Przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet i powstają wskutek nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości komórek wytwarzających melaninę w niektórych partiach ciała | fot.: Fotolia
Strona główna / Uroda / Pozbądź się przebarwień do wiosny!

Pozbądź się przebarwień do wiosny!

Opalenizna już blednie, a na skórze zauważasz ciemne zmiany, które nie wyglądają estetycznie? To przebarwienia, które powstają w miejscach najczęściej wystawianych na słońce. Dzieje się tak, gdy melanocyty, czyli komórki wytwarzające melaninę działają nieprawidłowo. Do takich zmian przyczyniają się także inne czynniki – jakie i jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia, to problem estetyczny wielu osób. Piękna twarz i skóra jest jak wizytówka, nie zależnie od tego ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Często mimo wielu starań i codziennej pielęgnacji na skórze pojawiają się niedoskonałości, z którymi mniej lub bardziej jesteśmy w stanie sobie poradzić.

Przebarwienia, skąd się biorą?

Powstające przebarwienia głównie kojarzą się z długim przebywaniem na słońcu. Słusznie, gdyż jest to jedna z głównych przyczyn powstawania tego problemu ale nie jedyna. Przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet i powstają wskutek nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości komórek wytwarzających melaninę w niektórych partiach ciała. Im dłużej i częściej przebywamy na słońcu, tym większe prawdopodobieństwo ich powstania. Dzieje się tak, ponieważ promienie słoneczne aktywują pracę melanocytów. Pozostałe czynniki, które wpływają na powstawanie zmian pigmentacyjnych na skórze, to także:

 • wiek,
 • wahania hormonalne, spowodowane in.: ciążą, okresem menopauzy,
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej,
 • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, jajników i nadnerczy,
 • trądzik,
 • mechaniczne uszkodzenia skóry.

Przebarwienia, jak z nimi walczyć?

Na samym początku warto skonsultować swój problem z dermatologiem i upewnić się, że powstałe przebarwienia nie są spowodowane niedomaganiami zdrowotnymi. Jeżeli już ustalimy ich podłoże należy wybrać jeden ze sposobów radzenia sobie z nimi. Istnieje wiele możliwości, jedne są bardziej, inne mniej skuteczne. W zależności od głębokości i charakteru przebarwień warto skorzystać z dermokosmetyków, a w poważniejszych przypadkach pomocy lekarza specjalisty. Jeżeli zdecydujesz się na kosmetyki, szukaj takich, które w swoim składzie mają: witaminę C, kwas glikolowy, alfa arbutynę, kwas azelainowy czy tetrapeptyd.

Walka z przebarwieniami na trzech poziomach

Polska firma kosmetyczna Equalan Pharma Europe stworzyła nową linię dermokosmetyków przeznaczoną do walki z przebarwieniami różnego pochodzenia NovaClear WHITEN. Misją firmy jest tworzenie kosmetyków opartych na innowacyjnych i bezpiecznych składnikach. Składniki zawarte w formułach działają na trzech poziomach:

 1. Rozjaśniają istniejące przebarwienia
 2. Zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień
 3. Anti-Aging spowalniają procesy starzenia

Seria dermokosmetyków WHITEN to 5 produktów, które:

 • Oczyszczają; Żel do mycia twarzy usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Dzięki zawartości Alfa Arbutyny i witaminy C już w początkowej fazie rozświetla skórę, przygotowując ją do kolejnego etapu pielęgnacji.
 • Pielęgnują ciało; Balsam do ciała z kwasem glikolowym, rozpuszcza zrogowaciały naskórek przygotowując skórę do lepszego działania składników redukujących przebarwienia na ciele.
 • Pielęgnują twarz; Krem SPF 50+ na dzień chroni skórę przed promieniowaniem UVA / UVB, które jest główną przyczyną powstawania przebarwień. Skoncentrowane serum dzięki zawartości składników aktywnych wzmacnia efekt wybielania rozświetlania i działa przeciwzmarszczkowo. Krem na noc ze składnikami aktywnymi walczy z przebarwieniami i jednocześnie spowalnia procesy starzenia się skóry.

Więcej informacji o marce:

Dołącz do naszych SM:

Materiał partnera zewnętrznego

Sprawdź także

Profesjonalne kosmetyki do włosów

Twoje włosy zasługują na to co najlepsze

Włochy są bardzo ważnym ośrodkiem na mapie rynku kosmetycznego od wielu lat. Produkty Made in …