Miej 40, wyglądaj na 20!

Stosowanie luksusowych, dobrej jakości, kosmetyków nie oznacza jednak, że należy rezygnować w całości z produktów naturalnych, które są tanie i skuteczne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zastanawiałaś się może kiedyś dlaczego, niektóre dojrzałe kobiety wyglądają lepiej od swoich młodszych koleżanek. Z pewnością, po części to kwestia genów, ale prawdopodobnie większość z nich używa po prostu dobrych kosmetyków i dba o swoją cerę. Niestety, prawdą jest to, że mimo dbania o cerę i zwracanie uwagi na jakość kosmetyków do makijażu, które się stosuje zazwyczaj nie da się osiągnąć tak spektakularnego efektu kosmetykami z niższej półki (z niewielkimi wyjątkami, które potwierdzają tę regułę).

Czemu drogie, oznacza w tym wypadku lepsze?

Tak jak w życiu nie warto wprowadzać zasady „drogie oznacza lepsze”, tak w przypadku dbania o swoją cerę i jej pielęgnację to powiedzenie sprawdza się doskonale. Stosowanie luksusowych, dobrej jakości, kosmetyków nie oznacza jednak, że należy rezygnować w całości z produktów naturalnych, które są tanie i skuteczne (na przykład organiczne oleje arganowe, z pestek z malin itp.). Kombinację taką można całkowicie dowolnie uzupełniać. Droższe kosmetyki są lepsze, ponieważ zawierają zazwyczaj składniki certyfikowanego pochodzenia, często bardzo unikalne (drobinki 24 karatowego złota, ekstrakt z kawioru lub masy perłowej), dokładnie przebadane i możliwe, że o nieco wyższych stężeniach. Jest duże prawdopodobieństwo, że droższy krem przeciwzmarszczkowy będzie zawierał więcej składników aktywnych i kolagen o wyższym stężeniu niż tańszy odpowiednik o podobnym składzie.

Markowe kosmetyki do makijażu
To, co nakładamy na siebie i to, czym posługujemy się podczas pielęgnacji ciała i makijażu powinno być, w miarę możliwości jak najlepszej jakości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Legendy w świecie kosmetyków

Ta sama zasada dotyczy produktów przeznaczonych do makijażu. Nie bez powodu, w świecie wizażu, istnieją kosmetyki legendarne – zazwyczaj z wyższej półki. Jednym z nich jest znany chyba każdej wizażystce i kobiecie, która interesuje się kosmetykami – podkład Estée Lauder Double Wear. Kobiety cenią go za idealne dopasowanie – efekt drugiej skóry i wyjątkową trwałość (reklamowany jest jako podkład o przedłużonej trwałości). Kolejną legendą w świecie kosmetyków są znane prawdopodobnie wszystkim – perfumy Coco Chanel No 5. Jest to ponadczasowy zapach, oryginalny i trwały – klasyk! Do grona legendarnych, znanych na całym świecie kosmetyków zalicza się też, nieco przewrotnie z uwagi na niską cenę, masakra do rzęs, ulubienica większości makijażystów, którzy przygotowują modelki na wybiegach mody – Great Lash marki Maybelline.

Perfumy Chanel No 5
Perfumy Coco Chanel No 5 to ponadczasowy zapach, oryginalny i trwały – klasyk!

To, co nakładamy na siebie i to, czym posługujemy się podczas pielęgnacji ciała i makijażu powinno być, w miarę możliwości jak najlepszej jakości – wybierając przodujące marki – mamy pewność, że makijaż będzie trwały, obietnice producenta kosmetyku co do jego działania spełnione a my – kobiety – piękne i zadbane. Wraz z postępem lat, należy zawracać jeszcze większą uwagę na produkty do pielęgnacji i makijażu, dzięki zaawansowanej technice nowoczesnych kosmetyków, dojrzałe kobiety mogą bez większej trudności wyglądać młodo i promiennie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

cera delikatna

Jak dbać o delikatną cerę – poznaj kosmeceutyki!

Jak dbać o delikatną cerę? Poznaj kosmeceutyki – produkty do codziennej pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej. …