Mikrokamera
Mikrokamery umożliwiają zarówno nagrywanie, jak i zgrywanie uzyskanych obrazów oraz dźwięków na komputer za pomocą kabla USB. | fot.: xblitz.pl

Przydatne akcesoria szpiegowskie, które warto mieć

Gadżety rodem z filmów o Jamesie Bondzie nie są już nieosiągalnym marzeniem. Rozwój współczesnej technologii pozwala nam na zakup wyjątkowych urządzeń, które zaskakują funkcjonalnością i sposobem wykonania. Wbrew pozorom, takie akcesoria przydadzą się nie tylko detektywom – wiele z nich możemy wykorzystać w swoim codziennym życiu. Dają nam niesamowite możliwości inwigilacji, są dyskretne i wyjątkowo niezawodne.

Do czego możemy wykorzystać takie urządzenia? Przykładowo, sprytnie ukryte kamery czy mikrofony pomagają w nagraniu słów lub czynów, które potem chcielibyśmy udowodnić przed sądem. Możemy za ich pomocą kontrolować np. opiekunkę do dziecka, której nie ufamy. Oprócz tego akcesoria szpiegowskie mogą stanowić zabawny, oryginalny i zarazem praktyczny prezent. Jeżeli nie mamy pomysłu na podarunek z okazji urodzin czy innej szczególnej okazji, jeden z takich gadżetów może być naprawdę dobrym pomysłem. Niektóre z nich sprawdzą się bardziej dla osób dorosłych, inne będą atrakcyjne również dla dzieci. Ich przeznaczenie jest więc zarówno praktyczne, jak i czysto rozrywkowe. To doskonała forma inwigilacji, dostosowana do potrzeb profesjonalistów oraz amatorów.

Jedną z najpopularniejszych opcji wśród tego typu gadżetów są kamery. Oczywiście nie chodzi tutaj o zwyczajne rejestratory – wśród urządzeń szpiegowskich znajdziemy m.in. niepozornie wyglądające breloki, długopisy czy zegarki ze wbudowaną dyskretną kamerką, która nagrywa dźwięk i obraz. W ten sposób możemy bez problemu przyłapać kogoś na oszustwie, udowodnić czyjąś zdradę, wskazać sprawcę jakiegoś zdarzenia, albo zostawić urządzenie w domu lub pracy i sprawdzić, co dzieje się podczas naszej nieobecności.

Nie tylko dla szpiegów. Gadżety, które przydają się w codziennym życiu

Mikrokamery umożliwiają zarówno nagrywanie, jak i zgrywanie uzyskanych obrazów oraz dźwięków na komputer za pomocą kabla USB. Często mogą posłużyć nam również jako rejestrator istotnej dla nas rozmowy, spotkania biznesowego, lekcji czy wykładu. Dzięki nagraniu zyskujemy pewność, że nie umknie nam nic istotnego. Kolejną opcją, na którą warto zwrócić uwagę, eksplorując sklepy ze sprzętem szpiegowskim, są lokalizatory. Jak sama nazwa mówi, pozwalają one na precyzyjne określenie, gdzie znajduje się dana osoba czy przedmiot.

W ten sposób możemy zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci, osoby starszej, czy zwierzaka. Lokalizatory GPS nie rzucają się w oczy dzięki niewielkim rozmiarom. Modele produkowane dla ludzi zwykle mają formę niewielkiego, stylowego breloczka. Niektóre z nich są przeznaczone specjalnie do ukrycia w samochodzie, co pozwala na szybkie określenie położenia pojazdu w razie kradzieży. Niektóre lokalizatory posiadają nawet możliwość odcięcia zapłonu, wbudowane czujniki wstrząsu, a także zdalnie sterowane piloty, czy możliwość podsłuchu. Jak widać, wśród gadżetów szpiegowskich znajdziemy urządzenia, które będą wielofunkcyjne, bardzo praktyczne i zdecydowanie przydatne również w codziennym życiu. To doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa sobie oraz swoim bliskim.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

bezpieczeństwo urządzeń mobilnych

Jak chronić się przed kradzieżą danych z urządzeń mobilnych?

O ile większość firm dba o odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed złośliwym oprogramowaniem czy phishingiem, o …