Letnie wyjazdy autokarem
Wiosna daje wielu dzieciom przedsmak atrakcyjnych letnich podróży – przede wszystkim uczniom, którzy w tym czasie wyjeżdżają na zielone szkoły czy wycieczki krajoznawcze, organizowane przez placówki edukacyjne. Jednak to właśnie w okresie wakacyjnym, jak co roku, następuje prawdziwy, wczasowy boom | fot.: Fotolia

Wyjazdy autokarowe dzieci – o czym warto pamiętać?

Okres letni nierozerwalnie wiąże się z różnymi okazjami do wyjazdów wypoczynkowych, turystycznych, sportowo-rekreacyjnych oraz innych – zwłaszcza dla dzieci, które mają na takie przyjemności całe wakacje. A w kontekście podobnych wyjazdów niezmiennie powracają kwestie najistotniejsze, np. sprawa wybranych środków transportu oraz ich bezpieczeństwa. Profesjonalni przewoźnicy są tego świadomi i dokładają starań, by rodzice nie musieli się martwić o podróż swoich pociech na wymarzoną, letnią wyprawę.

Sprawdzone autokary i profesjonalni kierowcy to podstawa

Wiosna daje wielu dzieciom przedsmak atrakcyjnych letnich podróży – przede wszystkim uczniom, którzy w tym czasie wyjeżdżają na zielone szkoły czy wycieczki krajoznawcze, organizowane przez placówki edukacyjne. Jednak to właśnie w okresie wakacyjnym, jak co roku, następuje prawdziwy, wczasowy boom. Dzieci i młodzież tłumnie wybierają się na kolonie rekreacyjne bądź biorą udział w różnych obozach: sportowych lub językowych, odbywających się w górach czy nad morzem, w kraju oraz za granicą. Możliwości tu jest mnóstwo, ale pewne aspekty pozostają niezmienne i tak samo bezwzględnie ważne. Do nich należy choćby transport, a zwłaszcza warunki i bezpieczeństwo, jakie ma on zapewnić. Oraz fakt, że w kontekście podobnych wypraw wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem pozostają autokary.

Czasem bywa, że dochodzi do kontroli tego typu pojazdów i – ze względu na ich stan techniczny, niespełniający określonych wymogów – podróż zostaje przerwana lub w ogóle do niej nie dochodzi. Choć taki obrót zdarzeń potrafi skutecznie popsuć humor w wyniku utrudnienia czy pokrzyżowania wycieczkowych planów, nie da się zaprzeczyć, że tego typu przeglądy są niezmiernie ważne. W końcu działania te są podejmowane w trosce o zdrowie i życie podróżujących dzieci (i eliminują z rynku firmy niezapewniające stosowne warunki jazdy). Przewoźnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego podobnych sytuacji jest coraz mniej. Profesjonalne firmy transportowe, umożliwiające wynajem autokarów do różnych celów – okolicznościowych, biznesowych, ale także wycieczkowych – dokładają wszelkich starań, aby świadczyć jak najwyższej jakości usługi transportowe. Po pierwsze, dysponują flotą nowoczesnych, wysokiej klasy pojazdów, zapewniających wygodne warunki jazdy oraz atrakcyjne wyposażenie. Mowa tu już nie tylko o regulowanych siedzeniach czy dostępie do światła i klimatyzacji dla poszczególnych miejsc pasażerskich. Autokary oferują również takie rozwiązania, jak możliwość skorzystania z gniazdek elektrycznych czy bezprzewodowego połączenia z internetem. Dzięki temu dzieci nie tylko mogą korzystać w trakcie jazdy ze swoich urządzeń mobilnych, zapewniających im frajdę podczas podróży, ale również pozostawać w stałym kontakcie z rodzicami, dla których jest to zawsze istotną sprawą. Trzeba też wspomnieć o tym, że takie busy i autokary są utrzymane w czystości i dobrej kondycji oraz poddawane regularnym kontrolom serwisowym. Po drugie, dzisiejsze, sprawdzone firmy transportowe zasila profesjonalna kadra. Pojazdy prowadzą posiadający odpowiednie kwalifikacje kierowcy, mający wieloletnie doświadczenie w autokarowych wycieczkach na terenie kraju i za granicą. To się przekłada na punktualność i sprawne realizowanie planu wyjazdowego, ale także bezpieczeństwo pasażerów również przy utrudnionych warunkach drogowych oraz pogodowych.

Wycieczka autokarowa
Profesjonalne firmy transportowe, umożliwiające wynajem autokarów do różnych celów – okolicznościowych, biznesowych, ale także wycieczkowych – dokładają wszelkich starań, aby świadczyć jak najwyższej jakości usługi transportowe | fot.: Fotolia

Podczas podróży trzeba zachować ostrożność!

Komfort i bezpieczeństwo podczas wakacyjnej podróży to jednak nie tylko kwestia odpowiednio przystosowanego do trasy autokaru czy zawodowstwa kierowcy. Dużo w tej mierze zależy również od samych pasażerów. Dlatego dzieci powinny być dokładnie poinstruowane, jak należy zachować się podczas jazdy. Powracają tu czasami oczywiste, ale nadal niezmiernie ważne zasady, jak np. to, że nie powinno się wstawać z miejsc pasażerskich i chodzić, gdy pojazd jest w drodze, albo konieczność zapięcia pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo na komfort w trakcie podróży będą wpływać też inne postawy: nie objadanie się tuż przed wyjazdem czy zażycie odpowiednich leków na chorobę lokomocyjną, gdy w podobnych okolicznościach istnieje taka potrzeba. Z drugiej strony, zwłaszcza podczas dłuższej trasy, bardzo przydatne może okazać się wyposażenie dziecka w prowiant i coś do picia (najlepiej wodę, która nie wywoła żadnych, ewentualnych problemów żołądkowych). Dzieci powinny ograniczyć również ruchliwość i zachowania, które są w stanie okazać się nieroztropne, gdy autokar pozostaje w ruchu. Pamiętajmy, że te zasady służą bezpieczeństwu i komfortowi podróży nie tylko naszych pociech, ale wszystkich pasażerów.

Tekst przygotowany z pomocą firmy www.busykrakow.pl – wynajem busów Kraków.

OLI

Sprawdź także

samolot lotnisko

3 powody, dla których warto wybrać własny samochód jadąc na lotnisko

Dla wielu osób lot samolotem to nieco stresujące lub chociażby dostarczające wielu emocji doświadczenie. Do …