kobieta włosy prebiotyki
Prebiotyki to doceniane od wielu lat składniki wspierające mikroflorę jelit. Nic więc dziwnego, że zaczęły być wykorzystywane również w kosmetykach | fot.: materiał partnera

Piękne włosy? Zacznij od skóry głowy!

Zastanawiałaś się kiedyś jaki wpływ na Twoje włosy może mieć skóra głowy? O pielęgnacji włosów mówi się sporo, w końcu codziennie poświęcasz im wiele uwagi, wykorzystując dużo kosmetyków i traktując je jako swoją wizytówkę. Ile jednak czasu poświęcasz skórze głowy…? No właśnie. Zazwyczaj przypominamy sobie o niej dopiero wtedy, gdy pojawi się chociażby jeden z problemów: przesuszenie, przetłuszczenie, łupież czy swędzenie. Musisz wiedzieć, że ochrona łodygi włosa to za mało. Prawidłowa pielęgnacja rozpoczyna się działaniem u źródła – czyli tam, gdzie włos zaczyna rosnąć. Dobry stan skóry głowy i zadbanie o jej potrzeby to podstawa zdrowych i pięknych włosów. Na powierzchni Twojej skóry żyje mnóstwo dobrych mikroorganizmów (bez obaw, robią naprawdę kawał solidnej roboty!), które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dobrego pożywienia – prebiotyków.

Czym właściwie są prebiotyki?

Prebiotyki to doceniane od wielu lat składniki wspierające mikroflorę jelit. Nic więc  dziwnego, że zaczęły być wykorzystywane również w kosmetykach. Prebiotyki to naturalne pożywienie bakterii bytujących na skórze. Wspierają rozwój i stymulują namnażanie “dobrej” mikroflory, wzmacniając także naturalny układ odpornościowy skóry i ograniczając jednocześnie powstawanie szkodliwych mikroorganizmów, które przyczyniają się do rozwoju różnego rodzaju chorób np. łupieżu.

Jakie znaczenie mają prebiotyki w pielęgnacji Twojej skóry głowy i włosów?

Twoja skóra głowy codziennie jest narażona na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników środowiskowych, mogących wpływać niekorzystnie na kondycję Twoich włosów. Smog, chlorowana woda, promieniowanie UV, źle dobrane kosmetyki, szkodliwe substancje chemiczne czy długotrwały stres – to wszystko ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie mikrobiomu Twojej skóry. Prebiotyki zawarte w kosmetykach pomagają zachować jej równowagę i wspierać funkcje ochronne. Sprawiają, że Twoja skóra jest  wzmocniona, a włosy elastyczne i pełne blasku.

sendo
Twoja skóra głowy codziennie jest narażona na szkodliwe działanie różnego rodzaju czynników środowiskowych, mogących wpływać niekorzystnie na kondycję Twoich włosów | fot.: materiał partnera

Naturalne innowacje w kosmetykach Sendo!


Oprócz innowacyjnego podejścia do codziennej pielęgnacji, zrównoważonego rozwoju i stosowania składników biotechnologicznych, włoska marka Sendo wykorzystuje w swoich kosmetykach roślinne składniki i kompleksy prebiotyczne, które wzmacniają funkcje obronne skóry i odżywiają jej mikroflorę. Włoscy specjaliści zastosowali prebiotyczny wyciąg z winorośli, który jest bogaty w sole mineralne, aminokwasy, naturalne sacharydy, polifenole i kwasy organiczne. Ten innowacyjny składnik zamknięty został w liposomach, aby skutecznie dotrzeć tam, gdzie skóra najbardziej tego potrzebuje. Przeprowadzone badania, potwierdziły że substancja ta skutecznie stymuluje mikroflorę skóry, zwiększając liczbę pożądanych mikroorganizmów. W efekcie zmniejsza się ryzyko rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych, a dodatkowo pozostawia skórę nawilżoną i elastyczną. W specjalistycznych liniach kosmetyków Sendo znajdziesz także kompleksy prebiotyczne złożone z winogron, imbiru i kadzidła. Linie, w których znalazły się składniki prebiotyczne dedykowane są do codziennej pielęgnacji włosów, ale zawierają je także pozostałe kategorie produktów poświęcone konkretnym problemom skóry głowy.

Odżywiaj swoją skórę głowy i włosy!


Zastosowanie prebiotyków w kosmetykach do włosów to prawdziwy przełom. Jeżeli jeszcze o tym nie słyszałaś, nie przejmuj się. Jesteśmy pionierami w tej dziedzinie. Skóra głowy to zupełna baza, podstawa działań, które zaprowadzą Cię do tego, że Twoje włosy staną się olśniewające! Pamiętaj, że tak jak roślina, włosy także wyrastają z cebulki. Zadbaj o grunt dożywając mikroflorę skóry głowy, aby ta odwdzięczyła Ci się widocznym efektem – zdrowymi i błyszczącymi włosami po same końce.

sendo produkty
Zastosowanie prebiotyków w kosmetykach do włosów to prawdziwy przełom | fot.: materiał partnera

Zapraszamy do zapoznania się z produktami marki Sendo: https://sendopolska.pl

Materiał partnera

Sprawdź także

kobieta usta

Usta, o jakich marzysz Z TEOXANE

Wyraziste i pełne usta to marzenie niejednej kobiety, jednak z wiekiem wygląd warg ulega zmianie. …