Mężczyzna z laptopem
Wśród zalet pożyczek przez internet bez wątpienia trzeba wymienić to, że łatwo je zaciągnąć, nawet jeśli nie ma się pokaźnych dochodów, a historia kredytowania nie zawsze była dobra. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Czy i dlaczego warto zaciągać pożyczki online?

Rynek FinTech obejmuje sektor gospodarki, w której podmioty operują jednocześnie w branży finansowej i technologicznej. Najczęściej przedsiębiorstwa określane jako „FinTechy” świadczą usługi finansowe za pośrednictwem internetu i oferują m.in. pożyczki online. Czy warto skorzystać z ich usług, a jeśli tak, to dlaczego?

Jak to działa?

Pożyczki online, czyli pożyczki udzielane przez internet, bez nawiązywania osobistego kontaktu pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą, są wygodną opcją finansowania zewnętrznego. Klient bez konieczności wychodzenia z domu może wnioskować o pożyczkę i po pozytywnej weryfikacji swojej tożsamości, zdolności i wiarygodności kredytowej otrzymać jej wypłatę w formie bezgotówkowej, tj. bezpośrednio na konto bankowe.

Dzięki wprowadzeniu w życie w Polsce przepisów m.in. ustawy antylichwiarskiej, ustawy o kredycie konsumenckim czy ustawy o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami kredytowymi, zwiększyła się klarowność działania firm pożyczkowych. Legalni pożyczkodawcy są wpisani do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Bankowego. Nastąpiło też znaczne ograniczenie kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych takich pożyczek.

Z tego względu korzystanie z usług firm pozabankowych jest dziś bezpieczniejsze niż jeszcze kilka lat temu, a pożyczki nie są już tak kosztownymi zobowiązaniami, jak przed laty. Korzystanie z nich stało się wygodnym sposobem uzupełniania domowego budżetu i pozyskiwania środków na dowolne cele kredytowe. Można również za pomocą oferty pożyczkowej pozabankowej pozyskiwać nawet darmowe pożyczki, oferowane nowym klientom.

Zalety pożyczania online

Wśród zalet pożyczek przez internet bez wątpienia trzeba wymienić to, że łatwo je zaciągnąć, nawet jeśli nie ma się pokaźnych dochodów, a historia kredytowania nie zawsze była dobra. Firmy pożyczkowe wymagają dopełnienia minimum formalności do pożyczania pieniędzy klientom. Wiele z nich podejmuje decyzje o pożyczeniu pieniędzy na podstawie danych z dowodu osobistego i oświadczeń zawartych we wniosku pożyczkobiorcy.

Dają możliwość otrzymania pieniędzy nawet w 15 minut od chwili złożenia wniosku o pożyczkę, bez konieczności dostarczania zaświadczeń i innych dokumentów. Tożsamość klienta jest sprawdzana na podstawie np. przelewu symbolicznej kwoty na konto firmy pożyczkowej.

Pożyczki przez internet nie są pozbawione wad, ale jest ich jednak mniej niż zalet tego trybu finansowania zewnętrznego. Na stronie https://pozyczkolog.pl/pl/pozyczka-online-wady-i-zalety przeczytamy, za co cenimy pożyczki online, a jakie ich cechy są niestety ich wadami.

~ Artykuł stworzony we współpracy z Pozyczkolog.pl

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

prawnik od długów

Dobry prawnik od długów

Nie ma nic gorszego od znalezienia się w spirali długów. Często jest to wynik niefortunnych …