depilacja laserowa pleców mężczyzny
Miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem należy zrezygnować z depilacji, dwa tygodnie przed zaprzestać stosowania ziół i leków o działaniu uwrażliwiającym na światło | fot.: materiał partnera

Jaka jest trwałość efektów depilacji laserowej?

Moda na golenie wśród kobiet rozpowszechniła się na początku XX wieku, gdy popularne stały się sukienki i kostiumy odsłaniające (jak na ówczesne standardy) dużo ciała. Od tego czasu pojawiło się wiele sposobów na usuwanie niechcianego owłosienia. Maszynki, depilatory, pęsety, woski, kremy, plastry. Niestety sposoby te dla niektórych kobiet – zwłaszcza tych z bardzo wrażliwą skórą – przyczyniają się do wrastania włosów oraz tworzenia się bolesnych i nieestetycznych stanów zapalnych. Dobrym sposobem na depilację może okazać się depilacja laserowa, która pozwala cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Po kilku seriach, efekty zabiegu mogą utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Najczęściej depilowane miejsca

Najczęściej kobiety depilują się pod pachami, na nogach, w okolicach bikini oraz na twarzy (brwi i wąsiki).

Panie z nadmiernym lub szczególnie widocznym owłosieniem decydują się też na depilację baczków, brody, szyi, policzków, pośladków czy rąk.

Przed zabiegiem

Miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem należy zrezygnować z depilacji, dwa tygodnie przed zaprzestać stosowania ziół i leków o działaniu uwrażliwiającym na światło. Przed zabiegiem należy także przez co najmniej pół roku nie przyjmować retinoidów (w formie zarówno do stosowania na skórę, jak i doustnej). A w przypadku opalania ważne jest by przez kilka tygodni przed zabiegiem powstrzymać się przed opalaniem, także w solarium oraz samoopalaczami.

Przeciwskazaniami do przeprowadzenia depilacji laserowej są ciąża, mocno opalona skóra, jasne, siwe lub rude włosy w miejscu depilacji, praz istniejące infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze.

depilacja laserowa brzucha
Pomiędzy kolejnymi zabiegami można golić włoski, jeśli czujemy się z nimi niekomfortowo | fot.: materiał partnera

Efekty depilacji

Przez pierwsze dwa tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu klientka może odnieść wrażenie, że włosy wciąż rosną. Tak naprawdę wysuwają się one z mieszków włosowych, by następnie wypaść. Etap wypadania włosów trwa przez następne dwa tygodnie i kończy się w miesiąc po zabiegu. Po tym okresie na skórze nie będzie już żadnych włosów.

Po pewnym czasie włosy, których nie usunęliśmy podczas zabiegu zaczną powoli odrastać i jest to najlepsza pora na wykonanie następnego zabiegu z serii.

Gdy dopiero zaczynamy depilację laserową włoski poddawane zabiegowi będą odrastać zdecydowanie wolniej, będą też delikatniejsze i cieńsze, zmniejszy się także ich ilość. Najlepiej ponowić zabieg, gdy zauważamy nowo odrastające włoski.

Dopiero po całej serii zabiegów utrzymamy długotrwały efekt skóry pozbawionej włosów.

Pomiędzy kolejnymi zabiegami można golić włoski, jeśli czujemy się z nimi niekomfortowo. Nie wolno jednak wyrywać ich wraz z cebulką, a więc rezygnujemy z używania pęsety, pasty cukrowej, depilatory oraz wosku.

gabinet J’adore Instytut recepcja
Zabieg depilacji laserowej można wykonać w gabinecie J’adore Instytut | fot.: materiał partnera

Laser LightSheer Duet

Laser LightSheer Duet opiera się na wykorzystaniu fototermolizy. Wiązka światła jest absorbowana przez mieszek włosowy i zamieniana na ciepło. W ten sposób struktury odpowiadające za wzrost włosów zostają uszkodzone, mieszki włosowe ulegają zniszczeniu. W efekcie włosy przestają odrastać.

Laser ten jest wyposażony w dwie głowice. Pierwsza z nich, mniejsza, służy do bardziej precyzyjnej depilacji, używana jest do depilacji miejsc trudniej dostępnych takich jak wąsik lub okolice bikini. Druga, większa, głowica zapewnia depilację skóry wrażliwej i podrażnionej. Dzięki wykorzystaniu obydwu głowic podczas zabiegu trwa on krótko i jest bezbolesny.

Laser LightSheer Duet daje trwałe efekty już po około 4-6 zabiegach, w zależności od depilowanego obszaru i struktury włosa. Każdy, kto zdecyduje się na serię zabiegów depilacji laserowej może spodziewać się takich korzyści jak trwałe pozbycie się owłosienia, gładka skóra bez podrażnień, brak problemów z wrastającymi włoskami, brak stanów zapalnych, a w końcu niesamowity komfort i wzrost pewności siebie.

Zabieg depilacji laserowej można wykonać w naszym gabinecie J’adore Instytut w Krakowie lub Warszawie. Gwarantujemy kompleksowe podejście do Twojego ciała i potrzeb! 

gabinet J’adore Instytut  recepcja
Odwiedź J’adore Instytut w Krakowie lub Warszawie | fot.: materiał partnera
Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

odpady medyczne

Odpady medyczne w branży beauty – jak je utylizować?

Jakie odpady medyczne powstają w branży beauty? Co powinien utylizować salon kosmetyczny, a co klinika …