premiera płyty Natalii Moskal
Płyta Songs of Myself to debiutancki album Natalii Moskal stworzony przy współpracy z Łukaszem Maronem, który zaaranżował i wyprodukował wszystkie utwory, a także z producentami Bartoszem i Markiem Dziedzicami | fot.: materiały prasowe

Premiera „Songs of Myself” – debiutanckiego albumu Natalii Moskal

Songs of Myself to pierwszy longplay Natalii Moskal. Album ukazuje się 19 maja 2017 roku i promuje go singiel Better Man, do którego powstał także teledysk. Inspiracją przy tworzeniu płyty były elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90-tych, co nadało całości elektro-popowego charakteru. Autorką wszystkich tekstów na płycie jest Natalia Moskal. Za aranżację i produkcje odpowiada Łukasz Maron. Wydawcą albumu jest Fame Art.

Płyta Songs of Myself to debiutancki album Natalii Moskal stworzony przy współpracy z Łukaszem Maronem, który zaaranżował i wyprodukował wszystkie utwory, a także z producentami Bartoszem i Markiem Dziedzicami.

Twórczość Natalii można określić jako alternatywny electro-pop. Inspiracją przy tworzeniu albumu stały się elektroniczne brzmienia z lat 80. i 90. Oprócz syntezatorów, w kompozycjach pojawiają się także żywe instrumenty: perkusja, gitara, bas, smyczki oraz instrumenty dęte.

– Tworząc płytę skupiłam się na tym, o czym chcę śpiewać. Zarówno jako wokalistka jak i początkująca tłumaczka koncentruję się na słowie. Ostatnio sporo czasu poświęciłam Ester Singer Kreitman przekładając jej prozę. Obcując m.in. z jej opowiadaniami, nieustannie wybrzmiewały we mnie historie silnych i nietuzinkowych kobiet, które są wierne własnej intuicji i ufają swoim wyborom. Bardzo mi to imponuje, dlatego starałam się dać temu wyraz w moich piosenkach, ubarwiając je czasami wątkami autobiograficznymi – mówi Natalia Moskal.

Teledysk „Better Man”:

Tytuł albumu Songs of Myself został zaczerpnięty od słynnego pisarza amerykańskiego – Walta Whitmana, który propagował w swojej książce „A song of myself” ideę „trust thyself”, czyli ufaj sobie.

Natalia Moskal to wokalistka, autorka tekstów, tłumaczka. Muzyka, którą tworzy to ogólnie pojęty electro pop ze sporą dawką alternatywy. Ceni w sztuce różnorodność i uważa, że kontrast jest dużą zaletą.

Wraz z zespołem wystąpiła m.in. na Festiwalu FIlmowym Dwa Brzegi 2016, Behind The Trees Festival 2016.

W 2014 roku artystka rozpoczęła współpracę z Bartoszem Dziedzicem. Cenionym kompozytorem i producentem płyt. Wspólnie skomponowali utwór „Foreign Stranger.” Piosenkę wyprodukował młody producent z Lublina, Łukasz Maron, współproducent debiutanckiej EPki Natalii zatytułowanej „Anguana.”

Teledysk do utworu „Foreign stranger” zakwalifikował się na festiwale filmowe „Paris Music Video Underground” oraz „Roma DOC. Piosenka znaduje się również na liście przebojów Euro Indie Music Chart i jest emitowana w ponad 60 krajach na całym świecie.

W grudniu 2016 Natalia wraz z zespołem odbyła trasę koncertową po kilkunastu miastach we Włoszech.

Natalia jest także tlumaczką. W 2016 roku ukazał się zbiór opowiadań Ester Singer Kreitman „Rodowód”, który Natalia przełożyła z języka angielskiego. Wydawcami książki są: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Fame Art.

FB: https://www.facebook.com/NataliaMoskalOfficial/?fref=ts

Materiał partnera zewnetrznego

Sprawdź także

There is a star

„There is a star” – włoska muzyka filmowa w wykonaniu Natalii Moskal i w aranżacji Jana Stokłosy

There is a star – to tytuł kolejnej płyty Natalii Moskal. Album zawiera 14 piosenek …