Pianka do włosów
Pianka do włosów to kosmetyk, który zwykle kojarzy się z definiowaniem skrętu. Wbrew pozorom, może być stosowana do różnych typów włosów, ponieważ jej działanie jest w dużym stopniu uzależnione od tego jak ją zastosujemy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Pianka do włosów – kosmetyk wielozadaniowy

Pianka do włosów to wielofunkcyjny kosmetyk do stylizacji, który ułatwi modelowanie każdego rodzaju i długości włosów. Dzięki lekkiej formule może być często stosowana, ponieważ nie obciąży nawet cienkich i delikatnych pasm. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zastosowanie kosmetyku. Pianka używana zgodnie z potrzebami naszych włosów stanie się codziennym pomocnikiem w układaniu fryzury. Jak wybrać piankę do włosów?

Pianka do włosów a inne kosmetyki

Na rynku znajduje się niezliczona ilość produktów do stylizacji włosów. Główną cechą różnicującą kosmetyki jest ich konsystencja. Do gładkich fryzur, które wymagają bardzo mocnego utrwalenia i ochrony przed czynnikami zewnętrznymi często stosuje się kosmetyki o dość zbitej konsystencji takie jak np. żele, woski lub pasty do stylizacji. Tego typu produkty wybierają zwykle mężczyźni. Jeśli chodzi o lżejsze kosmetyki, mamy szeroki wybór kosmetyków do stylizacji w sprayu. Spraye zwykle nadają włosom teksturę, zapewniają im termoochronę, wygładzają albo nabłyszczają włosy. Z kolei do utrwalenia fryzury najczęściej stosowane są lakiery. Lakiery i pianki do włosów często traktowane są jako produkty pokrewne, jednak pełnią zdecydowanie różne funkcje. Głównym zadaniem lakieru jest utrwalenie już nadanego włosom kształtu, podczas gdy pianka przygotowuje włosy do stylizacji zwiększając ich podatność na modelowanie. Jeśli więc szukamy produktu, który ułatwi nam układanie włosów po ich umyciu pianka do włosów Trena będzie bardzo trafnym wyborem. Tworzy ona na włosach warstwę ochronną, która zapewni im termoochronę podczas stylizacji. Jej dodatkowym atutem jest to, że zwykle zawierają składniki odżywcze, które pielęgnują włosy, np. nawilżające, wygładzające, nabłyszczające.

Najczęstsze funkcje pianki do stylizacji włosów to:

  • Zwiększenie objętości
  • Definiowanie skrętu
  • Utrwalenie fryzury
  • Modelowanie włosów
  • Odbicie ich od nasady

Pianka a rodzaj włosów

Pianka do włosów to kosmetyk, który zwykle kojarzy się z definiowaniem skrętu. Wbrew pozorom, może być stosowana do różnych typów włosów, ponieważ jej działanie jest w dużym stopniu uzależnione od tego jak ją zastosujemy. Oczywiście są też dedykowane tylko do jednego rodzaju włosów ze względu na dodatkowe składniki, jakie zawierają. Jeśli pianka dobrze podkreśla skręt, tak jak np. Wella EIMI Nutricurls lub Tigi Catwalk Curlesque, najlepiej stosować ją do włosów kręconych i falowanych. Jeśli mamy włosy cienkie i zależy nam przede wszystkim na nadaniu im objętości i wizualnym pogrubieniu warto skorzystać np. z pianki L’Oreal Tecni.Art Full Volume Extra. Z kolei dla włosów farbowanych często tworzone są linie do stylizacji z wbudowaną funkcją ochrony koloru. Przykładem pianki chroniącej kolor jest Schwarzkopf Silhouette Color Brilliance.

Jak używać pianki do włosów?

Piankę najlepiej stosować tuż po umyciu włosów przed rozpoczęciem stylizacji. Kosmetyk przyda się zarówno jeśli suszymy włosy suszarką, jak i wtedy, gdy pozostawiamy je do naturalnego wyschnięcia. Czasami można użyć jej na suche włosy, jednak istnieje wtedy ryzyko sklejenia pasm. Jeśli zaaplikujemy piankę wgniatając ją dłońmi we włosy uformuje ona loki i fale, natomiast jeśli nałożymy ją grzebieniem na całej długości pasm zachowamy prostą strukturę włosów. Piankę można stosować na całej długości włosów, natomiast w przypadku włosów przetłuszczających się lepiej unikać aplikacji produktu tuż przy nasadzie włosów.

Co ciekawe, pianka do włosów nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet. Równie dobrze sprawdzi się jako kosmetyk do stylizacji włosów dla mężczyzn, szczególnie jeśli szukają oni produktu, który zwiększy objętość cienkich pasm. Mężczyźni często borykają się z problemem osłabienia lub wypadania włosów, a kosmetyki w piance zapewnią im lekką strukturę bez niepotrzebnego obciążania pasm.

Pianka nie tylko do stylizacji

Pianki do włosów nie muszą służyć tylko do stylizacji. Popularne są pianki koloryzujące włosy takie jak Schwarzkopf Igora Expert Mousse, które nadają im tymczasowy kolor, w razie potrzeby korygują odcień lub odświeżają go między wizytami w salonie. Ich zdecydowanym atutem jest to, że można je nałożyć samodzielnie w domu. Na rynku pojawiają się także pianki myjące jako alternatywa dla szamponów do włosów, np. w linii Schwarzkopf Mad About Curls. Pianka myjąca to świetne rozwiązanie dla włosów kręconych, ponieważ ma delikatne działanie i nie zmywa z włosów ich naturalnej warstwy tłuszczowej.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

pielęgnacja włosów

Dbanie o włosy to nie tylko kosmetyki!

Kiedy słyszysz o pielęgnacji włosów, to na myśl przychodzą Ci jedynie szampony i odżywki? Stosowanie …