Portret kobiety
Brąz podkreśla kolor oczu, opaloną skórę czy też ciemną karnację. Jednak tylko wtedy ma taką moc, gdy włosy są zdrowe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak brunetki powinny dbać o swój brązowy kolor włosów?

Brązowe włosy to symbol odważnego charakteru i seksapilu. Brąz podkreśla kolor oczu, opaloną skórę czy też ciemną karnację. Jednak tylko wtedy ma taką moc, gdy włosy są zdrowe. W przeciwnym razie matowy brąz nawet w niebanalnej fryzurze nie będzie wyglądał atrakcyjnie. Sprawdź, jak prawidłowo dbać o brązowy kolor włosów! 

Pielęgnacja włosów brąz to konieczność

O włosy należy dbać i nieustannie je pielęgnować. Troska ta powinna być dopasowana do rodzaju włosów (przetłuszczające się, suche, skłonne do zniszczeń, matowe, wypadające, z łupieżem), typu fryzury, długości włosów, a co najważniejsze jej zadaniem jest uwzględnienie tego czy włosy są brązowe z natury, czy kolor ten uzyskany jest koloryzacją. Kumulując te wytyczne i uwzględniając przy doborze kosmetyków oraz działań mechanicznych, zadbasz o swoje włosy profesjonalnie. Nie musisz mieć produktów z najwyższych półek, aby prawidłowo pielęgnować fryzurę. Nic to nie da, gdy będą one niewłaściwie dopasowane do Twoich włosów. Oto kilka rad, jak dbać o brązowe włosy!

  • Stosuj kosmetyki do włosów brąz

Jest to pierwsza zasada, która przestrzegana da Ci gwarancję jakości koloru Twoich włosów bez względu czy jest on naturalny, czy uzyskany przy pomocy koloryzacji. Nie musisz mieć wielu kosmetyków do włosów, wystarczy Ci dobry szampon i odżywka stosowane przy każdorazowym myciu włosów oraz maska, którą powinnaś aplikować dwa razy w tygodniu. Postaw na produkty przeznaczone włosów brąz – jeżeli są one farbowane, wybierz te, na których widnieje napis o takim ich przeznaczeniu.

  • Regularnie odświeżaj brązowy kolor włosów

Niestety z czasem brąz na włosach (nawet gdy prawidłowo o nie dbasz) ulega wyblaknięciu, zmatowieniu i traci głębię koloru. Dotyczy to włosów zarówno farbowanych na brąz, jak i naturalnych. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, ale najczęściej są to przesilenia związane ze zmianą pór roku, które tymczasowo zaburzają procesy gospodarki hormonalnej oraz okres zimowy, podczas którego brak słońca sprawia, że włosy stają się jakby wyblakłe. Dlatego tak ważne jest, aby odświeżać ten kolor. Wybieraj do tego farby, które obok koloryzowania włosów, mają także działanie pielęgnacyjne. Takie są farby marki Garnier, które gwarantują wysokiej jakości i długotrwały brązowy kolor włosów wzbogacone w odżywczą formułę z oliwki, awokado oraz karite.

  • Zadbaj o nawilżenie włosów

Koloryzacja, mimo że zapewnia długotrwałe i intensywne pokrycie włosów kolorem, to niestety sprawia, że włosy są skłonne do przesuszania się. Nadmierna suchość z kolei odbiera im blask, pełnię koloru, połysk, a nawet może doprowadzić do tego, że włosy zaczną łamać się, wypadać i pojawi się na nich łupież suchy. Dlatego też zadbaj o to, aby nawilżać włosy regularnie, a nie tylko tuż po farbowaniu. Doskonałym sposobem na systematyczne nawilżanie jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do włosów naturalnych lub farbowanych na brąz.

  • Regularnie podcinaj końcówki

Brąz włosy mają to do siebie, że znacznie bardziej widać na nich zniszczenie, niż np. na włosach blond. Dotyczy to szczególnie końcówek, które gdy tylko są w złej kondycji stają się białe, rozdwojone i zakończone białymi kropeczkami – te najczęściej są wynikiem częstego prostowania włosów i nieodpowiedniej przy tym pielęgnacji (ochrony przed wysoką temperaturą, która pali włosy i nawilżania). Na włosach blond nie jest to widoczne, ponieważ są one jasne i zniszczenie to zlewa się z kolorem włosów. Regularne podcinanie końcówek uchroni Cię przed znacznym zniszczeniem włosów, pomoże w ich regeneracji i zapewni zdrową kondycję. Dodatkowo systematycznie podcinane końce sprawiają, że włosy są bardziej lśniące, nie plączą się i zwyczajniej lepiej się układają, co jest gwarancją tego, że brąz na włosach będzie się dobrze prezentował!

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pielęgnacja włosów

Dbanie o włosy to nie tylko kosmetyki!

Kiedy słyszysz o pielęgnacji włosów, to na myśl przychodzą Ci jedynie szampony i odżywki? Stosowanie …