depilatory i kosmetyki przed czy po depilacji, na przykład spowalniające odrost włosków. Używając codziennie maszynki do golenia i to wcale nie najdroższej, przez 30 lat wydajesz minimum 20000 złotych. Biorąc pod uwagę, że depilacja laserowa daje trwałe rezultaty za mniej niż 1000zł jesteś w stanie pozbyć się kłopotliwego problemu.

A do tego zyskujesz jeszcze więcej korzyści. Depilacja laserowa jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli masz problem z wrastaniem włosków po depilacji woskiem. Podobnie, jeśli po goleniu pach pozostają na nich widoczne, ciemne cebulki włosów. Po laserze skutecznie się ich pozbędziesz a Twoja skóra będzie nieskazitelnie gładka.

A także unikniesz podrażnień czy zranień, jakie powoduje maszynka. Depilacja laserowa, przez trwałe usunięcie włosków, może też zmniejszyć nadpotliwość i ograniczyć konieczność stosowania antyperspirantów. Jest też dobrym rozwiązaniem, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę i inne metody depilacji lub usuwania włosków regularnie powodują dyskomfort.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Jeśli zdecydujesz się już na zabieg, musisz odpowiednio przygotować do niego skórę, aby jego efekty były jak najlepsze.

– Pomiędzy sesjami depilacji laserowej, ani przez pół roku przed jej rozpoczęciem, nie możesz przyjmować retinoidów, tetracyklin np. Izotek

– Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj z depilowania włosków woskiem lub depilatorem. Nie stosuj też pęsety do ich usuwania.

– Trzy tygodnie przed sesją laserem przestań stosować zioła fotouwrażliwiające tj. dziurawiec, nagietek, bratek

– Tydzień przed zabiegiem zrezygnuj z kremów do depilacji, peelingów i wszelkich innych kosmetyków niż nawilżające. Dzień przed zabiegiem zgól włoski maszynką. Przed samą wizytą w gabinecie należy wziąć prysznic, ale nie stosować już dezodorantu ani preparatów nawilżających.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po depilacji laserowej nawilżaj skórę pod pachami delikatnymi kosmetykami, przeznaczonymi do skóry wrażliwej. W ten sposób złagodzisz podrażnienia. Przez trzy kolejne dni unikaj sauny, gorących kąpieli czy siłowni, aby zminimalizować ryzyko podrażnień do minimum. Pij też dużo wody, aby wspomóc regenerację skóry.

Wszystkie zalecenia i przeciwwskazania znajdziesz na naszej stronie: https://epilira.com/zaplanuj-zabieg/

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta w ciąży depilacja

Czy depilacja laserowa może być stosowana w ciąży i podczas karmienia piersią?

Depilacja laserowa jest tematem, który budzi wiele wątpliwości i pytań u kobiet w ciąży oraz …