Wydepilowane pachy
Rozwiązanie to pozwala na zaoszczędzenie sporo czasu przed wyjściem z domu, same zabiegi są bardzo skuteczne i bezbolesne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja laserowa: Tak – laserem VECTUS

Dla wielu osób usuwanie owłosienia to niemalże codzienność. Domowe zabiegi bywają uciążliwe, wymagają sumienności, ciągłego kontrolowania odrastających włosów, bywają bolesne i nieprzyjemne, a ich następstwem nierzadko są podrażnienia… Z tego powodu coraz większą popularnością cieszy się zabieg depilacji laserowej Vectus. Rozwiązanie to pozwala na zaoszczędzenie sporo czasu przed wyjściem z domu, same zabiegi są bardzo skuteczne i bezbolesne.

Dlaczego Laser Vectus?

Zespół Clinica Cosmetologica pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie do depilacji – laserze diodowym Vectus o długości światła 810 nm. Sercem urządzenia jest wyjątkowa technologia fototermolizy selektywnej polegająca na precyzyjnym docieraniu światła lasera do włosków. Rozwiązanie to opracował zespół ekspertów z Harvard University.

Rewolucyjnym rozwiązaniem jest również technologia Skintel. Jest to czytnik melaniny, który dokonuje pomiarów barwnika w skórze, a w efekcie automatycznie dobierana jest moc lasera. W innych urządzeniach ustawienie to regulowane jest przez osobę przeprowadzającą zabieg, a przez to depilacja może być nie dość intensywna (nieskuteczna) lub zbyt intensywna (poparzenia). W przypadku Vectusa mamy pewność, że zabieg będzie jednocześnie skuteczny i bezpieczny.

Z punktu widzenia pacjenta ogromne znaczenie odgrywa problem bólu. W przypadku lasera Vectus wszelki dyskomfort udało się zredukować do minimum dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling. To specjalna nakładka wytwarzająca zimno, która chłodzi skórę, a przez to redukuje ból i podrażnienia.

Depilacja klatki piersiowej
W przypadku lasera Vectus wszelki dyskomfort udało się zredukować do minimum dzięki zastosowaniu technologii Advanced Contact Cooling. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Efektywność – największa zaleta lasera Vestus

Niezrównana skuteczność zabiegów, wykonywanych laserem Vectus to największa zaleta tego sprzętu.

Podczas serii wizyt usuwa się 95% włosów z okolicy zabiegowej. Pozostałe to włosy, które nie znajdowały się w fazie wzrostu. Istnieje możliwość, że pojawią się w ciąg u roku od ostatniej wizyty, ale nie stanowi to większego problemu, gdyż w takim wypadku wystarczy jedna, dodatkowa wizyta – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica, która posiada w ofercie depilację laserową.

Igor Michajłowski

Darmowe konsultacje w gabinecie w Gdyni

W Clinica Cosmetologica skorzystać można z bezpłatnych konsultacji przed zabiegami. Jest to wizyta, podczas której doświadczony kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem w celu upewnienia się, że nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegów. Ponadto ustalany jest plan kuracji – ilość i częstotliwość wizyt.

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl/

Fazy wzrostu włosa

Skuteczność zabiegów zależy od tego, w jakiej fazie wzrostu znajduje się włos, a wyróżnia się: anagen, katagen i telogen. W pierwszym – anagenie – depilacja jest najskuteczniejsza. Wtedy cebulka włosa jest już otwarta, a włos osiągnął maksymalną długość. Następnie, gdy zostaje on uwolniony z brodawki i przemieszcza się ku górze, następuje katagen, a depilacja nie jest już tak skuteczna. Ostatnia faza to wypadanie i obumieranie włosa – telogen. Wtedy depilacja jest najmniej skuteczna.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Istotną częścią oferty Clinica Cosmetologica jest depilacja miejsc intymnych. Istnieje możliwość pozbycia się owłosienia z całego obszaru, jak i również dowolnie wybranej partii – np. wyłącznie pośladków. Golenie lub depilacja miejsc intymnych w domowym zaciszu bywają problematyczne. Zabiegi często wiążą się z bólem, a do tego w tym obszarze bardzo często pojawia się problem wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych.

Depilacja laserowa bikini

Clinica Cosmetologica wykonuje między innymi depilację bikini. Co bardzo istotne, mamy tu dowolność pod względem wyboru kształtu zarostu – od pełnej depilacji po np. depilację brazylijską. Istnieje możliwość wyboru stopnia depilacji, jak podczas zabiegów woskiem.

Depilacja laserowa pach

Depilacja pach to jeden z najpopularniejszych zabiegów. Decydują się na niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Najczęściej jest to kwestia nie tylko estetyki, ale też higieny. Obszar ten łatwo się poci, a gromadząca się na włoskach wilgoć to świetne środowisko dla bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach.

Depilacja laserowa pach
Depilacja pach to jeden z najpopularniejszych zabiegów. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Depilacja woskiem lub elektryczną maszynką jest dość bolesna, ponieważ pachy są delikatną okolicą. W przypadku tradycyjnego golenia, włosy odrastają błyskawicznie – czasem nawet po kilku godzinach. Usuwanie włosów z tego obszaru jest uciążliwe, ale na szczęście jest depilacja laserem Vectus.

Depilacja laserowa wąsika

Depilacja laserowa wąsika to zabieg w szczególności powstały z myślą o paniach. Niemalże całe ciało pokryte jest włosami, ale w wielu obszarach jest to delikatny, jasny meszek. Problem pojawia się, gdy w takiej okolicy włosy stają się ciemne, gęste i grube. Często mowa o nim właśnie w przypadku wąsika u kobiet. Golenie i depilacja często nie są dość skuteczne, gdyż włosy szybko odrastają, stanowiąc przyczynę wielu kompleksów. Nie można ich przecież ukryć, podobnie jak podrażnionej po goleniu skóry. Ratunkiem w takiej sytuacji jest depilacja laserem Vectus.

Depilacja laserowa twarzy

W ofercie Clinica Cosmetologica znalazła się nie tylko depilacja wąsika, ale depilacja całej twarzy. Zabiegi wykonać mogą panie, u których owłosienie twarzy jest zbyt intensywne, ale też panowie. U mężczyzn jest to najczęściej kwestia wymodelowania zarostu, nadania mu odpowiedniej formy poprzez pozbycie się włosów, które znajdują się poza pożądanym obszarem.

Depilacja laserowa nóg

Kolejnym obszarem, który często poddawany jest depilacji, także depilacji laserowej, są nogi. Jeżeli kiedykolwiek zrezygnowaliście z wyjścia na plażę, założenia sukienki lub krótkich spodni albo przed samym wyjściem z domu goliliście nogi, czas pomyśleć o depilacji laserowej.

Tradycyjne zabiegi wykonywane w domu, często wiążą się z pojawieniem się zapalenia mieszków włosowych lub wrastających włosków, co jest spowodowane częstym noszeniem ubrań, które w tej okolicy ciasno przylegają do ciała (spodnie, rajstopy). Depilacja laserowa rozwiązuje te wszystkie problemy!

Depilacja laserowa pleców

U większości osób włosy na plecach są delikatne i mało widoczne. Zdarza się jednak, częściej u panów, że są dość ciemne, mocne i gęste. Ich usuwanie w domowych warunkach jest z oczywistych powodów niemożliwe. Umawianie ciągłych wizyt u kosmetyczki może być z kolei uciążliwe. Rozwiązaniem jest depilacja laserem Vectus, podczas których skutecznie i definitywnie pozbywamy się włosów.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Istnieje kilka zaleceń, do których należy się zastosować przed zabiegiem, dzięki czemu będzie on jeszcze bardziej skuteczny, ale też komfortowy. Przygotowania zaczynamy co najmniej miesiąc wcześniej. Wtedy należy zaprzestać wyrywania włosków (depilatory elektryczne, plastry z woskiem, pęseta), opalania oraz stosowania kosmetyków brązujących. Ostawić należy również wszelkie preparaty, które uwrażliwiają skórę na działanie słońca. Najpopularniejszymi takimi substancjami są kwasy, witamina C oraz witamina A.

Co najmniej tydzień przed zabiegiem trzeba intensywnie nawilżać skórę, gdyż podczas depilacji nie może być przesuszona, podrażniona lub zaczerwieniona. W dniu depilacji należy ogolić obszar zabiegowy zwykłą maszynką.

Wskazania

Depilacja laserowa to zabieg dla wszystkich osób, chcących na stałe pozbyć się owłosienia, ale istnieją przypadki, w których jest on szczególnie polecany. Mowa tu o takich problemach, jak:

 • hirsutyzm: nadmierne owłosienie, owłosienie pojawiające się w nietypowych obszarach,
 • wrastające włoski: są to włoski, które nie są w stanie przebić się na powierzchnię skóry i zaczynają się pod nią skręcać,
 • zapalenie mieszków włosowych: objawia się nieestetycznymi wypryskami, którym towarzyszyć może ból i swędzenie.

W przypadkach takich, jak opisane powyżej, zabieg depilacji laserowej może zostać zalecony przez lekarza dermatologa.

Przeciwwskazania

Depilacji laserem Vectus nie wykonuje się w następujących przypadkach:

 • okres ciąży i karmienia piersią,
 • świeża opalenizna,
 • łuszczyca,
 • bielactwo,
 • wypryski ropne na skórze,
 • doustna terapia retinoidami,
 • infekcje skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym oraz grzybiczym,
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców,
 • podrażnienia skóry.

Postępowanie po zabiegu

W wielu przypadkach po zabiegu nie występują żadne efekty uboczne, ale czasem pojawić może się delikatne zaczerwienienie lub podrażnienie. Dlatego po wyjściu z gabinetu warto stosować preparaty łagodzące, jak Bepanten, Alantan, czy Panthenol. Unikać powinno się wszelkich czynników drażniących, jak wysokie temperatury, nadmierna ekspozycja na słońce, basen oraz sauna. Jeżeli zabieg został przeprowadzony w obszarze narażonym na promienie słoneczne, powinien być chroniony za pomocą kremu z wysokim filtrem.

Choć efekty uboczne po depilacji laserowej występują rzadko i najczęściej szybko znikają, warto przez kilka dni zadbać o to, aby dodatkowo nie podrażniać skóry. Dlatego nie należy narażać jej na działanie wysokiej temperatury, wysuszenie, nie powinno się przez kilka godzin stosować w obszarze zabiegowym perfum i dezodorantów, a także nie powinno się pocierać skóry ręcznikiem po kąpieli. Dzięki temu zredukujemy ryzyko pojawienia się zaczerwienienia i ewentualnego dyskomfortu – mówi Natalia Munda, kosmetolog Clinica Cosmetologica, która wykonuje zabiegi depilacji laserowej Vectus.

Natalia Munda

Opinie

Niedawno depilowałam bikini i jestem bardzo zadowolona z zabiegów. Najbardziej bałam się bólu, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie! Jestem wrażliwa na ból, a w tym przypadku to były raczej delikatne uszczypnięcia – mówi pani Aleksandra z Kościerzyny.

Rok temu depilowałem pachy i jestem bardzo zadowolony z efektów. Włosy nie odrastają, zabiegi były krótkie i bezbolesne. Wszystkie zabiegi odbyły się w bardzo profesjonalnej atmosferze, pani kosmetolog odpowiadała na wszystkie pytania. Wszystko na duży plus. – mówi pan Damian z Warszawy.

Miałam ogromny problem z zapaleniem mieszków włosowych. Przechodziłam różne terapie, stosowałam przeróżne maści, ale problem zawsze wracał. W końcu trafiłam do dermatologa, który zalecił depilację laserem Vectus. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę! – mówi pani Izabela z Gdyni.

Wreszcie nie muszę martwić się odrastającymi włoskami! Zaczęłam od depilacji pach i byłam tak zadowolona, że niedawno zrobiłam też zabieg na nogi. Jestem zachwycona, to ogromna wygoda i oszczędność czasu. – mówi pani Iga z Sopotu.

Serdecznie polecam zabiegi laserem Vectus. Miałem problem z mocnym owłosieniem na plecach, ale depilacja laserowa świetnie sobie z tym poradziła. Włosy nie odrastają, same zabiegi były dość komfortowe, nie miałem też problemu z podrażnieniem po depilacji. Szczerze mogę polecić ten zabieg. – mówi pan Tomasz z Gdyni.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta w ciąży depilacja

Czy depilacja laserowa może być stosowana w ciąży i podczas karmienia piersią?

Depilacja laserowa jest tematem, który budzi wiele wątpliwości i pytań u kobiet w ciąży oraz …