Miej 40, wyglądaj na 20!

Stosowanie luksusowych, dobrej jakości, kosmetyków nie oznacza jednak, że należy rezygnować w całości z produktów naturalnych, które są tanie i skuteczne. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zastanawiałaś się może kiedyś dlaczego, niektóre dojrzałe kobiety wyglądają lepiej od swoich młodszych koleżanek. Z pewnością, po części to kwestia genów, ale prawdopodobnie większość z nich używa po prostu dobrych kosmetyków i dba o swoją cerę. Niestety, prawdą jest to, że mimo dbania o cerę i zwracanie uwagi na jakość kosmetyków do makijażu, które się stosuje zazwyczaj nie da się osiągnąć tak spektakularnego efektu kosmetykami z niższej półki (z niewielkimi wyjątkami, które potwierdzają tę regułę).

Czemu drogie, oznacza w tym wypadku lepsze?

Tak jak w życiu nie warto wprowadzać zasady „drogie oznacza lepsze”, tak w przypadku dbania o swoją cerę i jej pielęgnację to powiedzenie sprawdza się doskonale. Stosowanie luksusowych, dobrej jakości, kosmetyków nie oznacza jednak, że należy rezygnować w całości z produktów naturalnych, które są tanie i skuteczne (na przykład organiczne oleje arganowe, z pestek z malin itp.). Kombinację taką można całkowicie dowolnie uzupełniać. Droższe kosmetyki są lepsze, ponieważ zawierają zazwyczaj składniki certyfikowanego pochodzenia, często bardzo unikalne (drobinki 24 karatowego złota, ekstrakt z kawioru lub masy perłowej), dokładnie przebadane i możliwe, że o nieco wyższych stężeniach. Jest duże prawdopodobieństwo, że droższy krem przeciwzmarszczkowy będzie zawierał więcej składników aktywnych i kolagen o wyższym stężeniu niż tańszy odpowiednik o podobnym składzie.

Markowe kosmetyki do makijażu
To, co nakładamy na siebie i to, czym posługujemy się podczas pielęgnacji ciała i makijażu powinno być, w miarę możliwości jak najlepszej jakości. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Legendy w świecie kosmetyków

Ta sama zasada dotyczy produktów przeznaczonych do makijażu. Nie bez powodu, w świecie wizażu, istnieją kosmetyki legendarne – zazwyczaj z wyższej półki. Jednym z nich jest znany chyba każdej wizażystce i kobiecie, która interesuje się kosmetykami – podkład Estée Lauder Double Wear. Kobiety cenią go za idealne dopasowanie – efekt drugiej skóry i wyjątkową trwałość (reklamowany jest jako podkład o przedłużonej trwałości). Kolejną legendą w świecie kosmetyków są znane prawdopodobnie wszystkim – perfumy Coco Chanel No 5. Jest to ponadczasowy zapach, oryginalny i trwały – klasyk! Do grona legendarnych, znanych na całym świecie kosmetyków zalicza się też, nieco przewrotnie z uwagi na niską cenę, masakra do rzęs, ulubienica większości makijażystów, którzy przygotowują modelki na wybiegach mody – Great Lash marki Maybelline.

Perfumy Chanel No 5
Perfumy Coco Chanel No 5 to ponadczasowy zapach, oryginalny i trwały – klasyk!

To, co nakładamy na siebie i to, czym posługujemy się podczas pielęgnacji ciała i makijażu powinno być, w miarę możliwości jak najlepszej jakości – wybierając przodujące marki – mamy pewność, że makijaż będzie trwały, obietnice producenta kosmetyku co do jego działania spełnione a my – kobiety – piękne i zadbane. Wraz z postępem lat, należy zawracać jeszcze większą uwagę na produkty do pielęgnacji i makijażu, dzięki zaawansowanej technice nowoczesnych kosmetyków, dojrzałe kobiety mogą bez większej trudności wyglądać młodo i promiennie.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kosmetyki kolorowe pod choinkę

Kosmetyczne prezenty dla rodziny. Jaki upominek sprawi radość?

Szukasz idealnego prezentu dla swoich bliskich? Nic nie sprawi im większej przyjemności niż kosmetyczne prezenty, …