odżywka do rzęs
Po zabiegu henny i regulacji warto zadbać także o kondycję włosa. Rzęsy i brwi nie tylko powinny być piękne. Muszą być również zdrowe i odżywione | fot.: materiał partnera

Odżywka do rzęs jako pomocna dłoń przy hennie i regulacji brwi

Marzymy o idealnym kształcie brwi i o ciemnych rzęsach. Nie każda z nas potrafi jednak sama je wyregulować. Nadany przez nas kształt nie zawsze jest zadowalający i w Internecie wyglądał jakoś inaczej. Dodatkowo ciągłe malowanie rzęs i brwi staje się uciążliwe. Budzisz się, patrzysz w lusterko, a tu twarz bez wyrazu. Na szczęście do dyspozycji mamy zabiegi, które pomogą zaradzić na nasze problemy.

Zabieg upiększający rzęsy i brwi – na czym polega?

Henna nakładana jest na rzęsy i brwi przed ich regulacją. Pigment znajdujący się w hennie jest wodoodporny. Dzięki temu efekt przyciemnionych włosków utrzymuje się do 3 tygodni. Henna zabarwia tylko włosy. Całość wygląda więc naturalnie. Istotą tego zabiegu jest to, że od razu widać efekty. Regulacja brwi polega natomiast w nadaniu im odpowiedniego kształtu. Wykonuje się go zazwyczaj woskiem lub pęsetą. Kształt brwi musi być dopasowany do twarzy i być jak najbardziej naturalny.

Regulacja i henna – czy są bezpieczne?

Jedną z najważniejszych rzeczy jest wykonywanie zabiegu u profesjonalistów. Mają oni odpowiedni sprzęt i dobre jakościowo produkty. Barwnik henny powinien być naturalny i sprawdzony pod względem bezpieczeństwa. Wykonując taki zabieg u niepewnego źródła, możesz zrobić sobie krzywdę. Pamiętaj, że skóra na twarzy jest niezwykle delikatna. Nie wspominając już o niemiłych konsekwencjach dla Twoich oczu.

Osoba posiadającą odpowiednie kwalifikacje powinna przed zabiegiem wykonaniem zabiegu przeprowadzić wywiad. Zapytać, czy nie jesteś uczulona np. na wosk i ewentualnie jakieś inne substancje znajdujące się w hennie. Może przeprowadzić test na skórze przed wykonaniem zabiegu. Wszystkie te czynności powinny zagwarantować oczekiwany efekt bez najmniejszego ryzyka. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o przeciwskazaniach do zabiegu zapraszam na stronę https://eleverlashpoland.pl/blog/porady/henna-i-regulacja-rzes-i-brwi-wszystko-co-warto-wiedziec/.

Perfekcyjna oprawa oczu – jak o nią dbać?

Po zabiegu henny i regulacji warto zadbać także o kondycję włosa. Rzęsy i brwi nie tylko powinny być piękne. Muszą być również zdrowe i odżywione. To one stanowią barierę, która chroni nasze oczy. Tu na ratunek przychodzi niezawodna jak zawsze odżywka EleverLash.
Nie wpływa negatywnie na zastosowany pigment. Przyczynia się do wzmocnienia struktury włosa. Jej regularne stosowanie, może naturalnie przyciemnić rzęsy, dzięki czemu wizyty u kosmetyczki będą rzadsze.

Materiał partnera