Pani łyka suplementy
Suplement diety może mieć postać fiolek, tabletek, saszetek lub mieszanki do zaparzania (napar). | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Suplementy na odchudzanie – jak rozpoznać wartościowy produkt?

W telewizji i Internecie pojawia się coraz więcej reklam środków, które mają pomóc nam w zrzucaniu zbędnych kilogramów. Nie jest zatem łatwo podjąć decyzję o wyborze “tego jedynego” suplementu diety. Podpowiemy Ci, czym warto się kierować przy dokonywaniu wyboru!

Po co mi suplement?

Suplement diety może mieć postać fiolek, tabletek, saszetek lub mieszanki do zaparzania (napar). W odróżnieniu od leków, zadaniem suplementów nie jest leczenie chorób, lecz uzupełnianie codziennych niedoborów w diecie – żyjemy przecież coraz szybciej, przez co nie zawsze łatwo jest zapewnić sobie odpowiednią ilość witamin i innych składników odżywczych, co może odbić się na naszym zdrowiu i urodzie. Suplementy przyczyniają się więc do utrzymania dobrego zdrowia. Niektóre z nich “adresowane” są do wszystkich – są to przeważnie “koktajle” witamin, których najczęściej brakuje w diecie zwykłych osób. Niektóre z nich natomiast mają przeznaczenie “specjalne” – możemy zatem znaleźć suplementy przeznaczone na przykład dla sportowców, kobiet w ciąży czy osób odchudzających się.

Jak wybrać odpowiedni suplement

Prawie połowa Polaków – bo aż 48 procent – regularnie stosuje suplementy diety. Jednocześnie, większość osób, które sięgają po “uzupełniacze” diety, decyzję o ich wyborze podejmuje samodzielnie. Nie jest to najlepszy pomysł – nie każdy suplement będzie tak samo skuteczny i pomoże nam uzyskać wymarzoną sylwetkę. Przede wszystkim, kupując suplement, warto korzystać jedynie z pewnych źródeł – zamawianie tabletek o “niezwykłym” działaniu przez Internet może mieć opłakane skutki. Przed zakupem należy także uważnie przeczytać skład – nigdy nie kupujmy suplementu, którego substancja czynna pozostaja nieznana! Jeżeli już zapoznamy się ze składem tabletek czy fiolek, sprawdźmy lub zapytajmy kogoś zaufanego, czy dana substancja rzeczywiście wykazuje działanie odchudzające. Wreszcie dobrze, aby suplementy, które chcemy nabyć, zawierały głównie naturalne wyciągi z owoców, warzyw czy ziół – naturalne produkty są na ogół bezpieczniejsze i nie mają skutków ubocznych. Nie dawajmy także wiary producentom, którzy sugerują, że dany suplement sprawi, iż nie będziemy musieli już stosować diety odchudzającej – choć suplementy mogą znacząco przyspieszyć proces chudnięcia, to żaden z nich nie może być stosowany jako zamiennik odpowiednio zbilansowanej diety! Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko schudnąć z Naturhouse, koniecznie odwiedź stronę internetową.

Suplementacja z Naturhouse

Jeżeli chciałbyś wybrać sprawdzone i bezpieczne suplementy diety, które zawierają ekstrakty z tego, co natura dała nam najlepszego – wybierz suplementy diety Naturhouse. Zostały one opracowane przez ekspertów od zdrowego odżywiania – są zatem w pełni bezpieczne dla organizmu i pomagają nie tylko skutecznie schudnąć, ale także poprawić kondycję skóry, pozbyć się cellulitu lub wzmocnić włosy oraz paznokcie. Wszystkie suplementy dostępne w Naturhouse figurują jako bezpieczne w rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego – nie musisz się zatem obawiać, że kupując opakowanie tabletek, ryzykujesz swoje zdrowie. Co więcej, dietetycy z Naturhouse pomogą Ci wybrać produkt najlepszy dla Ciebie – taki, który pozwoli Ci uzyskać efekty, o jakich do tej pory jedynie marzyłeś!

Tekst powstał we współpracy z dietetykiem Naturhouse.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

witaminy dla kobiet

Które witaminy dla kobiet są najważniejsze? Przewodnik po suplementach diety

Witaj w przewodniku po suplementach diety. Dzisiejszy temat dotyczy kobiet, które są jednym z najważniejszych …