Magiczna kreska

Żeby stworzyć idealny makijaż, należy mieć najlepsze kosmetyki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesne kosmetyki do makijażu przykuwają oko ciekawymi formami, najnowszą technologią czy też stosowaniem sprawdzonych naturalnych składników. Jednym z niezbędników w kosmetyczkach wielu kobiet jest eyeliner. Cały urok magicznej czarnej kreski polega na wydobyciu głębi spojrzenia i zadaniu mu nieco kociego charakteru. Do kanonu kina i mody przeszły takie gwiazdy jak Twiggy czy Audrey Hepburn, które sprawiły, że eyelinery do oczu stały się najmodniejszymi kosmetykami kolorowymi XX i XXI wieku. Z drugiej strony samodzielne wykonanie idealnej kreski wymaga zręczności i wprawy, ale efekt wart jest każdych wysiłków.

Idealna forma

Żeby stworzyć idealny makijaż, należy mieć najlepsze kosmetyki. W przypadku kreski na górnej powiece poprzeczka jest podniesiona szczególnie wysoko. Eyliner https://kontigo.com.pl/makijaz/kosmetyki-do-makijazu-oczu/eyelinery.html musi być przede wszystkim doskonałym pędzelkiem, który nie powinien być ani za twardy ani za miękki. Najlepiej jest sprawdzić go przed samym zakupem, rysując kreskę na dłoni. Jeśli osiągniemy jedną wyraźną kreskę za jednym pociągnięciem, to warto w taki kosmetyk zainwestować. Poza tym warto zwrócić uwagę na konsystencję – musi być gęsta i nie ulegać rozwarstwieniu.

Eyelinery kolorowe i te czarne czy szare to klasyka w kosmetykach. Pasują każdej kobiecie i bez problemu nadają oczom pożądany kształt. Dlatego właśnie są doskonałym pomysłem zarówno na makijaż codzienny, jak i wieczorowe wyjście. Najczęściej jednak kobiety nadają oczom uwodzicielski charakter poprzez zarysowanie łuku przy kąciku górnej powieki.

Jest w czym wybierać

Najpopularniejsze kolorowe eyelinery występują w kilku formach. Kobiety mają swoje preferencje, a producenci doskonalą swoje produkty. Na rynku znaleźć można eyelinery w płynie, które cieszą się największą popularnością. Dzięki nim można zrobić efektowny makijaż, ale wymaga to pewnej wprawy w malowaniu kreski. Podobny efekt uzyskać można dzięki eyelinerom w żelu, natomiast produkt w pisaku to idealny pomysł dla początkujących amatorek mocnej kreski. Zdecydowanie łatwiej go nałożyć i pozwala szybko skorygować błędy, ponieważ dość powoli wysycha. Najprostszą techniką malowania kresek, jaką polecają styliści, jest oparcie ręki o twarde podłoże i ustabilizowanie dłoni. Dzięki temu możemy jednym pociągnięciem pędzelka stworzyć idealny makijaż, który przede wszystkim podkreśli charakter i wygląd oczu. Niezależnie od techniki czy rodzaju produktu eyeliner to wyjątkowy kobiecy kosmetyk, który warto mieć.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta kosmetyki

Poszerz makijażowe horyzonty z marką Claresa

Choć nasze kosmetyczki z produktami do makijażu często wypakowane są po brzegi, kiedy na rynku …