bezpieczeństwo urządzeń mobilnych
W czasie pandemii cyberprzestępcy zintensyfikowali swoje działania. Wszechobecny strach i ogromne zainteresowanie samym tematem pandemii sprawiły, że wyłudzeń i oszustw w sieci było jeszcze więcej niż wcześniej | fot.: pixabay

Jak chronić się przed kradzieżą danych z urządzeń mobilnych?

O ile większość firm dba o odpowiednie zabezpieczenie komputerów przed złośliwym oprogramowaniem czy phishingiem, o tyle kwestie bezpieczeństwa w przypadku urządzeń mobilnych są traktowane po macoszemu. Takie podejście może skutkować wyciekiem danych poza organizację.

Jak się ustrzec przed kradzieżą danych? Warto pamiętać o kilku zasadach

W czasie pandemii cyberprzestępcy zintensyfikowali swoje działania. Wszechobecny strach i ogromne zainteresowanie samym tematem pandemii sprawiły, że wyłudzeń i oszustw w sieci było jeszcze więcej niż wcześniej. Jak można się chronić przed kradzieżą danych? Warto zastosować się do kilku zasad.

  1. Należy być czujnym. Zawsze trzeba sprawdzać wiadomości o podejrzanej treści, np. gdy ktoś w wiadomości prosi o kod BLIK, a w tym momencie nie wykonujemy żadnej transakcji, można przypuszczać, że to oszustwo.
  2. Nie wolno otwierać linków i załączników z niesprawdzonych maili. Przestępcy są sprytni. Czasem zmieniają tylko jedną literkę w adresie mailowym, dlatego łatwo się nabrać.
  3. Zawsze należy mieć zainstalowane oprogramowanie do ochrony i wykrywania cyberzagrożeń oraz najnowszą wersję oprogramowania systemowego i aplikacji.
  4. W korespondencji mailowej nigdy nie należy podawać danych do logowania i haseł. Żadna firma o nie nie prosi.

To tylko niektóre z pomysłów, jak można zabezpieczyć się przed kradzieżą danych. Oprócz wyżej wymienionych, warto zainstalować usługę Cyber Guard.

Cyber Guard – zabezpieczenie przed kradzieżą danych z urządzeń mobilnych

Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą danych z urządzeń mobilnych? Można to zrobić korzystając z usługi Cyber Guard. To autorskie, innowacyjne i unikalne w skali światowej rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa IT, wykorzystujące elementy big data, które analizuje kilkanaście miliardów sesji internetowych dziennie i korzystające z bazy ponad 10 mln cyberzagrożeń. Identyfikuje ono próby ataków cybernetycznych na urządzenia mobilne, skutecznie zainfekowane urządzenia mobilne oraz wycieki danych z tychże.

Jakie są najważniejsze cechy Cyber Guard? To rozwiązanie, które nie obciąża ani procesora, ani baterii urządzenia, a wszystko dzięki temu, że nie trzeba niczego instalować, żeby z niego korzystać. Co więcej, żeby aktywować usługę, klient nie musi wykonywać żadnych czynności po swojej stronie, a usługa jest szybko wdrażana. Cyber Guard chronu chroni urządzenia w sposób niezauważalny dla użytkownika. Co równie ważne, rozwiązanie jest elastyczne, a więc można monitorować dowolną liczbę urządzeń.

Materiał partnera

Sprawdź także

iphone

Odblokuj iPhone zegarkiem – czy to bezpieczne?

Posiadasz Apple Watch? Więc wiesz już z pewnością, że możesz go odblokować nawet w masce. …