Pielęgnacja zaczyna się pod prysznicem

Pielęgnacja skóry zaczyna się pod prysznicem |fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli chcemy odpowiednio dbać o nasze ciało, to musimy koniecznie pamiętać, iż pielęgnacja skóry zaczyna się pod prysznicem. Wszelkie wizyty u kosmetyczki czy drogie preparaty oczywiście mają również znaczenie, jednak są one jedynie dodatkami. Znacznie ważniejsze jest bowiem dbanie o codzienne nawilżenie, które możemy rozpocząć już podczas kąpieli. Gdy chcemy mieć więc piękną i gładką skórę, to przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jakość używanych przez nas kosmetyków.

Najlepsze preparaty do kąpieli

Mnóstwo osób miewa problem nadmiernie wysuszonej skóry. Tego typu dolegliwości nasilają się często właśnie po kąpieli. Przyczyną takiej sytuacji może być między innymi wybór nieodpowiednich kosmetyków. Pierwszą kwestią, którą należałoby tutaj rozważyć jest określony rodzaj produktu. Czy lepiej stosować zwykłe mydło, czy może raczej żel pod prysznic? Otóż z badań wynika, że mydła posiadają niestety zbyt wysokie pH i dlatego właśnie używanie ich może spowodować nie tylko suchość naskórka, ale również skłonności do podrażnień. Żele pod prysznic mają natomiast pH dobrane w taki sposób, aby było ono odpowiednie dla skóry. Częste stosowanie ich nie powinno więc wpływać negatywnie na nasze ciało.

Warto czytać etykiety

Istotnym elementem jest również skład tego typu kosmetyków służących do codziennego użytku. W przypadku żeli pod prysznic należy przede wszystkim zwracać uwagę na składniki, które mają określone zadania. Jakie funkcje powinien pełnić taki preparat? Koniecznie musi oczyszczać skórę i dlatego nie może zabraknąć elementów skutecznie usuwających wszelkie zanieczyszczenia jak brud, martwy naskórek oraz tłuszcz. Ważne również są właściwości ochronne, które to zapewni gliceryna bądź pantenol. Dzięki temu unikniemy owego niechcianego wysuszenia oraz ewentualnych reakcji alergicznych. Jeśli poszukujemy dodatkowego nawilżenia, to warto wybierać preparaty z aloesem czy olejkiem arganowym. Właściwości odżywcze mają natomiast orzechy laskowe bądź migdały. Dla skóry wrażliwej idealne są zaś wszelkie kosmetyki z dodatkiem rumianku.

Ostatnim ważnym elementem będzie zapach, który to powinien nie tylko sprawiać nam przyjemność, ale również i utrzymywać się przez wiele godzin. Świetną propozycją są żele pod prysznic Le Petit Marseillais. Mandarynka z limonką czy mleczko waniliowe pozostawiają wspaniałą woń przez długi czas.

Prawidłowa pielęgnacja

Gdy kupimy już odpowiedni żel pod prysznic, to koniecznie musimy jeszcze pamiętać o paru podstawowych zasadach higieny pod prysznicem. Zwróćmy uwagę na to, czy woda nie jest za gorąca, albowiem zbyt wysoka temperatura może wysuszać skórę. W takiej sytuacji na niewiele się zda dobrej jakości kosmetyk. Pamiętajmy też, aby nie używać gąbki do mycia, gdyż po kilku razach staje się ona po prostu siedliskiem zarazków. Zamiast oczyszczania mamy więc zanieczyszczanie bakteriami.

Jeśli będziemy przestrzegać tych kilku zasad i w dodatku znajdziemy odpowiedni żel pod prysznic, to szybko zauważymy, że nasza skóra stanie się znacznie gładsza i bardziej nawilżona bez konieczności stosowania specjalistycznych zabiegów.

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

poranna rutyna twarz

Poranna rutyna kosmetyczna – klucz do pięknej skóry przez cały dzień

Poranna rutyna jest fundamentalnym elementem pielęgnacji skóry, mającym na celu jej przygotowanie do wyzwań każdego …