szampon na dłoni
Dobór odpowiedniego szamponu i odżywki należy rozpocząć od określenia typu włosów| fot.: stock.adobe.com

Jak dobrać szampon i odżywkę do danego rodzaju włosów?

Piękne, zdrowe i lśniące włosy może mieć każda z nas. Wystarczy odpowiednio o nie dbać. Kluczowy jest w tym zakresie dobór właściwego szamponu oraz odżywki do włosów. Na który preparat warto postawić? Na to pytanie odpowiadamy analizując produkty marki Kemon.

Ważny typ włosów i skóry głowy

Dobór odpowiedniego szamponu i odżywki należy rozpocząć od określenia typu włosów. Możemy bowiem wyróżnić pięć zasadniczych rodzajów. Po pierwsze są to włosy farbowane i regularnie poddawane innym zabiegom chemicznym. Te włosy są szczególnie narażone na wysuszanie, łamanie i inne uszkodzenia. Drugim typem są włosy cienkie i mocno przylegające do skóry. Trzecim rodzajem są włosy suche i łamliwe. Czwarty typ to włosy przetłuszczające, a piąty włosy z problemami medycznymi, w tym borykające się z łuszczycą, łupieżem lub łojotokiem. Dodatkowo warto określić typ skóry głowy. Możemy mieć bowiem przesuszone końcówki włosów, a jednocześnie tłustą skórę głowy. Wówczas należy sięgnąć po szampon do włosów przetłuszczających się, ale odżywkę już do włosów suchych. W ofercie Kemon znajdziesz produkty dostosowane do wszystkich typów włosów i skóry.

Jaki szampon do danego typu włosów?

Włosy farbowane i poddawane regularnie różnym zabiegom chemicznym potrzebują preparatu z dużą ilością substancji odżywczych, które jednocześnie nie obciążą struktury włosa. Szampony tego typu powinny mieć nadto niskie stężenie pH – nie więcej niż 7. Włosy cienkie wymagają z kolei użycia szamponu nadającego im objętości i puszystości. Często w ich składzie można znaleźć różnorodne polimery i proteiny optycznie pogrubiające włosy. Włosy suche i łamliwe potrzebują z kolei szamponów o właściwościach silnie wiążących wodę. Włosy przetłuszczające się natomiast produktów z niewielką liczbą substancji natłuszczających, a także takich, które ograniczą intensywną pracę gruczołów łojowych. Do włosów z problemami medycznymi należy już dobrać specjalistyczny preparat, dedykowany danemu rodzajowi schorzenia. W tym zakresie warto bazować nie tylko na opisie z etykiety produktu, ale również konsultacji u dermatologa. Co oferuje zatem marka Kemon dla danego typu włosów?

Dlaczego warto stawiać na produkty Kemon?

Polecamy szczególnie produkty marki Kemon, ponieważ zawierają one wysokiej jakości składniki. Większość preparatów składa się w 89 procentach z komponentów roślinnych i ekologicznych. To kosmetyki w pełni bezpieczne dla skóry głowy oraz włosów, które jednocześnie notują niesamowitą skuteczność. Korzysta z nich wielu fryzjerów oraz profesjonalnych stylistów, ale polecamy je również do codziennego użytku.

Materiał partnera

Sprawdź także

odżywki do włosów

Odżywka do włosów – bez niej pielęgnacja nie istnieje!

Marzysz o pięknych, zdrowych i pełnych blasku włosach? Postaw na pielęgnację dopracowaną w każdym calu! …