skóra pod pachami jest niezwykle delikatna i bardzo łatwo ją podrażnić | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak dbać o skórę pod pachami?

Skóra pod pachami jest bardzo delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Niestety bardzo często o tym zapominamy, stosując depilację różnego rodzaju i dezodoranty, które mogą zawierać w sobie substancje drażniące. Niejednokrotnie też dobieramy złe ubrania, co wzmaga uczucie podrażnienia skóry, może to też wzmagać pocenie się, co dla wielu osób jest bardzo krępujące. Jak zatem dbać o skórę pach, aby nie wywoływać podrażnień i jednocześnie zachować ich estetyczny wygląd i zmniejszyć ryzyko wzmożonego pocenia się?

Depilacja skóry pod pachami

Jak to zostało wyżej wspomniane, skóra pod pachami jest niezwykle delikatna i bardzo łatwo ją podrażnić. Dlatego do depilacji tych części ciała najlepiej stosować metody, które pozwalają na co najmniej kilkudniową przerwę między kolejnymi zabiegami. Pozwoli to skórze na regenerację i zmniejszy ryzyko wystąpienia podrażnienia. Najmniej zalecaną metodą jest depilacja maszynką jednorazową, gdyż w tym przypadku bardzo łatwo można się zaciąć i uszkodzić skórę, co przy stosowaniu dezodorantu może powodować pieczenie, ból, a z czasem także doprowadzić do stanu zapalnego. O wiele lepiej sięgnąć po krem do depilacji przeznaczony do pach. Takie kremy są zazwyczaj łagodniejsze niż te, które przeznaczone są do depilacji nóg. Warto zwrócić też uwagę czy krem zawiera substancje łagodzące i nawilżające.

Jeżeli mamy taką możliwość, warto zdecydować się na depilację laserową, która pozwala na niemalże stałe usunięcie owłosienia z wybranych okolic ciała. Im więcej sesji, tym efekt będzie lepszy.

Jak walczyć z potem?

Dla wielu osób kłopotliwe jest pocenie. Trzeba wiedzieć, że jest to naturalny proces, który pozwala naszemu ciału się ochłodzić. Jeżeli chcemy zminimalizować pocenie się, warto sięgnąć po dezodoranty, których skład jest jak najmniej drażniący dla skóry. Najlepiej takie, które zawierają wyciągi z roślin o działaniu łagodzącym i antybakteryjnym np. z aloesu (zobacz przykłady na stronie https://triny.pl/148-dezodoranty). Istotne jest też to, aby wybierać przewiewne, oddychające ubrania, które zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza, będą minimalizowały ryzyko przegrzania się ciała, a co za tym idzie, organizm nie będzie się tak mocno pocił.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Od lewej: dr hab. n. med. Tomasz K. Wojdacz, Ewa Kozak, Magdalena Kaźmierczak, Patricia Szalak, lek. med. Marek Pitucha

Anti-aging przyszłości zamknięty w kosmetykach! Za nami polska premiera najnowszej linii age element od mesoestetic

W czwartek 22 września w Restauracji Belvedere na warszawskiej Agrykoli odbyła się polska oficjalna premiera …