Piękne i gładkie nogi latem
Popularną kuracją w okresie przedwakacyjnym jest fotoepilacja | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Piękne i gładkie nogi latem? Zadbaj o nie już teraz!

Ciepłe i słoneczne dni zbliżają się wielkimi krokami. A lato, jak żadna inna pora roku, jest idealnym okresem do eksponowania swoich wdzięków. Już niedługo wyciągniemy z szaf szorty, krótsze spódniczki oraz zwiewne sukienki. Pytanie jednak, jak odpowiednio przygotować się do tego czasu, aby móc bez skrępowania i z pełną satysfakcją pokazać światu gładkie, zgrabne nogi? Sposobów jest wiele, ale zasada jedna – nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili!

Początek wiosny to często ostatni dzwonek dla osób, które chcą skutecznie zadbać o swój wygląd przed wakacjami. Dotyczy to zarówno chęci zrzucenia dodatkowych kilogramów, jak i usunięcia niepożądanego owłosienia. Dlatego w kwietniu i maju dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju zabiegi na ciało, wykonywane w domu oraz w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Jak pozbyć się włosków na nogach?

Co zrobić, aby z uśmiechem na twarzy pokazać się w krótkich spodenkach lub zwiewnej sukience? Nogi przykują uwagę i wzbudzą zachwyt, jeśli będą zgrabne, delikatnie opalone i nawilżone. Kluczową sprawą jest jednak usunięcie zbędnego owłosienia. I tutaj stajemy przed trudnym wyborem: czy wykonać depilację samodzielnie, w domu (najczęściej przy użyciu maszynki lub depilatora), czy też skorzystać z usług kosmetologa? Zaletą pierwszej metody może być mniejszy koszt, ale kiedy chodzi o zdrową i gładką skórę nóg, nie zawsze warto oszczędzać. Tym bardziej, że domowe sposoby zazwyczaj nie dają pożądanych rezultatów – niechciane włoski szybko odrastają. Łatwo również o podrażnienie naskórka. A jak to wygląda w przypadku wizyty w gabinecie?

Popularną kuracją w okresie przedwakacyjnym jest fotoepilacja. Seria zabiegów pozwala na trwałe usunięcie włosków wraz z cebulkami. Niemniej, im szybciej się na nią zapiszemy, tym lepsze efekty uzyskamy. Warto podkreślić, że depilacji tego typu nie należy wykonywać latem, gdyż istnieje zbyt duże ryzyko wystąpienia powikłań, np. przebarwień i poparzeń – wyjaśnia Emilia Rechul, kosmetolog gabinetu medycyny estetycznej Qclinique w Warszawie.

Aktywność fizyczna przede wszystkim! Ale czy tylko?

Jeżeli zależy nam na tym, aby latem bez skrępowania wyeksponować swoje wdzięki, usunięcie owłosienia to nie wszystko. Nogi będą zgrabne i smukłe tylko wtedy, gdy zapewnimy im regularną dawkę aktywności fizycznej. Jest wiele sposobów na to, aby cieszyć się powabnym, jędrnym ciałem – gimnastyka, jogging, joga czy też rebounding (popularny w dzisiejszych czasach fitness na trampolinie). Wszystkie te czynności, wykonywane systematycznie i bez przeciążeń, z pewnością dadzą zadowalające rezultaty. Jeśli jednak zdecydujemy się „wziąć za siebie” w ostatnim możliwym momencie, warto skorzystać ze wsparcia gabinetu medycyny estetycznej.

Zabiegi antycellulitowe, wyszczuplające oraz ujędrniające nie zastąpią oczywiście aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie, w każdej postaci. Jednak połączenie tych działań, wzbogacone dodatkowo o pielęgnację domową, znacznie przyśpieszy osiągnięcie celu, jakim jest smukła i jędrna sylwetka – podkreśla Emilia Rechul.

Jakiego rodzaju kuracje warto włączyć do planu walki ze zbędnymi kilogramami lub cellulitem? Dużym zainteresowaniem w okresie przedwakacyjnym cieszą się m.in. endermologia, masaż bańką chińską, radiofrekwencja, karboksyterapia czy też klasyczny body wrapping. Z pomocą profesjonalnego kosmetologa z pewnością łatwo wybierzemy i wykonamy odpowiednią serię zabiegów. Nawet na ostatnią chwilę.

Wiele czynników ma wpływ na naszą urodę. I faktem jest, że nawet regularna aktywność fizyczna, której towarzyszy profesjonalna kuracja kosmetologiczna, powinna zostać wzbogacona o lekkostrawną dietę. Posiłki bogate w witaminy przyczynią się bowiem do poprawienia kolorytu skóry, natomiast picie wody w dużych ilościach (około 2 litrów dziennie) wspomoże nawilżenie wewnątrzkomórkowe. Ponadto, o kondycji naszych nóg zdecydować mogą nawet takie niuanse, jak ubiór. Dlatego już wiosną warto zrezygnować z noszenia zbyt obcisłej odzieży. A gdy czujemy zmęczenie, które może wystąpić chociażby po całym dniu pracy, zawsze odpoczywajmy z nogami uniesionymi ku górze.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

kobieta na czarno białym zdjęciu

Co daje szczotkowanie ciała na sucho?

Masaż szczotką, który prowadzi do usunięcia martwego naskórka, może być przeprowadzany na kilka sposobów. Wbrew …