energia jesienią
Istnieją proste sposoby, które sprawią, że będziemy czuć się zdecydowanie lepiej i dzięki którym będzie nam znacznie łatwiej poradzić sobie z jesiennym spadkiem formy | fot.: pixabay.com

Jak dodać sobie energii na nadchodzącą jesień? 10 sprawdzonych sposobów!

Jesień to czas, kiedy większość z nas ma gorszy humor i zdecydowanie mniejszą chęć do działania. Ciągła senność i brak energii dotyka nas każdego dnia i często nie wiemy, jak mamy sobie z nią poradzić, aby przetrwać ten najbardziej szarobury i przygnębiający okres w przeciągu całego roku.

Istnieją proste sposoby, które sprawią, że będziemy czuć się zdecydowanie lepiej i dzięki którym będzie nam znacznie łatwiej poradzić sobie z jesiennym spadkiem formy.

  1. Ćwicz każdego dnia

Przede wszystkim, chcąc dodać sobie jesienią energii, powinniśmy pamiętać o aktywności fizycznej. Codzienna dawka wysiłku powoduje bowiem uwolnienie w naszym organizmie dużej dawki endorfin, dzięki którym od razu poprawia nam się humor, a przez to mamy znacznie więcej energii.

Dlatego codziennie powinniśmy poświęcić chociaż pół godziny na ćwiczenia fizyczne. Możemy ćwiczyć samodzielnie w domu lub – jeśli dysponujemy większą ilością czasu – wybrać się na siłownię lub basen.

  1. Nie zaszywaj się w domu

Dużym zastrzykiem energetycznym są wszelkiego rodzaju spotkania z przyjaciółmi i znajomymi, w czasie których zawsze dużo żartujemy i rozmawiamy. Dlatego w okresie jesiennym korzystajmy z zaproszeń naszych znajomych na różnego rodzaju imprezy czy też wyjścia do kina lub teatru. Każde takie spotkanie na pewno poprawi nam humor, co doda nam z pewnością dużej ilości energii.

  1. Myśl o sobie

Dużej dawki energii w okresie jesiennym dodadzą nam też na pewno drobne przyjemności, które możemy sobie sami zafundować. Jeśli mamy ochotę kupić sobie coś nowego do ubrania czy samochodu, nie wzbraniajmy się przed tym. Po zakupie prezentu dla siebie na pewno poprawi nam się humor i będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Jeśli zaś przyjemność ma nam sprawić wycieczka czy wyjście do kina, także od tego nie strońmy.

  1. Zdrowo się odżywiaj

Bardzo ważnym elementem jesiennej „terapii” jest jedzenie dodające energii. Aby jesienią czuć się lepiej i mieć na wszystko więcej siły, należy pamiętać, że najwięcej energii dostarczają nam warzywa i owoce – to w nich zawarte są bowiem duże ilości witamin i minerałów potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego powinniśmy spożywać wszelkiego rodzaju surówki, sałatki oraz pić różne koktajle – zarówno owocowe, jak i warzywne. Taka bomba witaminowa na pewno doda nam siły i energii. Najlepiej unikać w tym czasie tłustych, ciężkostrawnych posiłków – będą one dodatkowo powodować senność i zmęczenie. Warto wiedzieć, że również po zjedzeniu zbyt obfitego posiłku odczuwamy przede wszystkim senność, dlatego lepiej jeść częściej, ale znacznie mniejsze porcje.

  1. Zadbaj o swój wygląd

Pozytywny wpływ na jesienny spadek energii będzie miała z pewnością poprawa naszego wyglądu zewnętrznego. Jeśli już od jakiegoś czasu myślimy o zmianie fryzury czy koloru włosów, jesień będzie właściwym momentem, aby udać się do salonu fryzjerskiego i dokonać zmian. Podobnie, jeśli przez dłuższy czas myślimy o zmianie stylu ubierania – powinniśmy jak najszybciej udać się do sklepu i kupić sobie nowe ciuchy – taka zmiana całego wyglądu na pewno doda nam sił i energii do dalszego działania.

  1. Przyjemności dla ciała

Aby dostarczyć naszemu organizmowi dużej dawki tak bardzo potrzebnej jesienią energii, warto też raz na jakiś czas udać się na masaż czy innego rodzaju zabieg spa. Po pobycie w salonie piękności na pewno od razu poczujemy się zdecydowanie lepiej i będziemy mieć więcej siły na pokonanie jesiennej chandry.

  1. Otul się zapachem

Bardzo energetycznie na organizm działają również wszelkiego rodzaju ładne zapachy. Warto więc zadbać o piękny zapach w całym domu. W tym celu wystarczy użyć świec zapachowych dostępnych w wielu wariantach – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dobrze również używać olejków eterycznych do kąpieli – długa pachnąca kąpiel postawi na nogi każdego i każdemu doda ogromną porcję energii.

  1. Korzystaj ze słońca

Dużym problemem w okresie jesiennym jest mała ilość światła, co zazwyczaj działa na nas przygnębiająco i powoduje, że nie mamy na nic energii. Dlatego też w każdy słoneczny dzień powinniśmy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, aby w ten sposób ładować swoje akumulatory. Jeśli liczba słonecznych dni jest mała i czujemy, że ilość świtała dla naszego organizmu jest niewystarczająca, warto zacząć uczęszczać na światłoterapie, do której wykorzystywane są lampy o świetle zbliżonym do słonecznego.

  1. Zdrowe „energetyki”

Ponadto, chcąc wspomóc się energetycznie, warto pić napoje, które mają takie działanie. I wcale nie chodzi tu o popularne sklepowe „energetyki” czy kawę. Czym zatem zastąpić kawę? Przede wszystkim warto pić ziołowe herbatki, np. z żeń-szeniem oraz yerba mate, które znakomicie dodaje siły i energii.

  1. Energia z apteki

Dodatkowo, w celu poprawy swojej jesiennej formy, można sięgnąć po różnego rodzaju witaminy i minerały dostępne w aptece, jak np.: https://www.doz.pl/apteka/k334-Pamiec_koncentracja_energia. Występują w różnych formach: musujących tabletek, zwykłych pastylek czy saszetek do rozpuszczania w wodzie. Stosując je łącznie ze wszystkimi powyższymi metodami na poprawę energii, na pewno będziemy mieć więcej siły, a nasze samopoczucie będzie znacznie lepsze.

Artykuł sponsorowany

 

Sprawdź także

opieka nad zwierzętami

Zachowanie harmonii w domu – jak hodować zwierzęta domowe w mieście?

Kiedy myśli się o życiu w mieście, do głowy przychodzi skojarzenie gwaru i zgiełku ulic, …